Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Oltásnál, hogyan kell lefogni...

Oltásnál, hogyan kell lefogni a kutyát?

Figyelt kérdés
Holnap viszem oltatni és nekem kell majd lefogni de még sosem csináltam ilyet ,hogyan kell helyesen lefogni?
2013. aug. 11. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen kutya, mekkora, mennyire hagyja magát, haraphat-e. Alap esetben a fejét kell úgy megfogni, hogy ne tudjon hátra fordulni.
2013. aug. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az orvos majd megmondja.
2013. aug. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne úgy, hogy a kutya attól pánikoljon be, hogy őt lefogják, mert attól csak ingerültebb lesz. Attól is függ, milyen fajtájú, vérmérsékletű a kutyus, hiszen a legtöbb meg sem érzi az oltást. Elég csak a fejét megfogni, először csak gyengén, majd ha látszik a kutyán, hogy nem tetszik neki(furán "nyugodt", próbál hátra-hátra nézni), akkor kicsit erősebben. De az ilyenekre nem szabad ráfeszülni:) Nagyon sok esetet láttam már, az oltásokkal még nem volt gond, na de bezzeg a fültisztítás...:)
2013. aug. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Normális esetben kicsit megfogod a fejét, hogy ne mozogjon. Ha a kutya harapós, akkor szájkosár és szoros fogás szükséges.

Legutóbb a kutyámnak csak lazán fogtam a nyakörvét :)

2013. aug. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Attól függ milyen fajtájú.Az állatorvos majd megmondja.Az én kutyámat nem szoktuk lefogni,nyugodt fajta.
2013. aug. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
Az én állatorvosomnak az a trükkje, hogy az aszisztens jutifalattal kínálja a kutyát, ezalatt az orvos suttyomban beadja a combjába az injekciót, az enyém észre se veszi, úgy örül a hülye falatkáknak.
2013. aug. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyám múlt héten kapta meg az első oltását nálunk az orvos fogta le de úgy ficánkolt hogy azt hittem belefog törni a tű nekünk azt mondta az állat orvos hogy ha harapni akar fogjuk meg a nyakbőrét és rángassuk meg mert az anya kutya is így neveli a kölykét.Lehet hogy a te kutyád nem utálja annyira az oltást mint az enyém ezért lehet hogy csak a nyakörvét kell megfogni.
2013. aug. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

6os!


És miért a combjába kapja a kutya az oltást? Izomba??

2013. aug. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 donne ***** válasza:
nálunk semmit nem mondott, vagy csinált az orvos, rutinosan beadta, le se kellett fogni, meg sem érezte a kutyus, szal. ne feszulj rá.Ha varrat szedésre vinnéd, az más... :D
2013. aug. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát igazából neked kell tudni, hogy milyen a kutyád. Nálam egész egyszerűen megy, ha házhoz hívom, akkor úgyis ha megfogom a kutyák fejét, akkor kicsit nekidőlnek a lábamnak, így jó stabil helyzetben vannak, könnyű dolga van a dokinak, ha elviszem őket rendelőben, akkor is egyszerű a helyzet, mert felteszem asztalra őket (persze egyesével), asztalon meg elpöffeszkednek, oda szoktam tenni a kezem a fejükhöz, de igazából erőt kifejteni sem kell, mert oldalra sem néznek.
2013. aug. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!