Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg szoktátok ütni a kutyátoka...

Meg szoktátok ütni a kutyátokat, ha rosszat csinál?

Figyelt kérdés
Rácsapni a seggére, vagy kicsit meglegyinteni (nem agyba-főbe verni).
2013. aug. 10. 18:55
1 2 3
 11/29 sippara ***** válasza:
100%
Viszonylag ritkán pofozom fel konkrétan, és akkor is jelzés értékű a dolog, de előbb kapom el a grabancánál és emelem ki, érdekes módon azt jobban/gyorsabban/pontosabban is szokta "dekódolni".
2013. aug. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Akiteki ***** válasza:
38%

Ja, pont elég rácsapni a fenekére! És még lehet hozzátenni, hogy ejnyebejnye!! Mert az biztosan hatásos!

Okoska: Kutyát nem ütünk meg, mert nem érti. A kutyák nem kommunikálnak ütéssel, mivel nincs kezük. Ha a kölyök rosszat csinál, az anyja megfogja a nyakbőrét és megrángatja. Vagy lenyomja a nyakánál a földre. Ezt megértik. Esetleg meg is haraphatnám, de utálom ha szőr megy a számba.

2013. aug. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Akiteki ***** válasza:
21%
És kérlek tanulj, mielőtt beleszólsz abba, amihez nem értesz.
2013. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

igen !

bár a legtöbbször elég ,csak mérgesen ránéznem :)

2013. aug. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
80%
Akiteki te nem vagy normális. Érdekes, képzeld az én kutyám megérti ha a seggére verek egy nagyot, hogy azt nem szabad, meg jól leordítom a fejét. Szerintem te élvezed azt amikor fájdalmat okozol a kutyának. Mellesleg nekünk a Stafford is tanuld a seggrecsapásból, meg a kis keverék is. Szóval nem kell egyből agyonverni a kutyát...
2013. aug. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
83%
Kinek mit jelent a rosszat csinál???? Én egy esetben vertem meg kutyát, de akkor nagyon, amikor megtagadta a behivást. Azonkivül sosem bántom, nem nyomkodom le, és nem nézek rá csunyán. csak annyit mondok, hogy "nem". Mit csinálhat rosszat egy kutya????
2013. aug. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
74%

Akiteki mégis mit nem ért meg? Nem kell ennyire túlbonyolítani a dolgokat. Kutya rosszat csinál -> rajtakapják -> kap egy kis taslit -> kellemetlen neki -> rájön hogyha megint olyat csinál akkor megint kellemetlen lesz hát nem csinálja többet. Simple as that. A legtöbb élőlény képes így tanulni. A múltkor például a kutyám megszagolt egy sündisznót és megszúrta egy kicsit. Hát többet nem ment túl közel. Pedig a sündisznó sem ért a kutya nyelvén legalábbis én még nem láttam tüskés kutyatársat aki így kommunikált volna mégis érthető... A gyerek sem ér a űzhelyhez egy egyszer megégette pedig az anyja sem tűzhellyel neveli.

Amúgy a kérdésre válaszolva, igen néha megütöm a kutyáim, ha nagyon szükséges. Ilyen manapság már ritkán van, de vannak helyzetek amikor igenis nagyon hatásos.

2013. aug. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
45%
Amúgy láttam már pár almot felnőni, sosem rázta meg egyik anya sem a kölykét. Csak rámorgott, odakapott ha nem tetszett neki valami. Most ilyen alapon akkor mi sem csinálhatnánk mást csak harapdálhatnánk a kutyát...
2013. aug. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Hozzánk most kerult egy kiskutya. Volt már egy cicánk, meg egy nagy kutyánk. Már az elején is kezdte "terrorizálni" a pici a cicát, de akkor nem kellett rávernem a fenekére. Elintézte a macska egy nagy pofonnal... Sajnáltam is olyankor a kutyust, de gondoltam, legalább tanul a dologból. A macska mindig fújt is. De elkezdett a nagy kutya morogni a cicára, mikor fújt, és egyszer vakkantott is egyet. Nem bírta elviselni h a macska fúj. Hozzáteszem, hogy nem bántaná a cicát. Egyszer a macska neki is nagyon durván belekapott az orrába, mert nem hagyta békén. Mágse bántotta, utána se kapott. Na szóval mostanában ezért a cica már nem mer fújni meg védekezni, és a kiskutya mindig lebirkózza (2x akkora mint a macska) ezért szokott kapni. De nagyon eleven korszakában van a kutyus. Ráverek egy picit a seggére, vagy feje tetejére, és megy vissza piszkálni a macskát, rákiabálok, akkor tudja h rossz. Már mostanában szoktam olyat csinálni, hogy hirtelen rákiabálok, és egy gyors mozdulattal "elkotrom" a macskától :D meglepodik rajta, de ezt szokta érteni, és már kezd is leszokni róla :)
2013. aug. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
nekem ezt jelenti, amit fent leírtam a rosszat csinál. :) és bocsi így utólag, hogy regény lett :D
2013. aug. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!