Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg rá a fél...

Hogyan tanítsam meg rá a fél éves kutyámat, hogy ne ugráljon az idegenekre?

Figyelt kérdés

Rám nem szokott, csak ha pl. jön hozzánk valaki. Séta közben mindenkihez oda akar húzni, amit persze nem engedek, de ha odajön valaki, hogy jajj milyen aranyos és megsimogatják, akkor olyan extázisba jön, hogy ugrál az emberre. És erre nem számít mindenki, aki meg akarja simogatni...

Amikor megyünk le és az udvaron vagy a lépcsőházban van valaki, akkor is teljesen megőrül és erőlködik, hogy odamehessen, hiába szólok rá, hívom hogy jöjjön, nem is figyel rám, csak húz az ember irányába.



2013. júl. 19. 17:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen kölyköm van most és tudom milyen kellemetlen, ciki és bosszantó. Javulást vettem észre nála mikor forgalmasabb helyre mentünk, ahol több ember volt mert nem tudott csak egyet kiválasztani magának a lényeg, hogy ne engedd oda, húzd el közben mondj valami tiltószót amit már ismer és szerintem ne nagyon engedd simogatni vagy ha mégis akkor előtte közöld a simogatóval hogy várjon egy kicsit és ne rögtön tutúlygassa, nyugtasd meg előtte ültesd le vagy valami és mikor megnyugodott akkor mehet a simi. Bár ez sem egyszerű mert már volt olyan, hogy kérdezték meglehet simogatni? És mikor mondtam hogy nem igazán akkor jött a lekezelő kérdés hogy Mert?! Na jó akkor simogasd b+! De mondhatod azt is hogy valami bolha vagy kullancsirtóval van lekezelve és most nem lehet simogatni mert mérgező vagy ilyesmi :D még nem próbáltam de erősen gondolkozom rajta.
2013. júl. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!