Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 hetes cane corso kan...

MRichie kérdése:

14 hetes cane corso kan kutyusom 14,5 kg, ez normális?

Figyelt kérdés
Életvidám jó kiállású arányos testalkatú. Azonban - szerintem - kicsi (a kutya a tömege), illetve sok a széklete 70-95 (olykor több) gramm. Eddig Happy Dog phase one prémium tápot kapott ( érkezésének a 85+%-a táp és a napi adaghoz is + 10/15%-ot adunk az aktívabb napokon), de most váltottunk Royal Canin giant puppyra. Előre köszi a hozzászólásokat!

2013. aug. 9. 15:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ahány hetes annyi kiló. Teljesen rendben van.
2013. aug. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a Royal és a Happy dog is egy kalap ... Vegyetek neki normális tápot,aminek nem a kukorica a fő összetevője,hanem a hús.


Pl. Brit Care,Brit,


Drágább,de jobb: Acana,Orijen,Taste of the wild


A fehérjét nézzétek,mivel meglehetősen nagyra nő,kicsi korában kevesebb fehérjével kell kezdeni,hogy ne nőjön hitelen.Szép egyenletes növekedés mellett válhat egészséges felnőtté.


Esetleg kérdezd meg a tenyésztőt,hogy ő mivel etetett.Bár igazából,abból kapnotok is kellett volna egy "kezdő csomagot".Meg arról is érdeklődj,mit kaptak a szülők...stb.

2013. aug. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapcsolódik szorosan a kérdéshez, de te komolyan mérlegeled a kutyakakát? :D
2013. aug. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 sippara ***** válasza:
32%
A 14 kiló tényleg elég kevéske, de a növekedési ütem egyedenként változó lehet, szóval ha jó kedélyű, nem sovány, és eszik rendesen, szerintem nincs miért aggódnod. Akumi kérdésére a válasz viszont engem is érdekelne :D
2013. aug. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ja igen,azt én is kérdezni akartam,hogy leméred a kutyakakit?:D


2-es voltam

2013. aug. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Miért lenne kevés a 14 kg egy 14 hetes kutyánál, akinek a felnőtt súlya 45-50 kg? Az ilyen nagy kutyáknál még jobb is ha kicsit vékonyabban vannak tartva kölyök korban. Én még akkor se lennék elkeseredve, ha kicsit kisebb lenne a súlya. Az óriátestű 60-70 kilós felnőtt súlyú kutyáknál is "ahány hetes annyi kiló" képlettel számolunk.
2013. aug. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Eloszor is koszonom az építő jellegű hozzászólásokat! =) Tej elválasztót illetve happy dog tápot kaptunk. De ok is a royal canint ajánlották, illetve adják a kutyusoknak. Acana-n gondolkodtam nagyon sokat de azt a visszajelzést kaptam több helyről hogy puppy corsonak a royal jobb.


Igen, megmértem, nem is egyszer. =) Feltűnően sok volt és elgodolkodtatott hogy akkor még 130g volt az adagja, amihez társult 75g széklet...


Mindent összevetve: a kutyus kiegyensúlyozott, egészséges és eletvidám kutyus, mindössze "csak" a statisztika aggasztott.

2013. aug. 10. 00:59
 8/14 anonim ***** válasza:
De ami elöl bemegy, az száraz, alacsony nedvesség tartalmú, ami hátul kijön annak meg 80 százaléka víz. Legközelebb a már kiszáradt kutyaszart mérd! :) Amúgy ha kevés végterméket szeretnél, akkor eted nyers hússal (BARF). Meglepően kevés lesz a széklet!
2013. aug. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Picit sok szerintem! Bár, ha a malacosabb típusú corsod van, akkor nem! Melyik tenyészetből való?
2013. aug. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Gigante Buono kennelből van a kutyus. Diabolus et Angelus Hádész és Brexton-Bulls Georgia Fanni kölyke.
2013. aug. 13. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!