Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Köteles vagyok én mindig...

Köteles vagyok én mindig ugyanahhoz az állatorvoshoz vinni a kutyámat? Vagy mehetek a nekem tetszőhöz?

Figyelt kérdés
Van egy kiskutyám két hónapja, és folyamatosan kapta az oltásokat mostanáig, így két hetente mentem vele az orvoshoz. Itt ahol most lakom. Első alkalommal az asszisztense önkényesen beleírta az oltási könyvébe, hogy ő az állatorvosa a kutyának. Engem erről meg sem kérdeztek, ezt utólag láttam mikor itthon megnéztem a könyvét hogy lepecsételték-e az oltásnál. Ha elköltözöm innen, mert bérlem a házat, biztos, hogy nem fogunk ide visszajárni. Csak azért kérdezem mert az előző kutyámmal is volt, hogy máshol adattam be a veszettség elleni oltást, mint az azt megelőző évben, és az önkormányzat elkezdett üldözni, hogy nincs beoltva a kutyám és azonnal vigyem, holott időben megkapta az oltását, csak máshol. Én ezekre a dolgokra nagyon figyelek, inkább még előbb viszem a kutyát nemhogy kimaradjon az oltás.
2013. aug. 14. 15:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Oda mész, ahova kedved tartja.
2013. aug. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A válasz határozott NEM


Oda mész ahová akarsz. Tök mind1 mit írtak be

2013. aug. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Oda mész ahova akarsz. A mi kutyánk is most beteg lett. Beadott neki 1 injekciót és nem lett jobban. Elvittük 1 ismerős állatorvoshoz és ő gyógyította meg. És már teljesen jól van. Be kellet oltani a kutyákat veszettség elleni oltás és nem jött el aznap csak másnap. Mi lesz ha megharap a kutya valakit azon a napon? Szóval már idegesek voltunk felhívtuk és másnap jött el és kért 2 kutyáért 8 ezer Ft. XD. És még igaz adott féreghajtót is de 8000 ezer Ft 2 kutyáért? Mikor megvolt még a 3. kutyánk akkor kért el 6000 ezer Ft ezért. Szóval mi inkább az ismerős dokihoz fogunk most már járni mert ez nagyon rossz orvos...
2013. aug. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy ki van beírva az oltási könyvébe, oda mész, ahová akarsz. Ha 15 alkalommal 15 különböző állatorvoshoz mész, akkor sincs gond. mi a kutyámmal 6 év alatt már biztos végigjártunk 12-13 orvost :)
2013. aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Akkor végképp nem értem minek írták be magukat.. mindenesetre ez nagyon nem szimpatikus húzás nekem.
2013. aug. 14. 16:30
 6/19 anonim ***** válasza:
ő állitotta ki az oltási könyvet? mert akkor köteles beirni, és elvileg neki is kéne kitölteni, ugy hivatalos. Miután már csak chipezett kutya kaphat veszettség elleni védőoltást, a beregisztrált oldalán fel van tüntetve, kitől kapta, és mikor. Ez a petvetdatán rajta van. Teljesen mindegy kihez mész ha elköltötzöl, ezért már nem vehetnek elő.
2013. aug. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 sippara ***** válasza:
25%

Jézus, Kérdező... "önkényesen beírta" :D:D:D

Legközelebb, mielőtt nagyjelenetet rendezel (akár így online), OLVASS :)

Oltási könyv, elülső borító belső oldala (ide írt be "önkényesen" az a szemét nő):

Az oltási könyv kamara által kiadott egyedi sorszáma: (7 jegyű számsor)

Kibocsátás dátuma: (két hónappal ezelőtti dátum)

(!!!)KIBOCSÁTÓ MAGÁNÁLLATORVOS(!!!): na, ide firkált be az a rosszindulatú luvnya, sőt, alatta aláírást és egy orvosi pecsétet találsz.

Még egy kicsivel lejjebb (a lap alján, a négy soros szöveg alatt) találhatsz egy nagyobb fehér téglalapot, amibe a gyengébbek kedvéért, mégegyszer bepecsételhetett/írhatott, arra az esetre, ha a gazdinak az első pár sor nem volt elég, mert teszemazt egy kissé felszínesen olvas.

2013. aug. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Látom nem értitek... Rögtön az első oldalon, ahogy kinyitom a könyvet, ott van az oltási könyv sorszáma, a kibocsátás dátuma, a kibocsátó orvos aláírása, és pecsétje. Ugyanezen az oldalon legalul van egy fehér keretezett rész, hogy:"az ön állatorvosa" na ide pecsételt és írt be önkényesen, igenis önkényesen mert engem nem kérdezett meg, az asszisztens. Aki kiállította az oltási könyvet, az egy teljesen más orvos volt, ő még a tenyésztőhöz járt ki. Ez az orvos meg akinek az asszisztense beírta magától hogy ő az állatorvosunk, meg egy teljesen más orvos, hozzá csak azóta hordom a kutyát, mióta velem van. Érthető?
2013. aug. 14. 19:41
 9/19 sippara ***** válasza:
Jaaaaaaaa, az más. Hát beírta, beírta. Nem történik semmi, ettől függetlenül oda viszed, ahová akarod, az asszisztensek általában beírják, hogy vészhelyzetben ott legyenek a doki elérhetőségei.
2013. aug. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. Vészhelyzetben nem hiszem hogy lehetne hívni ezt a dokit, elég kényelmes. Meg én olyankor inkább rohanok egy 0-24-es állatkórházba. Volt már erre példa és teljesen jól ellátták a kutyámat.
2013. aug. 14. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!