Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El vagyok keseredve, nagyon...

El vagyok keseredve, nagyon félek, hogy elveszíthetem. Mondanátok valamit, kérlek?

Figyelt kérdés

Azért írom ki ezt a kérdést, mert szeretném megtudni, hogy vajon én vagyok-e a túl aggódós, vagy tényleg van miért féltenem a kutyám életét. Nagyon fáj, megöl az aggodalom.


Ma reggel már írtam ki ide egy kérdést ( http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4699477-sos-m.. és végül 11-kor már az állatorvosnál voltunk. Megröntgenezték, de nem találtak bélcsavarodásra utaló gáz buborékokat. A felvételen látszott, hogy van ürülék a kutyusban. Kapott beöntést, de lényegében csak elszíneződött vizet "kakilt" ki, nem jött széklet.


Kapott infúziót is, illetve egy kontraszt anyagot, amivel holnap újra megröntgenezik.


Én viszont bekattanok az aggodalomtól... Szegény kutyusom csak fekszik, még a vizet is kihányta az előbb (igaz nagyon sokat ivott meg egyszerre). Láza nincs, de a pocija érzékeny.


Ugyanakkor az is a fejemben van, hogy bizony én is voltam már ilyen beteg. Én is volt, hogy áz nélkül bár, de végighánytam egy éjszakát, a víz is kijött belőlem. Ott fel se merült, hogy ennek komolyabb oka lehet, egyszerűen "csak" gyomorrontás.


Lehet, hogy neki is ez a baj? Úgy félek. És nem tudom jogos-e... Kérlek, ha csak pár mondatot tudtok hozzátenni, nagyon megköszönöm.


2013. aug. 10. 14:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mindenhol azt olvasom, hogy a bélcsavarodást azonnal meg kell műteni. Akkor nekünk miért adtak kontraszt anyagot, hogy holnap 3-ra menjünk vissza? Úgy félek, hogy az én alkalmatlanságomon múlik... Kérlek segítsetek, nem akarom, hogy azért haljon meg a barátom, mert szerencsétlenkedtem az orvosokkal szemben. (Amúgy nagyon megbízható állatklinikán voltunk)
2013. aug. 10. 14:48
 2/14 anonim ***** válasza:
lehet ,hogy csak elkapott valami vírust és ezért van ennyire nem kell megijedni azért most pihenni kell meglátod, hogy holnapra, hogyan lesz
2013. aug. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem értem, nem az ORVOST érdemes kérdezni??? Szerinted az itt kommentelők vagy az állatorvos ért hozzá? Ki vizsgálta a kutyát? Mert én nem láttam, úgyhogy nem tudok okosakat írni.
2013. aug. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Voltunk orvosnál, kapott infúziót és röntgent. Nem találták meg, hogy mi a baja. És egyszerűen megrettent, hogy ilyennek látom. Nagyon félek. Mondd, Neked az empátia szó mond valamit?


Egyébként meg tapasztalatlan vagyok... A kutya nem tudja azt mondani, hogy "nyugi, csak fáj a hasam de minden rendben". Ő csak fekszik, én meg rettegek.

2013. aug. 10. 15:08
 5/14 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg nincsen komoly baja. Hagyd pihenni, ebben a melegben egy hűvös, nyugodt szobába tedd, ahol aludhat. Itasd ha szükséges, de csak pici mennyiséget egyszerre.
2013. aug. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
De, megértem az aggodalmadat, csak nem tudlak megnyugtatni. Feltételezem, hogy az eb nincs közvetlen életveszélyben, mert akkor valszeg a doki nem várna holnapig az újabb vizsgálattal. Úgyhogy annyit tudok mondani, hogy drukkolok neked, és az ebnek is természetesen, de megnyugtatni nem tudlak. Várni kell, nincs mese, és inkább az orvossal konzultálni, hogy legalább a különböző lehetőségeket átbeszéljétek.
2013. aug. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Akiteki ***** válasza:
Bélcsavarodása (ami egyébként is gyomorcsavarodás) biztosan nincs, mert abba 1 órán belül belehal. Esetleg egy elzáródása lehet. De ha a röntgen nem mutatott ki idegen tárgyat benne, akkor az sem valószínű. Attól függ, merre volt az a széklet, ami látszott. Ha még a vastagbélben, akkor nem sok esély van, hogy lejjebb csúszik, ha 2 napig nem tette meg. Ha már a végbélben, akkor az szorulás, a beöntés talán később is hatásos lehet. Ilyen esetben nekünk az orvos "szardiniát tejjel" írt fel. Ha nem múlik a hányás, vidd vissza az orvoshoz, mert ez nem normális, vagy keress egy másik orvost.
2013. aug. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
1 szavazat arra, hogy túlaggódod :) Fogadjunk, hogy holnap ilyenkor már semmi baja nem lesz ;)
2013. aug. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az én kutyámmal is ez volt, az orvos azt mondta, gyomorrontás. Kihányta az ételt, félóránként öklendezett, de mivel nem maradt benne túl sok kaja, nem is tudott kakilni, és elkezdett görcsölni a hasa. Kapott napi két oltást 3 napig, "kakihígító" szirupot hogy a hascsikarása megszűnjön, és itatni kellett fecskendővel vagy kiskanállal, hogy a hányás miatt ki ne száradjon. 3-4. nap már ehetett főtt rizset párolt csirkehusival, egyszerre csak kis adagot, és így szépen lassan, 1 hét alatt helyrejött.

Remélem a Te kutyusodnak is ez a baja, nem valami súlyosabb!

2013. aug. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, és nagyon-nagyon kedvetlen volt, sírdogált is. Én is nagyon megijedtem, hogy mi baja lehet, de igaza lett végül az orvosnak, csak nem esett jól neki az étel:) Ehhez képest elég sokat sírt szegény, meg mondom, egy hétbe telt, mire megnyugodott a hasa, de csak helyrejött!:)
2013. aug. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!