Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kellett volna reagálnom...

Hogyan kellett volna reagálnom? (köszi, ha elolvasod) mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

1,5 éves nagytestű kankutyámmal sétáltunk a helyi tó partján, pórázon volt. odaszaladt hozzá egy idősebb kan kutya, némi szimatolgatás után megtámadta az enyémet. kb azonos méretűek.

a póráz teljesen laza volt, barátságos hangon szólítottam meg a kutyát.

a bunyóba nem avatkoztam, fellöktek, ahogy egymásnak ugrottak.

amikor a kutyám rájött hogy mi is történik megharapta a másik kutya nyakát. ekkora felálltam már és elhúztam és a másik kutya gazdája is odaért. (idős bácsi)

rosszul reagáltam, hagynom kellett volna, hogy rendezzék le egymás között?

nem védekezésül mondom, de a bácsi kutyája támadott először.

még nem kerültünk ilyen helyzetbe ezelőtt, hazafelé úgy láttam, hogy nem tud a kutyám ezzel mit kezdeni, mintha összezavarodott volna.


2013. aug. 12. 14:26
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Attól, hogy most már te is azt írod, hogy te is a többet ésszel híve vagy, az még nem fog valósággá válni. "


én nem ezt írom most már, hanem ez így van. tehát köszönöm szépen nem hiszem hogy egy olyan embernek kellene elfogadnom a megjegyzését rólam aki két verekedő kutya közé egy botot és/vagy szájkosarakat javasol. látszik az írásaidból hogy nem igazán tapasztaltál még két igazán verekedő kutyát mert akkor nem írnál ilyeneket. ahogyan arról sincsen fogalmad hogy egy éppen a kutyád felé rohanó kutyát tökéletesen le lehet blokkolni azzal ha elé állsz esetleg némi hanggal is nyomatékosítod a kutya számára hogy nem kívánt társaság.


és sajnos létezik az a verzió amikor esetleg nem figyeltél, ne adj isten nem reagáltál időben és az idegen kutya mégis nekimegy a tiédnek. ha már annyival okosabbnak érzed magad, légy oly szíves és avass be hogy két összeakaszkodott kutya esetében te mégis mit kezdesz a botoddal? márha' egyáltalán találsz a célnak megfelelőt. de tegyük fel hogy épp neked épp ott rendelkezésedre áll legalább kb. egy seprűnyél vastagságú bot, ugyanis hacsak nem yorkikról van szó egy kevésbé vastag bot könnyedén eltörik bármit is kezdenél vele.


és már ne is haragudj hogy beleszólok reddel való beszélgetésbe de:


1 te írtad a szájkosaras verziót és azt hogy kötelező! holott ez nem így van. főleg nem a kérdésben szereplő helyzetben. nem vonatkozik ez a törvény a kérdező kutyájára, nem veszélyes senkire és semmire akkor miért legyen rajta a kutyán? egyáltalán hogy jön ide a szájkosár? de nem baj, mindenki értetlen csak te nem.


2 mindenki kiforgatja a szavaidat? egy totál életképtelen elméletet vázoltál fel egy olyan esetre ahol a kérdező kutyája a védekező fél volt és egyáltalán nem kötelező a szájkosár. ez szemet szúrt és most te meg hisztizel hogy mindenki kiforgatja a szavaidat és senki nem érti azt amit te írsz... igen. azért nem értjük mert szájkosárnak még elméletileg sincsen helye a történetben. maximum keresd fel a bácsikát és beszélgesd meg vele hogy a törvényben leírtak szerint a másokat veszélyeztető kutyájára tegyen szájkosarat és nem mellesleg pórázt is!


most meg jössz azzal hogy helyzetfüggő meg nem veszel részt fantazmagóriákba, tehát, nem a kérdésre válaszolsz!


pórázon a te kutyád, jön egy idegen, látszólag ismerkedik, de megtámadja a tiedet, téged fellöknek ahogyan egymásnak ugranak... kérdés: hogyan kellett volna ezt megoldani/reagálni stb stb. ???? szájkosár nincs! botot meg nekiállsz keresni amíg a két kutya verekszik? nah ne haragudj már! volna még mit tanulnod és tapasztalnod bőségesen!

2013. aug. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

de még mielőtt belekötnél hogy nem olvastam el tizszer az irományodat akkor most elemezzük ki, hozzátenném már vagy 20szor elolvastam és még mindig értelmetlen.



nah szóval. adott a kérdés, le is van vázolva a lényeg megfelelően. erre a te válaszod:


"Akár minden helyzet más és más lehet. Több kutyával is éltem már "közös háztartásban" ;-), így személyes tapasztalatom is van. Az egyik kutyus egészen máshogy reagált, mint a másik eb.

A helyzeten is sok múlik és a kutyák pillanatnyi kedvén. "


ez nem más mint rizsa. két kutya összeverekedett: mit tegyünk???


"Mindenesetre egy szájkosár lehet a kezedben és ha látod, hogy helyzet van, akkor gyorsan rá tudod adni az ebre. "


tehát jön egy idegen kutya aki ki tudja hogyan viselkedik, és a kérdező azonnal tegyen szájkosarat az övére! ami nem mellesleg ha épp nem a közértben van vagy a buszon nem is értem mi a fenéért kellene nála lennie?! de nem baj, megtámadják a kutyámat de a lényeg hogy a szájkosár az enyémen rajta van. az már tök mindegy hogy az enyém nyakát épp harapja át a másik vagy a combját vagy akármiét.


"A másik kutya gazdijának is lehet javasolni azt, hogy hordjon magánál szájkosarat. "


igen, és miközben épp a szájkosaras kutyámat szabdalja az idegen kutya és még mielőtt botot rohannék keresni, kedvesen megjegyzem a bácsinak hogy legyen szíves legközelebb ő is szájkosarat tenni a kutyájára nem mellesleg pórázt is.


"A kutyatartóknak jó, ha ismerik a vonatkozó jogszabályokat is. Jó lenne, ha utána tudnál olvasni, hogy mely esetekben kötelező a szájkosár használata. "


hát, ebben az esetben nem kötelező, maxi a bácsinak lett volna ha egyszer tudja hogy a kutyája megtámad másokat. de a kérdezőnek nem lett volna kötelező és nem is kell hogy rátegyen szájkosarat a kutyájára ha egyszer az övé nem veszélyes másokra nézve!


"Azért arra is vigyázz, hogy te ne sérülj meg. A lábamat biztosan nem tenném két verekedő kutya közé. Inkább, ha van kéznél egy vastag bot, akkor azt. (Nem tudom, hogy betonon vagy zöld területen szoktatok-e sétálni, betonon valószínűleg nehezebb botot találni.) "


igen, ez fontos! nehogy a végén megsérüljünk tehát ne avatkozzunk bele a dologba. a kutyánkon van szájkosár az a lényeg, mi pedig elmegyünk a célnak megfelelő vastagságú botot keresni. reméljük amíg vissza nem érünk a célszerszámmal a kutyánk nem leheli ki a lelkét!


"Az is előfordul, hogy az egyik kutyán van szájkosár, a másikon nincs. Így az egyik végül is hátrányosabb helyzetbe kerül, mivel nem tud védekezni. (De azt nem tudom, hogy ezt a jog hogyan veszi figyelembe.) "


még mindig a kérdésnél tartunk. senkin nem volt szájkosár! (fantazmagória???)


"Én azt csináltam, hogy ha láttam, hogy olyan kutyus közeledik, akivel esélyes, hogy harc lenne, akkor gyorsan irányt váltottam. Erre jó figyelni. (Prevenció ;-)) "


1 még mindig a kérdés! megtámadták a kutyádat mit csinálj?


2 olyan kutya amelyik támadni akar az támadni fog. főleg ha GYORSAN irányt váltasz, az ilyesmire előszeretettel reagálnak a kutyák!


"Mindenképpen hasznos lenne, ha el tudnál olvasni néhány kutyákról szóló könyvet."


neked is! és mellette némi személyes tapasztalatot is gyűjteni.



tehát akár tetszik akár nem a válaszod egy kalap ne kelljen leírnom mit sem ér! ezért írt little red és ezért írtam én! mert egyszerűen akkora butaságot írtál hogy ezt még most 21.-re sem tudom megérteni! és jöhetsz azzal hogy kiforgatjuk a szavaidat meg bla bla. nem kiforgatjuk hanem te írsz égbekiáltó butaságokat egy olyan kérdéshez amihez nem is állná meg a helyét egyetlen mondatod sem!!

2013. aug. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Hát szia, de én ezeket az írásaitokat már nem olvasom el. Úgyis biztos, hogy nem értetted meg, amit eddig írtam, ez eddig is látszott. Felőlem csak acsarkodj tovább. Valószínűleg azért agresszívak az állatok a közeledben, mert te is az vagy.
2013. aug. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 ödi2 ***** válasza:

9-es vagyok, sziasztok! Egy kissé elfajultak az írásaitok és a kérdés lényege, átmentetek személyeskedésbe és sokszor valószínűtlen helyzeteket kreáltatok... Bemásolom az előző hozzászólásom és ki is egészíteném..."Első reakciód, mindig a védés legyen. Egy hangos és erős HÉ! elég figyelemfelkeltő és azonnal mögéd,melléd rántsd a kutyát, így kialakítasz egy közös teret, amit a másik kutya nem fog azonnal támadni. Ekkor ismételd meg hangosan a HÉ-t vagy egy erőteljes NEM-et mondj és maradj higgadt, urald a helyzetet, ne hajolj le, ne kezdj hirtelen mozdulatokat, egyszerűen állj egyenesen és határozottan és a saját kutyád fogd a lábad mellé az idegen kutyával pedig állj szembe, de ne szemkontaktusban, inkább a vállát nézd és akkor látod a mozgását, de nem keltesz benne agressziót... Ismerkedésnél, mindig figyeld az idegen kutya nyakát és vállát, mert támadás előtt ott feszül meg először az izomzatuk és ha észlelsz gyanúsat akkor kiálts rá egy határozott nemet és állj ki. Inkább tévedj 5x mint ilyen helyzetbe kerülj ismét. Ha nincs gond, akkor úgyis ismerkednek tovább, de tudatukban lesz, hogy TE vagy a főnök ott."

25 éve nevelek és képzek mindenféle kutyát és találkoztam már 1-2 hasonló esettel...DE! Sohasem tudom a végső kimenetelt, amíg el nem jön az a bizonyos pillanat, amikor tennem kell valamit. A saját kutya védése és azonnali kiszakítása az egyetlen megoldás. Ezt vagy sikerül egy kiáltással elérni, vagy valóban hátrarántod, akár teljes erővel és AZONNAL a két kutya közé KELL állni, ami nem veszélytelen, de az egyetlen megoldás. A kiáltás és határozott fellépés és tartás 95%-ban hatásos, a maradék 5% sajnos meg benne van a pakliban...:( NINCS 100%-os megoldás, csak törekedni kell a lehető legjobbat kihozni a helyzetből. Jelenlegi németjuhász kutyám, egy ilyen helyzetben az első kiáltásomra lekushadt mellém és mozdulatlan maradt, míg a másik kutya nem volt kezelhető. Csak a képzésének köszönhettem ezt a segítséget tőle, de 10 perccel később a két kutya minden gond nélkül sétált egymás mellett pórázon.

A kutya viselkedése a gazdája felelőssége és minden esetben kötelezném a problémás kutyák gazdáját egy kutyaiskolai képzésre, ahogy az autó vezetőket is képzésre lehet küldeni. Nincs problémás kutya, csak tapasztalatlan vagy rosszabb esetben, felelőtlen gazda. Ez az én véleményem. Üdv mindenkinek!

2013. aug. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!