Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről? (lent)

Mit gondoltok erről? (lent)

Figyelt kérdés
Rengeteg Bukaresten a kóbor kutya, néha falkákba vegyülnek, embereket ölnek, még a belváros közelében is. Melyik a jobb megoldás? 1: Elaltatni/ más módon megölni a legtöbbet, így az emberek fellélegezhetnek. 2: nem tenni semmit az Eu és az állatvédők miatt, így a többszázezres lakosság továbbra is félelemben él, paprikaspray-vel, késsel megy mindenhova.

2013. aug. 13. 17:36
1 2 3 4 5
 31/44 Valletta ***** válasza:
Utolsó: akkor Magyarországhoz hasonlóan ott is elkülönül a menhely és a sintértelep? A sintér nem vezet semmi adminisztrációt, ami alapján a pénzt kapja? Mármint hogy bekerült x kutya, azért megkapja az x összeget, de hogy az a kutya betegség miatt "elaltatásra" került, arról meg hamis papírokat állít ki az orvos, vagy ez hogy működik?
2013. aug. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 Imola Ágnes ***** válasza:
75%
A menhely magén kézben van, állatvédelmisek vezetik, a sintértelep az önkormányzat által megbízott cég. Mivel elintézték, hogy a kiirt liciten ők nyerjenek, hivatalosan elszámolnak a kutyák után...az más, hogy az ottani "orvos" nem altatóval altat, hanem fejbevágja a nagyokat, földhöz vágja a kicsiket (idéztem egy volt alkalmazottól), stb... az oltásokat a magán rendelőben értékesíti... Hivatalosan is horrorisztikus összegek mennek el erre, de sokkal nagyobb a profituk feketén. Egyszerű példa: A szerződése szerint Chappit etet a kutyákkal, valójában nyers csirkecsontot, csirkelábat, moslékot ami sokkal olcsóbb... Papíron elaltatják a kutyát, aztán egy környező városból felhívnak, hogy megjelent egy csomó új kutya...hát igen, ott is ők dolgoznak... begyűjtik egyik városba, tartják, kiengedik egy msáikba...ott is befogják, és ez így megy a végteleségig...
2013. aug. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 Valletta ***** válasza:
81%
Nem semmi. Azt nem tudod, hogy az aradi az menhely-e? Mert nekem az ottani vezető azt mondta, hogy állami pénzből gazdálkodnak. A fotókon úgy láttam, elég sok kutya régóta náluk van már, egyre rosszabb és rosszabb állapotban, sok már a végét járja, de mégsem tüntetik el őket (persze nem is kezelik, mert arra nem futja).
2013. aug. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 Imola Ágnes ***** válasza:
Nem tudok semmit az Aradiról, igazából nem hallottam róluk, most utánnanéztem, az is sintértelep. Persze az adományok miatt ők is szívesen nevezik magukat menhelynek, bár szerintem egy menhely menedéket kellene adjon a kutyáknak...
2013. aug. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 Imola Ágnes ***** válasza:
75%
Hja, és nem futja kezelésre nekik? ezt kétlem, mert szerződés szerint minden kutya kezelését is biztosítja az önkorményzat az adófizetők pénzéből...
2013. aug. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 Valletta ***** válasza:
75%
Akkor nem értem, miért nem csinálnak valamit a már hónapok óta náluk szenvedő kutyákkal. Némelyik csont és bőr, megváltás lenne nekik a halál. Az enyém is onnan van, nekem állatszerető bagázsnak tűntek, de most eléggé elbizonytalanodtam.
2013. aug. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 Imola Ágnes ***** válasza:
60%

Személyesen nem ismerem őket, de az biztos hogy semmi érdekük a kutyákat kezelni, hiszen az plusz kiadás, ahogyan az altatószer is. Várják míg meghal magától.

A szatmáriak is megjátszák magukat, mikor látogató megy, hogy szeretik az állatokat, meg mindenkinek van otthon, és ők is sajnálják őket...aztán ha elmegy a látogató ismét jön a mocsok, a véres kutyák, betegek, elpusztultak.... Az állategészségügyi hatóságnál be lehet jelenteni, de nem látok sok reményt....

2013. aug. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
32%
Alapbol szeretem a kutyakat, de miutan 12 evet eltem Bukarestben, a pokolra kivantam az osszeset. Hivatalosan par tizezer van, de a valosagban a szamuk a felmilliot is meghaladja. Mindenutt hemzsegnek, nemcsak a gettokban, de a legflancosabb helyeken is (Cismigiu park, Dorobanti, Cotroceni stb). Naponta kb 30 embert marnak meg mindenfele provokacio nelkul, sok aldozat egy eletre (testi vagy lelki) serult lesz, vannak akik meg is halnak. No meg az sem elhanyagolhato, hogy ejjel 2-3 orat ha tudsz aludni, mert versenyt uvoltenek a panel elott / mogott, meg minden tele van mocsokkal. Sajnos semmit nem lehet tenni ellenuk az 1. allatvedok 2. nyuggerek 3. penzhiany 4. maffia miatt. Ez egy europai fovaros. :| Erdekes modon Brassobol, M.vasarhelyrol ugy kipucoltak a kobor kutyakat, hogy hirmondonak sincs... de ugyebar Bukarest az Bukarest.
2013. aug. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
64%
Én is félek már egy ideje a kutyáktól. Igaz én Magyarországon élek, de egy Békés megyei faluban. A szomszéd azt hiszi még mindig a tanyán él, két böhöm kuvasz kan kint az utcán és velük együtt 4 kis tacsi mix. Buszt várni este nem lehet, mert biztos rámtámadna. Sétálni nem tudok este a görényemmel, mert szemmel megeszik. Persze be se csukják semmi. Csak azt magyarázza, hogy nem bánt. Kössz, ki vagyok vele segítve.
2013. aug. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
37%

Tegnap megint megoltek a kobor kutyak egy 4 eves gyereket a parkban. (Az, hogy naponta tovabbi 40-50 embert harapnak meg, mar nem is hir erteku)


A politikusok rogton nekialltak politikai toket kovacsolni belole; az allatvedok meg visitanak, hogy nehogy egy ujjal is hozzanyuljanak az aranyos kis kutyusokhoz, meg hogy egyebkent is a kolyok hibaja volt, hogy meghalt. No comment, eljen a liberalis szep uj vilag.

2013. szept. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!