Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retriever mellé milyen...

Golden Retriever mellé milyen házőrző kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a golden retriever nem a házőrzésre való,ezért kérdezem eszt!

Én a német juhászra gondoltam de nála egy kicsit kissebb testű kutya kéne!

Ki milyen kutyát választana?


2013. aug. 6. 11:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Már meg van a Golden ?
2013. aug. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
még sajnos nincs! :(
2013. aug. 6. 11:55
 3/14 A kérdező kommentje:
De mindenképp Golden-t akarunk mert nagyon szeressük azt a kutyafajt!! :)
2013. aug. 6. 11:56
 4/14 sippara ***** válasza:
72%
Elsőre szerintem bőven elég lesz egy normális goldent találni (meg kifizetni az árát), miután agyonszaporított fajTA. Két kölyköt egyszerre amúgy sem hozunk, majd ha a golden elmúlt 1-2 éves, ráértek a következőt beszerezni.
2013. aug. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

bocsi, hogy ennyit kérdezek de ezen a téren semmihez nem értek!

Miért nem szabad egyszerre megvenni két kölyök kutyát és elkezdeni nevelni?

2013. aug. 6. 12:04
 6/14 sippara ***** válasza:
58%
Mert - pláne, ha első kutya - egyszerűen képtelenség egyszerre két kölyköt nevelni. Nem csak cuki szőrgombócok lesznek egyszerre, de kamaszok is. Hidd el, egy rágcsálós kölyök, majd engedetlen kamasz golden bőves-bőven elég.
2013. aug. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sippara! Most nem a kérdező vonatkozólag hanem általánosságban, miért kellene megvárni míg az első kutya elmúlik 1-2 éves??
2013. aug. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

ja kutyatartásilag nem vagyok tapasztalatlan csak kutyanevelésben!

Régen volt két német juhászom de őket a papám nevelte.

Én igazából most arra lennék kiváncsi, hogy a Golden mellé milyen házörző kutyát vegyek majd késöbb nem túl nagyon közép termetű kutya.

2013. aug. 6. 12:15
 9/14 anonim ***** válasza:

Ne ezen gondolkozz.Ha a golden már megnőtt,akkor lehet agyalni,hogy valóban szükséges-e még 1 kutya.


Csak házőrzésre meg nem kellene kutyát venni.Egy őrző-védő kutyával,mivel kezdők vagytok kutyaiskolába kellene menni.Viszont egy riasztó beszereltetésével jobban jártok.A kutyát pillanatok alatt lemérgezik,illetve ha csak ki van zárva a kertbe,akkor az ha megfeszül sem tudja megvédeni az értékeket.


Először vegyetek egy jó minőségű kennelből egy goldent.Ha azzal sikerül megbirkózni,akkor pár évvel később második kutyát is lehet választani.

Fontos,hogy jó helyről vegyétek,mert ha olcsó 20-30 ezres agyon szaporított kutyát vesztek,akkor esély van rá,hogy nem goldon lesz és nem is úgy fog viselkedni.Sőt,agresszív is lehet...

2013. aug. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 sippara ***** válasza:
69%
Azért, mert a kamaszkor egy kutyával is épp elég gázos lehet. Nem állítom, hogy minden kutya olyan durván kamaszodik, mint pl. az enyém, de ha adott esetben a kérdező (vagy bárki más közel nulla tapasztalattal kamasz kutyák terén) kifog egy dominánsabb, próbálkozósabb, "parasztabb" kutyát, akkor az nevelése könnyen a másik kutya neveltetésének és ezen keresztül életminőségének rovására mehet - ezért szoktam inkább azt ajánlani, hogy várjuk meg, amíg a meglévőnél lecseng(enek) a kamaszkor(ok), ez pedig 1-2 éves kor körül következik be.
2013. aug. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!