Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS, szaporítás (? )

SOS, szaporítás (? )

Figyelt kérdés

Az egyik barátom, aki amúgy rendes ember, most elhatározta, hogy befedezteti a szukáját. Természetesen a kutya nem törzskönyves, hanem egy menhelyi fajtajellegű keverék, nincsenek szűrései, semmi, ami kell, és a gazdája nem ért egy kicsit se a tenyésztéshez. Már alakul a "kiselőadásom", amivel le fogom beszélni erről a tervéről. Tudtok esetleg olyan oldalakat, amiket megmutathatnék neki, amik a szaporításról szólnak, a kockázatairól, következményeiről, a kiadásokról, bármiről? És ha már kiadás, valaki összeírná, hogy nagyjából mikre kellene majd költenie, és mennyibe kerülne egy alom felnevelése? Továbbá, ha tudtok írni valami "elrettentő példát", akkor annak is örülnék.

Köszi a segítséget (és bocsi, de sajnos én sem vagyok annyira tisztában ezekkel a dolgokkal).



2013. aug. 9. 16:52
1 2
 11/19 Collie ***** válasza:
92%
Én írok egy rossz tapasztalatot szaporítóval kapcsolatban. A kutyám golden retriever-labrador keverék. A gazda fajtatiszta labradorként akarta őket eladni. "Szerencsére" csak 5 kutya született. Sajnos 4-et el is tudott adni labradorként, az 5-től nem tudott megszabadulni. Ismertem az ürgét, bejárt abba az üzletbe vásárolni, ahol dolgozom. Mindig panaszkodott, hogy nem viszik el az utolsó kutyát, pedig már 8 hetes. Gondoltam magamban, hogy még csak most vihették volna el a többit is...Kicsit büszke vagyok magamra, mert a prédikálásommal megértettem vele, hogy amit csinált az törvénytelen is és embertelen is. Az utolsó kutyát én hoztam el tőle, de nem fizettem érte. Azóta ő ivartalanította a szukáját. Nos, cseperedett a kutyám, fél éves korára szép nagy bundás, golden retrieverre hajazó kutya lett belőle. :) Aztán jött a hideg zuhany. Műtét. Ugyanis az egyik mellső lába beteg volt, műteni kellett, 50 ezer ft repült ki az ablakon. Öröklődött betegség. Nem bántam meg, hogy magamhoz vettem, tudtam, hogy egy kétes eredetű kutyát veszek magamhoz, de nem volt szívem ott hagyni a hapsinál, mivel már olyanokat mondott, hogy ki akarja kötni a kutyát, olyan eleven. Egy 8 hetes kölyköt...Most már másfél éves, a műtét februárban volt. A lába sajnos nem az igazi, görbe maradt. De a lényeg, hogy nem fáj neki és teljes életet tud élni. Hogy mennyire buták az emberek? Nagyon. Fel lehetne tenni a kérdést, hogy ha az egyik szülő golden retriever, akkor mégis hogyan vehették meg és hihették azt a kölykökre, hogy labradorok?! Azt mondta a vevőknek, hogy az egy hosszú szőrű labrador. Végül is nem hazudott nagyot, hiszen a két kutya tényleg csak annyiban különbözik, hogy az egyiknek hosszabb a szőre. A nevük mégsem ugyan az, és mégis csak két külön kutyafajtának számít. De kicsit szomorú, hogy az ember kutyát akar, és még csak azt sem tudja, hogy "mi fán terem a borsó".... A másik fele az, hogy kicsit ideggyenge a kutyám, ami szintúgy kiszűrhető egy tisztességes tenyésztő kutyáinál. Én nem bántam meg, hogy magamhoz vettem ezt a kutyát, mert ő is a családunk tagja. De ha nem sajnáltam volna meg, akkor tuti, hogy még nem lenne kutyám. Ugyanis már évek óta spórolok álmaim kutyájára. Az kérdéses, hogy az ismerősödet mennyire hatja meg más rossz tapasztalata. Szerintem ő is tisztában van a dolgokkal, hogy ez nem legális, és kétlem, hogy tízezreket költene a kutyákra. Mert ha tényleg úgy csinálna mindent, ahogy egy igazi tenyésztő, akkor nem lenne haszna a kutyákon, és ezt ő is tudja szerintem.
2013. aug. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A kutyáknál, ha menhelyről fogadod be, nincs ivartalanítási kötelezettség?

Ellenkezdő esetben elveszik tőle az állatot.

2013. aug. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ezt sok esetben cáfolnám.Ismerek olyan kutyát is a környéken,aki egy évesen sincs ivartalanítva,sőt hónapok óta láncon van.Még soha senki nem jött ki ellenőrizni,senkit sem érdekelt,hogy mi van vele.

Szóval erre van ellenpélda,és nem ez a kutya az egyetlen ilyen,akiről tudok.

2013. aug. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

menhelynek kéne szólni ahonnan hozta,hogy beakarja fedezni a szukát, ők ki mennek és ivartalanítják,felvilágosítják vagy akár el is vehetik tőle!


Amúgy én is úgy tudom,hogy a menhelyen ivartalanítva vagy ivartalanítási kötelezettséggel adják oda a kutyát,amíg nincs ivartalanítva ellenőrizhetik!

Ha gyepiről hozta akkor az más ott nem annyira foglalkoznak a kutyákkal csak vigyék el.

A Noé,Rex és egyéb menhely tuti nem engedné ezt!


Sőt múltkor olyat olvastam az egyik menhely oldalán,hogy a város max 30 km-es körzetébe fogadhatóak örökbe az állatok,hogy le tudják őket ellenőrizni.

2013. aug. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Valletta ***** válasza:
Szerintetek tényleg van egy átlagos menhelynek arra kapacitása, hogy az összes kiadott kutyájukat végiglátogassák és ellenőrizzék, hogy lettek-e ivartalanítva? Erre plusz egy ember kéne, aki mást se csinál, csak önti a benzint a kocsijába. És teszem azt ha nincs ivartalanítva a kutya, de egyébként jó helye van, akkor mi van? Gyűjtsék vissza a kutyák 70%-át? Nem kell ezt olyan komolyan venni, a szerződés csak arra jó, hogy elijessze a teljesen komolytalan gazdijelölteket, akik nem akarják, hogy bárki is beleszóljon abba, hogy hogy tartják a kutyát (ők azok, akik disznóólban tartanák és hasonlók). Ha valaki szerint tényleg annyira létfontosságú az ivartalanítás ellenőrzése, az csatlakozhat egy tetszőleges alapítványhoz és végezheti maga ezt a munkát, saját költségén.
2013. aug. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy tudom elképzelni, hogy úgy csinálják, hogy x időn belül be kell tudnod mutatni róla papírt és akkor oké.

Azoknak is meg kell oldani a dolgot, akik fajtatiszta állatot adnak el ivartalanítási kötelezettséggel.


Attól a bizonyos ismerőstől pedig meg kéne kérdezni, hogy akkor ugye legalább ingyen fogja odaadni a kiskutyákat és nem bekamuzza be, hogy fajtatiszták... :S

2013. aug. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az "olcsókutya" oldal már régóta nem működik. Nem tudjátok, hogy mi lett vele?
2013. aug. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Rogi0513 ***** válasza:
100%

A mi esetünk:


Az első kutyánk meggondolatlanul szaporítótól vettük. Nem kellett még hazahozni sem, apa ismerőse tudta, hogy diszpláziás lesz. Csakugyan az lett. Emellett minden baja volt: atka, bűzmirigy gyulladás, allergia... Szóval bőrbeteg volt. Százezreket lehet egy ilyen kutya gyógyítására költeni, de két véglet van: vagy sikerül, vagy nem.

Mindenesetre beszéld rá, hogy az ivartalanítással megóvhatja a kutyát sok betegségtől. Mutass neki képeket olyan kutyákról, akik a szaporítás áldozatai lettek, esetleg keress fel olyan gazdikat, akik szaporítótól vettek kutyát és rosszul jártak. Valamint ha netán a kutyának van valami rejtett öröklődő betegsége, a szaporítás állatkínzásnak fog minősülni! Azt meg gondolom rendes ember nem akarja.

Remélem sikerülni fog!

2013. aug. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget! Arra nem tudok válaszolni, hogy miért nincs ivartalanítva a kutyus.

"Attól a bizonyos ismerőstől pedig meg kéne kérdezni, hogy akkor ugye legalább ingyen fogja odaadni a kiskutyákat és nem bekamuzza be, hogy fajtatiszták... :S"

Garantálom, hogy nem fog világra jönni egy újabb felesleges alom.

2013. aug. 11. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!