Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri kutyát venni 2 évre?

Megéri kutyát venni 2 évre?

Figyelt kérdés
gimnazista vagyok most megyek majd 11.-be nem nagyon tervezek megbukni :D szóval elvileg 2 év múlva felkell költöznöm majd a fősulim/1etemem koleszába ill. egy közeli albérletbe és most jöttem rá,hogy hiányzik egy saját kutya az életemből egy igazi saját ami az enyém én nevelem,tanítom stb... nagy testű bernipásztor-t szeretnék,de tudom,hogy az nem szeretne panelba lakni :S most akkor nem lehet kutyám amíg el nem végzem a felső oktatást és nem szerzek egy állást egy kertes házzal? :/
2013. aug. 10. 08:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Ha rendes ember vagy, akkor nem veszel kutyát úgy hogy közbe tudod, 2 év után el kell hagynod!!! Ha mindenképpen szeretnél, és később panelba akarsz költözni, akkor kistestű szobakutyát válasz!
2013. aug. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

nem szabad 2 évre kutyát magadhoz venni..

javaslom gondolkodj el ideiglenes befogadáson, ott szabhatsz előre időkorlátot meddig vállalod a kutyát, kutyád is lesz, meg nem is, mindenki jól jár.Panelba bernit meg ne jusson eszedbe sem...

2013. aug. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%

csoda hogy egyáltalán ez felmerült benned!


gusztustalan vagy! azt hiszed a kutya egy tárgy amit megveszel aztán meg ha nem kell akkor a polcra teszed porosodni vagy mi?


tetszik vagy sem ha nem tudsz megfelelő körülményeket biztosítani ne akarj kutyát!

2013. aug. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
jólvan azért nem kell megőrülni amúgy meg ha elmegyek attól még maradhat vidéken a szüleimnél te idióta -.- bocsánat hogy nem vagyok eszemnél és csak egy tárgyként tekintek a kutyára mit gondoltál? 2 év után kidobom a szemétbe?? akkor ott maradt volna apáéknál és max ha haza jövök esetleg 7végente akkor láthatnám...
2013. aug. 10. 09:05
 5/16 anonim ***** válasza:
Én még amikor nyaralni voltunk, azt az két hetet is alig bírtam ki, azt hittem megörülök úgy hiányoztak, mert nagy testű kutyáim vannak, és őket sehogy se lehetett elvinni :( pedig tudtam hogy rendes helyen vannak, mégis nagyon hiányoztak <3 nem hogy egy héten max kettő napot látom! sztem 2 év alatt nagyon, de nagyon meg lehet szeretni egy kutyust..
2013. aug. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát ha a szüleid is akarják a kutyát és örömmel vállalják a további gondozását, akkor még működhet.

Amúgy az ideiglenes örökbefogadás jó ötlet volt. Azzal, hogy kiveszel egy kutyát a menhelyről akár több kutya életét is megmentheted, hiszen a felszabaduló helyet más kutyák tudnák betölteni ez idő alatt. Ugye hátránya, hogy a kutyát vissza kell adnod, vagy oda kell adnod örökbefogadóknak, de utólag biztos jó érzés lesz, hogy segítettél rajta.

2013. aug. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
A berni pásztort is lehet lakásban tartani
2013. aug. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
lehet de ott nem bírom kielégíteni a kutya igényeit( sok hely a futáshoz,inger gazdag környezet,medence,mellesleg ott nem bírja csinálni a kedvenc foglalatosságát azt amire kilett találva a kocsihúzást akár 500kg-t is elbír egy kifejlett kutya Oo és ez még messze nem megerőltető neki az olyan 800kgnál kezdődik
2013. aug. 10. 09:25
 9/16 sippara ***** válasza:
79%
Elmondok neked egy titkot: ha ki**** a kertbe, ott sem fog futkosni. Egy kutya nem úgy működik, hogy kirakod egy elég nagy helyre, oszt' néha kimész megsimogatni. Napi 3-4 megfelelő hosszúságú sétával pedig (szinte) minden kutya elvan panelban.
2013. aug. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
nem
2013. aug. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!