Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az igaz, hogy a kutyák nem...

Az igaz, hogy a kutyák nem hallgatnak olyan névre, amiben csak mély magánhangzó van? :O

Figyelt kérdés
Tehát a, o, u és ezek ékezetes verziói. Azt hallottam, hogy legalább egy magas magánhangzónak kell benne lennie, mert csak azt hallják meg, arra figyelnek fel. Nem tudom, hogy ez igaz lehet-e... szerintetek? Ne hülyézzetek le, én is úgy hallottam. :D

2013. aug. 8. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A miénk Bogyó. Simán hallgat rá, sőt, minden másra is, amiben ugyanezek a magánhangzók vannak, mint lotyó, golyó, golyhó, bolygó, dobó, dodó, rontó, bontó, stb. :)
2013. aug. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
golyhó :D
2013. aug. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ismerek Panka kutyát, aki hallgat a nevére. A magasabbakra azt mondják, könnyebben, jobban figyelnek, de ha megismerte és megtanulta a nevét, akkor már tudni fogja, akkor is ha Ottó, akkor is, ha Trixi:)
2013. aug. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

ahogy a többiek is mondták. :)

enyéim Plútó & Flóra.

hallgatnak rá. :D

13/L

2013. aug. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Akiteki ***** válasza:
100%
Az én kutyáim biztosan kimaradtak az iskolában a nyelvtanóráról, mert Fanta, Lara, Lola, Manó, Cola ... mind hallgatnak a nevükre.
2013. aug. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem igaz.
2013. aug. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a magas magánhangzókat könnyebb hangsúlyozni (kiabálni), esetleg ennyi lehet az oka. a kutya szempontjából tök mindegy, nálunk is van o-o magánhangzós nevű kutya kettő is, simán értik és nem is keverik össze ha a másikat hívom.
2013. aug. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen :)
2013. aug. 21. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!