Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek meg a kutyátokért?

Mit tennétek meg a kutyátokért?

Figyelt kérdés
Itt most nem arra gondolok konkrétan, hogy jön valami kis "gyerek" (agyilag gyerek) egy pit-el, és gizdulásból ráküldi a kutyádra, mert az a minimum, hogy a kutya tuti nem marad életben ha nem hívja vissza, hanem úgy általában. Sajnos sokszor olvasok olyanokat, hogy a kutya (vagy akár cica) haldoklik, és most akkor vigyék-e orvoshoz. De messze van, meg buszozni kéne, stb.
2013. aug. 10. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:

tetszik a kérdés :) ha olyan kérdezővel fogok találkozni amelyik azt fogja mondani hogy szereti az állatát de... ezt a kérdést tuti belinkelem...


hogy válaszoljak is... erre vonatkozóan úgy látszik mindent. két orvos telszámával is fel vagyunk szerelkezve, kocsi van, ha baj van a párom bármikor ott tudja hagyni a melóját és öt percen belül már repeszthetünk is az orvoshoz. de ha esetleg nem számolok a párommal akkor ott vannak lehetőségnek az apósomék, szerencsére úgy imádják a kutyát hogy bármikor ők is rohannának velem együtt az orvoshoz ha NE ADJ ISTEN bármi baja lenne. gyanús tüneteket, jeleket stb pedig megkérdezzük dokitól telón hogy van e aggodalomra ok.

2013. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
jah és azt kifelejtettem hogy három havonta a féregtelenítő tabiért mikor megyünk akkor velünk szokott lenni a kutya is. mindig lemérjük a súlyát és a doki felméri az általános egészségügyi állapotát. szerencsére még nem volt ránk panasz :)
2013. aug. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vazze, 6200 forintos bolhanyakörvet hord a dög... magamnak nem veszek ennyiért fuxot... ezt meg 6-7 havonta cserélni kell.


Az orvos meg evidens. Azonnal. Aztán ha azt mondja, hogy "nincs ennek semmi baja, csak kicsit rossz kedvű", akkor napirend. Már tavaly megdöglött volna babéziában, ha pató pálkodtam volna a dologgal.

2013. aug. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Nálam olyan opció nem létezi, hogy beteg a kutya és én nem tudom orvoshoz vinni. Régebben, mikor még nem tudtam kocsival hordani, stb., de volt valami baja, megoldottam, hogy lássa orvos. Addig nem nyugszom, míg a végére nem járok a dolgoknak. Ezen kívül ölni is képes lennék értük. Számomra sokkal fontosabbak, mint bármelyik ember, ők mellettem vannak akkor is, ha hülyeséget csinálok, vagy mikor már senki sincs mellettem, mindenki elfordul tőlem. Sosem fogok tudni annyit adni nekik, hogy megháláljam azt,amit napról napra tesznek értem.
2013. aug. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:
92%

Gondolom nem csak az állatorvosra vonatkozik a kérdés, csak a példáról mindenkinek az ugrott be.

Én már a macskával is rohantam az orvoshoz azért, mert találtam egy csomót az oldalába. De mondta az orvos, hogy ha ennyire lelkes vagyok, a másik oldalát is meg kellett volna tapogatnom, mert szimmetrikusan ott van a másik egészséges nyirokcsomója is. :)

Tavaly 2 hétig nem voltunk (jó, nálunk sok a kutya, mindig kell valakinek oltás vagy féreghajtó), az állatorvos felhívott, hogy csak nincs valami bajunk? :))

Egyéb ügyben konkrétan csak annyit tettem a kutyáimért, hogy a nagy pesti lakásból egy pici vidéki házba költöztünk, hogy a jó nagy kertben kényelmesebb legyen nekik. :)

2013. aug. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Le mondok miatta egyes álmaimról, pedig azok a legfontosabbak nekem. Az állatorvosról nem tudok nyilatkozni mert nem igazán értem. Ha beteg, akkor elviszem hozzá, aztán ennyi.
2013. aug. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Ja amúgy meg ha nem is pit támadta meg a kutyám, de rottweiler, és megvédtem tőle és nem magamat féltettem.
2013. aug. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
87%
Én annyira szerettem a kutyámat...életemet adtam volna érte,ma reggel elpusztult...nagyon rosszul esik utólag hogy elvesztettem szegénykémet,de amíg élt én mindent meg tettem érte amit tudtam
2013. aug. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sippara ***** válasza:
Nyúltam már be másik kutya szája alá, hogy ne kaphassa el, az orvos pedig szerintem is evidens, bár nálunk csak egy doki száma van (benne 100%-osan megbízom, ha felhívnám hétvégén hajnal háromkor, hogy komoly baja van a kutyának - gyomorcsavarodás, bármi -, képes lenne ő autóba ülni és elvinni minket a rendelőig, hogy a kutyán minél gyorsabban segíthessen - nem feltételezés, megtörtént egy másik kutyással), őt viszont rendszeresen zaklatom minden szir-szarral :) a pites példára reagálva semmit nem tennék a másik kutyával azon kívül, hogy kikötöm. Gazdi viszont nem a saját lábán hagyná el a helyszínt, az biztos.
2013. aug. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!