Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről? (lent)

Mit gondoltok erről? (lent)

Figyelt kérdés
Rengeteg Bukaresten a kóbor kutya, néha falkákba vegyülnek, embereket ölnek, még a belváros közelében is. Melyik a jobb megoldás? 1: Elaltatni/ más módon megölni a legtöbbet, így az emberek fellélegezhetnek. 2: nem tenni semmit az Eu és az állatvédők miatt, így a többszázezres lakosság továbbra is félelemben él, paprikaspray-vel, késsel megy mindenhova.

2013. aug. 13. 17:36
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
A fentit a 7es válaszolónak írtam. Sajnos ez ellen mi tehetetlenek vagyunk. Attól hogy a másikat szidjuk se itt se máshol nem javul a helyzet.
2013. aug. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
92%
10# Ez igaz, de akkor sem a tenyésztők ellen kellene szankcionálni. Pl. mi lenne, ha fizetni kellene minden kutyatartónak egy nem törzskönyvezhető alom után? Mindjárt jobban ügyelnének sokan.
2013. aug. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
82%
Igazad van. Na majd mi megoldanánk a problémát, de sajnos van olyan érzésem, hogy nem hagynák ezt. De valóban ez egy nagyszerű ötlet :)
2013. aug. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
65%

Itt azokról az emberekről van szó, akik "mutatóba" veszik a "fajtatiszta" kutyákat, és kirakják a kertbe egész napra, 0 foglalkozással. Aztán ha beszökik hozzá egy kan akkor ez van. Ha meg kan a kutya és kiszökik, talál magának egy tüzelő kutyát úgy vannak vele, hogy nem az ő felelősségük.


Mellesleg az ivartalanítás betegségmegelőzésre is jó, nem csak azért, hogy ne legyen szaporulat.


arról nem is beszélve, hogy nem értem miért jó a kan kutyásoknak, hogy a kutyájuk meg van őrülve időnként a tüzelő szukák miatt, a szuka kutyásoknak meg mért jó, ha félévente "szenved" a kutya. Legalábbis a miénk szemmel láthatólag rosszul bírta a tüzelését.. az esetleges álvemhességről nem is beszélve..

2013. aug. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
82%
Igazad van. Mondjuk nálunk a kan vizsla nem túlzottan izgatja magát, ha tüzelnek a szukák. Viszont meg is van nevelve. Valóban ez a legfontosabb. Itt az emberek gondolkodás módját kellene megváltoztatni.
2013. aug. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
30%

Pannácska: Te sem ivartalaníttatnád magad, hogy ne legyen később rákod, ugye? Egyébként olyan kutatási eredmények is vannak, mely szerint pl. a csontrák egy fajtája ivartalanított kutyákban gyakoribb.


Én úgy vagyok vele, hogy miért küldjek kés alá egy egészséges állatot? De mint írtam, 23 év alatt nem volt ebből gond.

2013. aug. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 sippara ***** válasza:
90%
Igen, persze, mindenkinek a buksija meg van simogatva ezerrel, aki ivaros kutyát tart már ötezer éve és még sosem volt gond, DE miért esik ennyire nehezére felfogni az embereknek, hogy ezt egész egyszerűen az átlagos állattartó NEM KÉPES MEGTENNI. Ezzel nem lehet vitatkozni, ez tény. Ha nem így lenne, nem lenne ennyi utcán/menhelyen/gyepin élő, már-már oda születő kutya nap, mint nap. És mondjon bárki bármit, én inkább elviselném a annak a párezer embernek a pattogását, aki valamiért a saját szexualitását, vagy Isten se tudja mijét látja a kutyája ivarosságában, mint azt, ami most megy "állattartási kultúra" címén.
2013. aug. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
43%
Képes megtenni bárki aki kicsit is figyel a kutyákra.
2013. aug. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 sippara ***** válasza:
80%
Az a helyzet, hogy azzal, hogy egyszerűen felfogásilag kikerülöd a mondandóm túlnyomó részét, egyszerűen nem tudok mit kezdeni. Igazad van, maradjon minden így, ahogy van, sőt, tegyük kötelezővé az IVAROS kutyák tartását.
2013. aug. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
82%
Olvasd el előző hozzászólásaimat. Talán sikerül, de nem biztos...az hogy van aki nem képes figyelni nem jelenti, hogy ez mindenkire érvényes...
2013. aug. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!