Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni róla?

Hogyan lehet leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
Van ideiglenesen egy kutyus nálam, 2 év körüli staffi keverék, és örömében mindig ugrál, alig tudom rárakni a pórázt, tiszta karmolás vagyok. Ha erélyesen rászólok azt is elengedi a füle mellett, megütni nem akarom, így is rossz sorsa volt. Megpróbáltam megtanítani az Ülj! vezényszóra, csomószor lenyomtam a hátulját, dicsértem is amikor megcsinálta, sokszor sikerült neki aztán mikor mondom h Ülj! látom a tanácstalanságot a szemében, nem érti mit kérek...nem buta kutya csak el volt hanyagolva. Hogyan szoktathatnám le az ugrálásról, illetve taníthatnám hatékonyan? Köszönöm.

2013. aug. 8. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen várd ki, amíg lehiggad, és akkor rakd rá a pórázt, így megtanulja, hogy csak a nyugodt viselkedéssel érheti el, amit akar. Illetve fordíts nagy figyelmet a lefárasztására, mert ha tombolnak benne az elemek, sokkal nehezebb lenyugodnia.
2013. aug. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) akkor így teszek
2013. aug. 8. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!