Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legritkább magyarorsz...

Melyik a legritkább magyarországon élő nagytesű kutyafajta? Aki normális választ ad annak jár a zöldpacsi ;)

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok aki védi a házat, ha én bajba kerülők akkor addig megy míg a támadót szét nem kapja, és nem egygazdás, szereti a gyerekeket. minimum 35kilo :) és normálisan is néz ki :)
2013. aug. 10. 13:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Ezt úgy mondják hogy vörös zónás antiszociálisan viselkedő eb! Szerinted az normális ha a kutyád szét akar kapni egy embert?
2013. aug. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Úrísten ember, nem támadó embere gondoltam/céloztam hanem állatra/más kutyára... És a szövegedben hol látsz kutyafajtát? Mert én arra voltam kiváncsi nem a hablaty szövegedre ;)
2013. aug. 10. 14:04
 3/18 anonim ***** válasza:
Vannak nagy hazorzo monstrumok amikkel nem nagyon lohetsz melle, Bernathegyi, Nemetjuhasz, Moszkvai orkutya, Angol masztiff, Bordeaux-i dog, Dan dog, Ujfullandi, Kuvasz(!!!), de mivel azt kerdezed hogy melyik a legritkabb es a legnagyobb medve en a Kaukazusi juhaszkutyat mondanam mint valaszt a kerdesedre. Itt ( [link] ) menj lejjebb egy picit es nezd meg a kepeket...En nem tudom hogy mivel kell jonni hogy egy ilyen kutya (vagy mondjuk ketto) ne vedjen meg. Nyilvan kell neki rendes kikepzes ha ilyenrol van szo, nem lehet csak ugy elvarni tole hogy vedjen meg, eloszor meg kell tanitani neki hogy hogy.
2013. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%
Álmaid kutyája nem létezik és szerintem jobb lenne, ha egyáltalán nem tartanál kutyád, ameddig ilyen elvárásaid vannak, de arról nem írsz, te mit tudnál nyújtani a kutyának... Sz@rok a zöld pacsidra..
2013. aug. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
3as! Te mégis miről beszélsz? Amikkel nem lőhetsz mellé? Újfundlandi, dán dog???? :D :D
2013. aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

#3 "Nyilvan kell neki rendes kikepzes ha ilyenrol van szo, nem lehet csak ugy elvarni tole hogy vedjen meg,"


A kaukázusinak kiképzés? Gondolom képen láttál már ilyen fajta kutyát. Amelyik kaukázusi nem ösztönből véd, az nem is igazi kaukázusi.


Kérdezőnek: valóban nem létezik ilyen kutyafajta.

2013. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
36%

"3as! Te mégis miről beszélsz? Amikkel nem lőhetsz mellé? Újfundlandi, dán dog???? :D :D"


Te dontod el hogy milyen kutyat nevelsz, egy pitbullbol is lehet olyan csalad szeme fenyet nevelni hogy soha egy kutyat meg nem ugat, soha senkire ra nem morog, mig egy dan dogbol is lehet verengzo vadallatot csinalni. A kutyak hamar alkalmazkodnak, valtozhat a jellemuk is rovid ido alatt.



"A kaukázusinak kiképzés? Gondolom képen láttál már ilyen fajta kutyát. Amelyik kaukázusi nem ösztönből véd, az nem is igazi kaukázusi."


Valoban osztonbol ved, de ha nem szeretned hogy a reg nem latott baratodnak is leharapja a kezet amikor jatekbol odaver egyet a karodra akkor erdemes tudni hogyan kell kontroll alatt tartani egy ilyen kutyat. Tehat ilyen szempontbol igazad van, nem a kutyanak kell a kikepzes, hanem a gazdajanak. Meg kell tanulnia hogyan tartson kordaban egy ilyen medvet, es hogy mik azok a jelek, erzelmek tole amik a kutyat esetleg orzo-vedo modba kapcsoljak, ezaltal tudatosan lehet ezt iranyitani.



Egyebkent pedig mindkettotoknek a figyelmebe ajanlanam a valasziro kis doboz alatti szovegre! Nem en kezdtem, es itt be is fejeztem!


Ha választ írsz, tartsd be a következőket:


Ne írd be még egyszer ugyanazt, amit egyszer már előtted valaki beírt! Ha egyetértesz a véleményével, értékeld válaszát!


Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!

2013. aug. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Én még ajánlanám a sárhegyit, okos kutya aki meg is véd ha arra kerül a sor, nagyon engedelmes, egy ismerősünknek van, amikor elmegyünk hozzá a 3 éves unokahúgom folyamatosan nyúzza, volt olyan, hogy a szájában túrkált és fel se vette, meg a farkát húzgálta és nem bántotta. Nem egy népszerű fajta, elég ritka. az országban van is egy kitűnő és eredményes tenyészet. Itt olvashatsz a fajtáról és jelleméről: [link]


Szerintem ez a fajta az álom fajtád :)

2013. aug. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a komondor. Az egyik legnagyobb termetű pásztorkutya, magyar, egyedi a megjelenése és sajnos a kihalás szélén.
2013. aug. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszöm szépen a válaszokat, jelen helyzetben nincs szükségem más kutyára van már bernáthegyim, staffim, labradorom dobermannom, éd tegnap olvasgattuk párommal hogy együtt tartva jo a staffi meg a dobi meg más kutyafajták. Csak kiváncsi voltam hogy létezik e ilyen kutya akiben 1az 1ben megvan minden jó :) de ne adj isten mostani kutyusainkkal baj történne akkor azután már csak dobermannunk meg staffink lenne :)
2013. aug. 10. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!