Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Fedeztetés ajánlásánál" mik...

"Fedeztetés ajánlásánál" mik a feltételek, alapvető dolgok hozzá?

Figyelt kérdés

Mivel a kutyám gyönyörű,nagyon jó tenyésztőtől van,jó az idegrendszere,nem volt beteg vagy ilyesmi,mindig jó kutya volt,nem is kellett tanítani csak ül meg ilyenekre,szeretném fedeztetni.

Azért írtam tulajdonságokat is,mert inkább családi kutya,és a tulajdonságok részben öröklődnek asszem.

Na most,mi kell ahhoz h ezt megtehessem?

Az baj hogyha csak 1 heréje van?

Adatai:

Nagytestű

Fajtatiszta német dog

Kan

Törzskönyves

Vérvonala egy ideig visszavezethető,megtekinthető

Családi kutya,házőrző



Ui.:Az nagy baj lenne h a kutyáktól csak kerítés választotta el eddig?

Szukákkal játszott,de a kistermetűeket ugatta morogta,szukákat és kanokat is.



2013. aug. 8. 17:00
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

25-30 ezer? Az elég sok.:D

Na akkor majd inkább állatorvossal beszélek,bár ő még nem szólt,h rákos lehet később,de azért rákérdezek.


3#:


Születésnapomra kaptam,ő ki is tűnt a tömegből meg minden azért őt választottuk,meg hobbi célra kaptuk,nem akartuk tenyészteni.

2013. aug. 8. 17:37
 12/18 A kérdező kommentje:

3#:


Sajnos még elég fiatal vagyok hozzá,bár ennek ellenére nagyon jól értek az állatokhoz,főleg a kutyákhoz.Pl. nevelés ,csak pár témában nem sokat tudok.

2013. aug. 8. 17:39
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem a 13 kilós beagle szukámra mondtak 30at baráti áron (9 éve járunk abba a rendelőbe), bár ők egyébként is magasabb áron dolgoznak, meg a fővárosban van. Itt "vidéken" is 23-28 közötti árakat mondtak. Persze ugye más egy szuka ivartalanítása és más egy kané, a kanoké általában olcsóbb.
2013. aug. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
sajnos a rejtett here erősen öröklődik, ez kizárja a tenyésztésből. Rejtett heréjű kutyát ajánlatos már fiatalon ivartalanítani mert a herének nem tesz jót a magas testhőmérséklet így hajlamos az elrákosodásra
2013. aug. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor szoktak állatvédő egyesületek által szervezett ivartalanítási akciók lenni,úgy sokkal olcsóbb.

Nekem is volt rejtett herés kutyám,ezt a rák-dolgot több nagyon jó nevű állatorvos is megerősítette.

2013. aug. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most kb 2 hónapja műtötték a rejtett herés kanomat, 13000 ft-ért. Mivel tenyésztésre rejtett herével nem alkalmas mindenképpen ivertalaníttatni kellene. Ha soha nem fedezhet kinzás számbana megy nekik a tüzelési időszak, amikor az össztönök arra hajtják hogy párosodjon. [link]
2013. aug. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Akiteki ***** válasza:
100%
Nagyjából mindent elmondtak előttem, csak egy kis szakzsargon: "fedeztetni szeretném" ez azt jelenti, hogy őt fedezik. Háááááááát.... nem tudom mit szólna a kan kutyád, ha egy másik kan be akarná fedezni. Még ha féltöki is. :))))
2013. aug. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 zsuzsabazsa ***** válasza:
70%
Egy heréjű kutya ne fedezzen mert a rejtett heréjűség öröklődik.
2013. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!