Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg szoktátok ütni a kutyátoka...

Meg szoktátok ütni a kutyátokat, ha rosszat csinál?

Figyelt kérdés
Rácsapni a seggére, vagy kicsit meglegyinteni (nem agyba-főbe verni).
2013. aug. 10. 18:55
1 2 3
 21/29 Szilvi & Argos ***** válasza:
58%

Nagyon ritkán elkel egy-egy pofon. Régen a fenekére csaptam néhányszor, mostanában inkább az oldalánál csapok rá, hatásosabb.

Ha nagyon hülye, grabancrázás vagy fülhúzás is beválik.

De inkább kemény szidás, szemmel verés, kis meghajtás, láb melletti séta a bünti

2013. aug. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Akiteki ***** válasza:
0%
Kedves 15-ös: A kedves drága szülőanyád. Az nem normális.
2013. aug. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 sippara ***** válasza:
74%
Nem akarok beleszólni itt a vérre menő vitába (meg magam alatt vágom a fát ezzel :D), de bár én pofozkodni is szoktam (Jézusom...), ettől eltekintve kb. ugyanazt írtam, mint Akiteki, ugyanúgy a kutya bőrét fogva emelem ki, és én 100%-ban hasznos voltam. Akkor most mi van?
2013. aug. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát az, hogy te nem közölted, hogy xy a tuti megoldás és minden más baromság és aki mást gondol az h*lye. Én is szoktam megrázni a kutyát, de nem azért csinálom, mert más kutyák is azt csinálják (amit ismétlem, még sosem láttam) meg nyelv meg anyámkínja. Mi emberek vagyunk, a kutya meg kutya. Nem fogunk egy nyelvet beszélni soha. Valamit kell találni amivel meg tudjuk érteni egymást, de ez nem abból jön majd, hogy utázunk egy állatot. Az én kutyáim hülyének is néznének ha elkezdenék morogni rájuk csak mert más kutyák is azt csinálják, érdekes mégis megérjük egymást és tökéletesen működik a kapcsolatunk.
2013. aug. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
én nem tudom, pár almot felneveltem már, de még sosem láttam, hogy az anyakutyák a nyakbőrnél fogva megemelték, és rázták volna a kölyköt. Pedig istenemre esküszöm, éjjel nappal mellettük kotlok:) Olyat viszont nem egyszer, hogy a kiskutya csesztette az anyját, az odakapott, megmorogta, a kicsi meg eliszkolt:)
2013. aug. 11. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
ezt több kutyás irodalomban is leírták már, hogy nincs sok tudományos alapja a grabancrázásnak. igen, amúgy nem kell, hogy kutyául legyen. pl mikor tiltod egy nemmel, az se kutyául van és a vezérszavak sem, sima kondicionálás. én is csapom a fenekét, ha nagyon feldühít (pl ágyra mászás). le akarok szokni róla, hogy a kéz ugye ne legyen gonosz, de az a hitvány kanna soha nincs látóhatáron belül, mikor rosszalkodik. tudom, sokak szerint gáz a cerberosos módszer, de mindenkinek szívből ajánlom verekedés helyett. Ha valakinek nagyon érzékeny a kutyája a zajokra, akkor persze nem kell ezzel kínozni.
2013. aug. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a fenékre csapás semmit sem ér pl. Ha más nem hat már akkor az orrára szoktam kicsit csapni, hogy vegye az adást. Ha a fenekére csapok azt hiszi játszunk és elkezd játszani.

Amúgy nem értem ezen miért kell vitázni, valakinek a fenékre csapás, valakinek a grabanc rázás stb. vált be... Attól még senki nem lesz se nem normális, se állatkinzó, mert ő neki nem a fenékre csapás a megfelelő módszer.. Miért kell személyeskedni mindjárt? Szerintem, neked sem esne jól ha valaki le állatkinzózna, mert rácsapsz a kutya fenekére... Szép is lenne a világ, ha a grabancrázás minősülne állatkinzásnak és csak ebben merülne ki ahelyett a szörnyűségek helyett, amik valójában történnek...

2013. aug. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Egyetértek Akitekivel, én is megrángatom a grabancánál fogva, és lenyomom a földre. Ha egyeseknek ez állatkínzás, azok nem tudják mit beszélnek. A vizslánál még bejött a seggrecsapás, de a bulldog már ennél keményebb módszereket követel. És köszönöm, nem fogom megvárni amíg a fejemre nő. Ha bárki ebben kivetnivalót lát, jöjjön el, és megmutatom, hogy mennyire kínzom a kutyát. A napi 5 séta mellett, jó kaják mellett, rendszeres orvosi ellátás, és kutyasuli mellett. Egyébként a két kutyával két különböző suliban voltam, mégis mindkettőbe ezt a módszert javasolták.
2013. aug. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nektek az nem számít állatkínzásnak hogy felemeled a kutyát a grabancánál fogva és közbe rázod? Mert ha úgy csinálod hogy csak megrázod a grabancát miközben a földön van úgy megértem hogy nem állatkínzás.
2013. aug. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!