Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről? (lent)

Mit gondoltok erről? (lent)

Figyelt kérdés
Rengeteg Bukaresten a kóbor kutya, néha falkákba vegyülnek, embereket ölnek, még a belváros közelében is. Melyik a jobb megoldás? 1: Elaltatni/ más módon megölni a legtöbbet, így az emberek fellélegezhetnek. 2: nem tenni semmit az Eu és az állatvédők miatt, így a többszázezres lakosság továbbra is félelemben él, paprikaspray-vel, késsel megy mindenhova.

2013. aug. 13. 17:36
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
74%
hirdetik e menhelyek az ivartalanitást, de egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány ad ki ivartalanitva kutyát. Ráadásul a legtöbbje még posztolja is, hogy megszülettek a menhelyen a talált Fifike kiskutyái. Nekem 2 kutyám van ivartalanaitva, de betegség miatt kellett őket kés alá küldeni. A többi 8 nincs. és amig nem lesznek betegek , nem is fogom őket. Aki már veszi a fáradtságot, és elviszi a kutyát, kifizeti a műtétet, az képes vigyázni arra az állatra, hogy ne legyen gond. Nem azt mondom, hogy felesleges, mert nem az, DE: pl senki nem ir arról, hogy milyen komoly következményei lehetnek a kölyökkori ivartalanitásnak. Ez most itt egy divathullám, pont ugyanolyan, mint a fogadjunk örökbe keverék kutyát. Mert aki otthonra szeretne, és van egy álma egy fajtáról, az tuti, hogy sznobságból megy tenyésztőhöz. Életben vannak tartva olyan kutyák, akik fél szeműek, süketek, rákosak, és hiányzik egy lábuk, de majd biztos jön az álomgazdi, és hazaviszi. De nem jön, és ott él egy mocskos kennelben többetmagával évekig. Én ezt nem nevezném állatmentésnek.
2013. aug. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
86%

Romániában az a legnagyobb probléma,hogy nagyon sokan gondatlanok(tisztelet a kivételnek!)és nemhogy nem ivartalanítanak,de még veszettség ellen sem oltatnak.Az országban nagyon gyakori a veszettség,medvétől kutyáig mindenféle jószágban előfordul.Ettől kezdve az oltatlan kóbor kutyák tényleg életveszélyt jelentenek.

Vannak országok,ahol mutatóban van csak kóbor kutya,az állattartási kultúra az egeket veri.Tőlük kéne segítséget kérni ezeknek a szerencsétleneknek a gazdihoz juttatásában befogásuk,karanténjuk és a szükséges rehab után.Keressenek befogadókat a hazájukban a kutyáknak.

2013. aug. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
91%
Pedig az emberek többsége nem képes rá, avagy letojja. Igen van kivétel, csak sajnos nagyon kevés. Ameddig ennyire visszamaradott a kutyatartás kultúrája, én is inkább kötelezővé tetetném az ivartalanítás hobby célú kutyák esetében (lehet lepontozni) és szívjon az a réteg akik valamilyen érthetetlen okból foggal körömmel tiltakozik az ivartalanítás ellen, de legyen jóval kevesebb a becsúszott alom. Ha a társadalom többsége csak ebből ért... És ezt pénzbírsággal kéne élesíteni, ha pénzről van szó, máris jobban figyelnek. Amíg ennyi ivaros kutya van és ennyi felelőtlen gazda, nem látok más kiutat, mint hogy keményen szankcionálják a becsúszott almosokat, akkor egyből jobban figyelnének a tüzelő buksikára.
2013. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
82%

Az én szukám 6 hónaposan,első tüzelés előtt lett műtve,semmi baja.Most 5 éves.

Másik szaporító idősebb selejtje,Ő azonnal ment műtétre,amint fizikailag feljavult és az orvos engedélyezte.

Semmi baja.

Én minden hozzám kerülő kutyát megműttetek.

2013. aug. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
2013. aug. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
82%
Mint még az első oldalon írtam Bodri és a szomszéd Blöki esete....sajnos itt látszik meg hogy milyen az állattartási kultúra Romániában, Magyaroroszágon és a környező országokban is hasonló lehet. Mondjuk Ausztriában ezt azért már kizártnak tartom. Ott a kutya már nem csak egy pótolható állat, hanem társ is.
2013. aug. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 Valletta ***** válasza:
86%

Románia nagyon messze áll attól, hogy az emberek ivartalanítsanak, egy erre vonatkozó törvényt nem lehetne érvényre juttatni, ráadásul annyi a már meglévő kóborkutya, hogy feltétlenül kezdeni kell velük valamit.


Beszéltem egy ottani menhelyvezetővel, aki elmondta, hogy az altatás nem engedélyezett, csakis menthetetlenül sérült, beteg kutyák esetében, tehát a menhelyek azon túl, hogy nagyon gyorsan megtelnek, ki nem nagyon megy kutya, be meg be kellene fogniuk a meglévő állomány kb. tízszeresét (vagy még többet, csak Bukarestben állítólag 40 ezer körüli a számuk), mindezt csekélyke állami támogatás mellett. Adományokat nem kapnak, nincs 1%, nincs gyűjtés, semmi. Gyógyszerre nincs pénzük, az állománynak ránézésre 70%-a láthatóan beteg, a kutyák gyakorlatilag kiszenvednek a menhelyen. Én azt a kutyát sajnálom, amelyik bekerül, nem azt, amelyik az utcán van.


Véleményem szerint egyetlen nagy, egész országra kiterjedő akció keretében, szigorú szabályok keretei között, kíméletesen el kellene altatni a már meglévő teljes állományt és ezután kellene bevezetni egy olyan ivartalanítási, felvilágosítási programot, amelynek keretében a tulajdonban lévő kutyákat ivartalanítják, akár ingyen (pl. rászorultsági alapon), az állatvédelmi törvényt a miénkhez hasonlóvá tenni, az iskolákban oktatni a felelős állattartást, menhelyi kutyák gazdáinak különféle kedvezményeket nyújtani, stb.

2013. aug. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen hatalmas számok mellett sajnos valóban az lehet a megoldás h szerencsétlen állatokat átsegítsék a túlvilágra.... :( Szörnyűek vagyunk, mi emberek
2013. aug. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek. Az egyetlen megoldás valószínűleg a kóbor állomány humánus elaltatása... Szörnyű, hogy az emberek felelőtlensége miatt kell szenvedniük.
2013. aug. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 Imola Ágnes ***** válasza:
75%
Romániában vezettem egy menhelyet. A probléma nem feltétlenül az emberekkel van (persze velük is), hanem azzal, hogy a kormánynak érdekében áll, hogy sok kóbor kutya legyen az utcán. A helyi sintértelep egy kutya befogásáért kb 4000 Ft értékű pénzt kap. Egy kiszállással befognak 10 20 kutyát, az 40.000-80.000 ft. ez csak a befogás. Tartással (1 hét), altatással, állítólagos orvosi vizsgálattal (megjegyezném, hogy mikor halldokló kutyát találtam a sintértelepen, és szóltam az ottani állatorvosnak hogy altassa el, mert szenvedett nagyon (parvo, végső stádium) nem volt nála semmilyen gyógyszer, sem altató) de hivatalos papíok szerint aznap is elaltattak x számú kutyát...miután elmentünk...kérdem én hogy mivel. A lényeg hogy az összbevételük 1 kutya után kb. 30.000 Ft, a sintértelepen van kb 100 kutya. számoljatok utánna. Ebből mindenkinek jút bőven...számos úton próbáltuk leállítani őket, de furcsa módon az önkormányzattól semmi segítséget nem kaptunk, sőt fenyegetéseket hogy bezárják a menhelyet, és hogy törűdjünk a magunk dolgával...és ez a polgármestertől jött. Míg ilyen maffia működik, nincs esély a javulásra.
2013. aug. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!