Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állat szeretet, vagy beteges...

Állat szeretet, vagy beteges dolog?

Figyelt kérdés
Egyik ismerösömék szerintem túlságosan szeretik a kutyájukat. De, annyira, hogy komolyan jobban szeretik mint a saját gyereküket. És a kutyával úgy bánnak, mint egy gyerekkel. Pl. nézik a TV-t a kutya felmászik a fotlera, és akkor ők leülnek a földre. És úgy beszélnek a kutyához, mint ha a gyerekük lenne. A kutya bármit megtehet náluk. Megjelöli a házat, és ők csak azt mondják, hogy nem tudja, hogy nem szabad. Kérdeztem tőlük, hogy nem kellett volna megnevelni a kutyát időben. Azt mondták, nem tudtak rászolni a kutyára, mert túlságosan is aranyos. Közbe a gyerekük már el is költözött, mert azt mondja beteges dolog, hogy jobban szeretik a kutyát, mint őt. Úgy vannak vele, hogy egy kutyával sokkal kevesebb baj van mint egy gyerekkel. Meg a kutya nem tesz rosszat, nem szól vissza, és csak szeretni tud. Normális dolog, hogy jobban szeretnek egy kutyát, mint a gyereküket?
2010. márc. 14. 17:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Nem normális dolog. Ilyet én is láttam, egy idősebb pártol. A gyerekeiket le se szják, de a két kutya minden előtt.
2010. márc. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
nálunk is ez van,3 vizsla a nappalba,2 cica a fürdőben,és 2 görény a szobánkban(ketrec nélkül),és dett ugyanez van(kivéve a gyerekes dolgot. 12L
2010. márc. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

magánügyük, semmi jogod se kibeszélni öket, se beleszólni

én is jobban szeretem a kutyáimat mint az embereket, mondjuk gyerekem nincs, arról nem tudok nyilatkozni

2010. márc. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem csalódtak a saját gyerekükben? Nem tett rosszat? Mert én jobban szeretem az állatokat, mint az embereket, túl sokat csalódtam és a gyerekben is lehet ám csalódni.
2010. márc. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem beteges dolog! A baj azzal van hogy a kutyának rosszat tesznek ha nem nevelik meg, ergó, nem is szeretik annyira, mert akkor mindent megtennének ami jó neki. Csak ők magukból indulnak ki, és emberként kezelik, ez pedig nagy hiba!

A gyerekük meg valószínűleg nem azért ment el mert ez beteges, hanem mert a gyerekeknek szokása elköltözni amikor felnőnek. Ha már felnevelték akkor lehet hogy egyetlen társuk a kutya, miért ne szeressék? Az lett volna a baj ha a kisgyerek mellett tették volna ezt. Lehet a legfontosabb a kutya, és ez nem beteges, de akkor megfelelően kell vele bánni, és nem a gyerekkárára. Nekem is nagyon fontosak a kutyáim, de nincs is gyerekem, senkinek nem ártok és elég szigorúan tartom őket. De semmivel sem kevesebbek az állatok szerintem.

2010. márc. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Fontos, hogy szeressük az állatokat, de az nem normális, hogy nem nevelik és hogy a gyerek kerül hátrányba miatta! Persze fordítva sem, az se normális, ha a kutyát csak addig szeretik, amíg nincs gyerek, ha meg szülnek, akkor a kutyával már nem törődnek.
2010. márc. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ez egy helyzetnek a szubjektív értékelése, amire emiatt mi sem tudunk objektív véleményt mondani. Aki az állatokat szereti, az a saját gyerekét is szereti. Ha a gyerekek felnőnek, akkor elköltöznek. Az idősebb emberek jobban tutujgatják a gyámoltalan állatokat és a pici unokákat, mint a felnőtt gyerekeket. Ettől persze a kutyát meg kell nevelni, ez nem vitás.
2010. márc. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
ha ezzel másnak nem ártanak, nem tesznek rosszat, és a kutyát sem kínozzák, akkor senkinek semmi köze hozzá, szerintem. Akkor van gond, ha a "szeretet" a kutya egészségét veszélyezteti, pl. habos tortával vagy csokival tömik, na, akkor érdemes szólni. De hogy a gazdi a földön ül-e vagy a fotelban, az csak az ő dolga.
2010. márc. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem teljesen így van kérdező, mivel a rossz neveléstől is szenvedhet a kutya. Amikor a kutya azt hiszi ő a főnök akkor az neki csak stressz. Gondolj bele, szerinted a kutya jól érzi magát amikor pl megharapja a gazdáját mert az a kajájába nyúlt vagy olyankor bulis kedvében van amikor szétszedi a ház és üvölt mert vezérnek érzi magát akinek vigyázni kell a falkára de a gazdája elment és így nem tud vigyázni rá? Hát szerintem ez is nagyon rossz a kutyának nem csak ha csokitól mérgezést kap.
2010. márc. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 panettone ***** válasza:
67%

Nem értem miért kérdezed? Ha végig mész egy utcán a lakók közül nem egy alkesz, nem egy veri az asszonyt, nem egy "gyűjti" mondjuk a macskákat, nem egy gyűjti az utcán a lomokat...Ők a kutyájukat szeretik kicsit jobban az átlagnál.

kiváncsi lennék mennyi idős volt a gyerek és hogy tényleg a kutyaimádat tette be a kaput vagy esetleg lett társa vagy jó melójaés ezért szeretett volna önállósodni?

Amúgy meg az ilyen "csendes bolondok"-kal nem sok baj szokott lenni.

2011. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!