Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen ez az állatorvosi szakma?

Milyen ez az állatorvosi szakma?

Figyelt kérdés

Érdekel ez a szakma, de a hüllőket rágcsálókat nem igazán szeretem, csak a kutyákat. A macskákat még bevállalnám, mert tudom hogy ez két fajta állat ami viszi a prímet.

Lehet úgy valaki állatorvos hogy a kutyákon macskákon kívül semmilyen más állattal nem foglalkozik?

Egyébként ebben a szakmában van olyan hogy ügyelet?

Gondolok itt elsősorban a magán praxisra. Tehát mondjuk egy faluban csak egy állatorvos van, akkor ő az ügyeletes? Vagy ez csak akkor van ha vállalja?


Mit jelent az ha valaki az állam által megbízott körzeti vagy tiszti állatorvos?

Olyankor az állam fizet neki valamit, vagy mondjuk ha a rendőrségnek kell egy, akkor őt hívják, és az állam fizet neki valamit?



2013. aug. 7. 01:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem neked való. Miért mondom ezt? Mert már most elmondod hogy kutya macska... Főleg falun, egyedüli dokiként ez kizárt. Akad ott akkor minden fajta állat. Tehén, malac, csirke stb... Továbbá ez nem az a fajta munka, hogy csináljunk valamit, hanem egy hivatás. Minden mocskával együtt szép, de felelőségteljes meló, amit vagy csinálsz szívvel lélekkel vagy bele se kezdj. Továbbá ha állami keretbe nem férsz be talán a leg zsebbenyúlosabb zanulnivaló.
2013. aug. 7. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Ne legyél állatorvos. Elsősorban azért mert nem csak kutyával macskával lesz dolgod, és szerintem elég vicces egy olyan orvos, aki fél egy gyíktól...vagy egértől, vagy tehéntől vagy bármilyen állattól. Amúgy az állatorvosi egyetem első évét sem tudnád elvégezni análkül, hogy ne kellene megfogj egy csómó állatot, és állat szervet a kutyán, macskán kívül....
2013. aug. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ne legyél állatorvos, ehhez is elhivatottság s feltétlen állatszeretet.Ha benned ez nincsen meg, akkor kérlek szépen a környékbeli egyéb állatok érdekében NE!Igen az állam fizeti a hatósági állatorvosokat, de az ő dolguk sem korlátozódik kutyákra macskákra hanem bármilyen állattelepen el kell tudjanak járni.Szóval ne erőltesd ezt a dolgot ha lehet.
2013. aug. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Esélyed sincs bekerülni az állatorvosira,ezt már most megmondja bárki,az írásod alapján.Keress vmi neked való munkát,mert ez nagyon nem az.
2013. aug. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Csak kérdeztem nyugi, eljátszok a gondolattal, köszi a válaszokat :)

Egyébként dokik akiknek van kis rendelőjük, ők viszont csak házi kedvenceket látnak el, gondolom én, legalább is pl Buda közepén nem hiszem hogy tehenet fog kezelni.

2013. aug. 7. 14:24
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Láttam már házi kedvenc malacot, birkát városon! Extrém esetben egy tehén is belefér hidd el.
2013. aug. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
58%
Az állatorvosin rengeteget tanulsz a tehenekről, malacokról, juhokról, szarvasmarháról stb..és majd utána jön a kutya, esetleg a macska. Szóval az 5,5 év kötelező képzésnek nem sok köze van ahhoz, hogy szeretem a kutyákat, macskákat, de hogy csak azokat... Ez nevetséges..Tényleg NE menj állatorvosnak, ha véletlen fel is vesznek úgyis ott hagyod, csak a helyet veszed el másoktól, akik komolyan gondolják az egészet.
2013. aug. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!