Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? (elvagyok keseredve)

Mit tegyek? (elvagyok keseredve)

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kan kuavszunk.Az lenne a gond,hogy mindent megadtam neki,kivéve a nevelést,az elmaradt,tudom,felelőtlen voltam.Durván felugrál mindenkire,durván játszik,az idegen kutyáktól megőrül,porázon húz.Néztem kutyasulit,de 40 000Ft-ot egy ideig nem tudnak kifizetni a szüleim.Hogyan tudnám megnevelni?Van valami jó cikk,könyv?
2013. máj. 20. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Cesar Milan műsorát és könyvét javaslom!


nyári munkával pedig megkereshetnéd a kutyasulira valót és akkor a szüleid mondjuk a felét kifizetik te meg a másikat:)

2013. máj. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

azért én azon a véleményen vagyok hogy a házi cesaros módszerekkel nem árt csínján bánni. NEM MELLESLEG NEM HIÁBA ÍRJÁK KI MINDEN ALKALOMMAL HOGY OTTHON CSAK SZAKKÉPZETT EMBER JELENLÉTÉBEN KÍSÉRLETEZZENEK A GAZDIK! ugyanis esetünkben egy neveletlen és feltehetőleg domináns kuvasz nem vicc. pédául a hátrafektetés (alpha-roll) egy domináns kutya esetében kifejezetten veszélyes. ugyanis ha erővel próbáljuk a kifejlett x kilós domináns , erős akarattal rendelkező kuvaszt lenyomni, lazán lesöpör minket a pályáról, ráadásul könnyen harapás veszélyének tehetjük ki magunkat. egy tapasztalatlan gazdi által alaposan felbőszített kutya pedig akár még durvább dolgokra is képes lehet mint egyetlen harapás, ha már fizikailag akarjuk őt legyőzni, tehát mondhatni kihívjuk magunk ellen a kutyát.


a másik ha esetleg a kérdező reflexszeren valahol fél is a kutyájától (ami valljuk be totál természetes és automatikus reakció) jó példám erre amikor cesart megharapja a labrador. amikor cesar felé kap még cesar is "elköveti" azt a hibát hogy reflexből egyetlen pillanatra hátrahőköl mivel nem számított erre a dologra. mire a labi már támad is.


az alapvető falkavezérségen természetesen dolgozni lehet. de szerintem amilyen hamar csak lehet egy igazán jó kutyasuli szükséges a gond valódi és tartós megoldásához (tükörsuli, cerberos).


én kifejezetten óvva intem a kérdezőt olyan kényszerítős fizikailag győzni akaró módszerektől mint pl. az alpha roll és társai. ha mégis kísérletezik remélem miután megharapja a kutya nem fog a kutyával elaltatásért rohanni, ugyanis az abszolút nem a kutya hibája lesz ha egy vele szemben erőszakosan (pl. hátrafektetés, grabancrázás stb) fellépő egyént megharap. én amondó vagyok hogy a többet ésszel mint erővel elmélete az igazán nyerő, ráadásul sokkal jobb mintha erővel akarnánk a falkavezérséget kivívni. de a saját tapasztalataimat képtelenség lenne "pár mondatban" levezetni (47 kilós nő vagyok egy domináns kan pittel aki minden körülmények között hallgat rám).


talán akkor már inkább ha már házi módszereknél tartunk jobb jan fennel könyve

Kutyapszichologia, egyik kutya másik nem videók http://www.youtube.com/results?search_query=egyik+kutya+m%C3.. a póráz két végén videók http://www.youtube.com/results?search_query=A+p%C3%B3r%C3%A1.. illetve még a kutyaduma videók is egész helyesek és humorosak ahol is aprób de fontos dolgokkal foglakoznak pár mondatban. http://www.youtube.com/results?search_query=kutyaduma&oq=kut..



persze cesar is nagyon jókat ír, de a fektetést és egyébb esetleg kényszerítős módszert azt én mindenképpen hanyagolnám egy kuvasz esetében, főleg ha tapasztalatlan is vagyok a nevelés terén.

2013. máj. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én helyedben kutyakiképzőt hívnék. Mi télen 6000 Ft-ot fizettünk két óráért, de akkor a kiképző csak velünk foglalkozott, nem mellesleg, vagy 4 alkalom elég volt, hogy az alapokat elsajátítsuk. A többi az otthoni gyakorlás kérdése volt.
2013. máj. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Cesart ne,főleg egy nagyobb kutya esetében.Viszont ajánlanám a Tükör módszerrel dolgozó kutyasulik honlapját,mert sok konkrét megoldást tudnak javasolni ezekre a problémákra ill. szakirodalmuk is van.
2013. máj. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
15 évesen nem nagyon kapok munkát.Felugrál,fellkök minket,rombol,szétkaparja az ajtót,ha sétálni visszük akkor húz.Mit lehetne tenni még?
2013. jún. 26. 12:54
 6/6 anonim ***** válasza:

ne mond már hogy ezidáig egyetlen belinkelt könyv/videó stb nem segített neked!


viszont ha mindezek ellenére képtelen vagy az írottakat gyakorlatban fektetni akkor ott már csak a kutyasuli segít.

2013. jún. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!