Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 1éves Amstaffom....

Amstaff17 kérdése:

Van egy 1éves Amstaffom. Nagyon húz séta közben. Próbáltam vele a megfordulós módszert. Be is jött pár méterig . De amint észre vesz egy kutyát mintha kikapcsolna az agya . Két lábra áll és úgy húz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Próbáltam már fojtó nyakörvvel de arra azt mondták h nem tesz jót neki sima nyakörvvel csináljam.

#húzás #Astaffom
2013. aug. 9. 14:44
1 2
 1/12 Imola Ágnes ***** válasza:
A folytó nyakörv jó, de tudni kell használni. Ami nálam bevált, hogy ha kutyához húzott, vagy kerités mögött ugató kutyával balhézott: pórázból korrekció, majd jutalomfalat az orra elé... az orrát a jutival vezetve magam elé ültetem a kutyát úgy, hogy háttal legyen a másiknak. Fontos, hogy a póráz ilyenkor ne legyen feszes. Mikor rám figyel kapja a jutit. Legtöbb esetben ismét a másik kutya felé fordul, akkor kezdem előröl, míg elérünk arra a pontra, hogy a másik kutyára nem figyel, csak rám. Ha kapu mögött ugató kutyáról van szó tovább sétálunk, de csak akkor ha már teljesen nem figyel rá, ha pedig játszani akart egy kutyával, és az is okés, akkor oda engedem barátkozni.
2013. aug. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kaja elterelés,szigorú tiltás.Kutyaiskola.
2013. aug. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam jutival nem figyelt rá. ha utcán vagyunk akkor nagyon rángat mag után . de ha földes úton meg erdőbe vagyunk akkor szépen sétál . de az erdőig valahogy el kell jutni.
2013. aug. 9. 15:02
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

a neveletlen kutya teszi amit akar.

a kutyaiskolában pedig megtaníthatnak téged arra,hogyan is neveld a kutyádat !

még csak 1 éves ( és már most sem vagy képes irányítani, vajon mi lesz később ???:)

erős kutya ,esetleg még domináns is, a fajtára jellemző fizikai erővel ,és te nem leszel képes megtartani!! hidd el a kutyasuliban a segítség !!

2013. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A pórázfegyelemmel ki kell tartani akkor is, mikor másik kutya miatt húz, vagy bármi másért megelőz. Addig fordulsz vele, míg meg nem tanulja. Ez lehet 2 nap és 2 hónap is.
2013. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm továbbra is fordulgatok vele. ha nem jön be akkor marad a kutyasuli .
2013. aug. 9. 15:29
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha jár eleget kutyák közé, nem fog megbolondulni, ha lát egyet.

Ha le van mozgatva, nem fog annyira izomból belefeküdni a nyakörvbe, kezelhetőbb lesz.

Ha meg van nevelve, érdekelni fogja, hogy te mit gondolsz a szituációról, hogy ott egy másik kutya.


Fordulgathatsz is vele, de valószínűleg önmagában kevés lesz, pláne, ha egyszer két kutya közé kerültök :)

2013. aug. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az úgy jó ha itthon játékkal lefárasztom és úgy megyek el vele egyből sétálni ?
2013. aug. 9. 16:16
 9/12 Valletta ***** válasza:
És hány órát akarsz vele otthon játszani, hogy ne legyen kedve, ereje húzni? Az amstaff csak nagyon sportos gazdáknak való. Én inkább keresnék neki kutyatársaságot, azzal két legyet is ütsz egy csapásra: nem fog megbolondulni ha kutyát lát, illetve lemozgatja magát.
2013. aug. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vagy jó, vagy nem jó, próbáld ki. A semminél biztosan jobb. De ha érdekelnek gyors és hatékony fárasztási technikák, olvasd el ezt a cikket: [link]
2013. aug. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!