Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legritkább magyarorsz...

Melyik a legritkább magyarországon élő nagytesű kutyafajta? Aki normális választ ad annak jár a zöldpacsi ;)

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok aki védi a házat, ha én bajba kerülők akkor addig megy míg a támadót szét nem kapja, és nem egygazdás, szereti a gyerekeket. minimum 35kilo :) és normálisan is néz ki :)
2013. aug. 10. 13:50
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

kedves "sz@rok a zöld pacsidra"!

Ne haragudj de a kutyáim napi szinten 2-3ora játék után alszanak el, rengeteget futunk velük sétálunk, tudom milyen elvárásai vannak a kutyáimnak mik az igényeik. szóval ne okoskodj.

2013. aug. 10. 15:09
 12/18 anonim ***** válasza:

Igenis nagy a német dogban a támadó ösztön.

Nekem is ilyen kutyám van.

Nos,ha 1 idegen sétál el a ház előtt már eléd áll és nagyon véd,oda se enged,hogyha nem jelzel neki vagy akkor is ezt csinálja amikor rossz érzés fogja el.Ez tapasztalat.

De amúgy nem kéne h szétkapja az embert...

Amúgy szerintem meg is tenné,ha még szaladna is előle meg irritálná.:D

Gyönyörű minden színben,kajától függ a magassága és fejlődése,és akár 80 kiló körül is lehet.

Egygazdás szerintem minden kutya,mert 1 embert tekint falkavezérnek csak.

De amúgy szerintem ez a dreamdog nem létezik.:)



Ui.: A kaukázusi szerintem elég gyakori.

2013. aug. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
olyan fajta amiben minden amit leírtál megvan nem létezik. Amelyik erős védőösztönnel rendelkezik az általában egygazdás.
2013. aug. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy normálisan néz ki? (Ez egyénenként elég szubjektív)

Mivel azt mondtad, hogy ritka legyen kicsiny hazánkban akkor kangal, káj.

De egyébként roti, kaukázusi, kuvasz (bár én kuvaszt gyerek mellé nem raknék. Komondort nem említeném olyan típusnak, aki "szét kap", ez inkább az aki, megfogja a támadót. Legalábbis ami nekünk volt, az ilyen volt.

Nekünk most argentin dogunk van, és ez sem ritka ma már. Hallgat rám is, páromra is. És bármit csinálhatunk vele, le se tolja, csak dögönyözzük, vagy vele foglalkozzunk. Viszont védi rendesen a portát, és minket is. Nem a szimpla terület-védő ugatással, hanem hörögve kapunak rontással.

2013. aug. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nem vitázni akarok csak kangal nem kutya!!! Legalábbis számomra!!! Irányíthatatlan, parancsolhatatlan. ÉS illegális kihozatala van TÖrökországból. Kellene az a rossebnek. És nem is szépek közé tartozik számomra.. Élőben még nem láttam de nem is akarok, könnyen vacsi lennék.. :) de amúgy köszönöm a válaszokat és mégegyszer csak kiváncsi voltam létezik e olyan amiben minden ott van :)
2013. aug. 11. 07:47
 16/18 anonim ***** válasza:
Ostobaságokat beszélsz.
2013. aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nézz utána több forumon azt irják :) de majd rájösz :)
2013. aug. 11. 15:57
 18/18 anonim ***** válasza:

A kangal nem irányíthatatlan, kezelhetetlen.

Pásztorkutya, amelyik komolyabb, határozottabb és következetesebb gazdát igényel, mint más típusú kutyák. Azon a szinten van, mint egy káj vagy egy kau.

Továbbá simán kihozható Törökországból, kiállításokon is vannak szép számmal anatóliai juhászkutya néven.

Az igazi sivas kangal jóval ritkább, de Magyarországon is tartanak belőle néhányat.

2013. aug. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!