Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha anyám nem...

Mit csináljak, ha anyám nem akarja állatorvoshoz vinni a kutyát? Sűrgős!

Figyelt kérdés
A kutyám fáradékony, nem eszik csak kézből, játszani szeretne, érdeklődő de nem rohangál, bágyadt. Itt többen is írták a kullancsot! Mondtam anyámnak, és, hogy el szeretném vinni orvoshoz. Azt is megmondtam neki, hogy ha tényleg kullancs a bűnös akkor hamarosan elpusztul! Anyám azzal érvel, hogy ő minden nap átnézi, és nem volt benne kullancs, szerinte a kutyám csak elrontotta a gyomrát, mert mindent összeeszik... És kedden úgy is el kell vinni dokihoz, szóval majd kedden elviszi, mikor lesz pénze. Mondtam neki, hogy keddig nem várhatunk vele, annyi idő alatt el is pusztulhat, aztán mondtam még azt is, hogy sok állatorvossal meg lehet egyezni, hogy később fizetünk neki és a sürgős helyzetben biztos megérti majd.. anyám meg kijelentette, hogy ő nem fog pénz nélkül odamenni és ilyeneket kérni a dokitól, mert az "ciki"... Engem felháborít anyám közönye!! Nincs pénzem, zsebpénzem se, azt se tudom hova kell menni pontosan...
2013. jún. 8. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Mióta csinálja ezt a kutya ? Milyen fajta,és hány éves?
2013. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én 19 éves vagyok, és sajnos nem dolgozom, a kutya fél éves "vadász-mix", nagyon energikus, élénk kölyök. Viszont tegnap délután óta legszívesebben csak alszik, bár tegnap még voltunk sétálni és azt jól bírta.
2013. jún. 8. 14:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádat is meg lehet érteni valamennyire, főleg mivel, ha te elvárod tőle, hogy most azonnal induljon és mellé kunyeráljon későbbi fizetést, akkor azt te magad is megteheted, neted van, szépen megkeresed google-n melyik a legközelebbi állatorvos és felhívod a telefonszámot. Általában térkép is van, amivel oda tudsz találni, de szoktak házhoz is menni, ha tényleg sürgős. Ez azért is jó lenne, mert meg tudna nyugtatni, meg el is mondhatná, hogy mit kell tenned, mit adj neki enni inni, ha nem tudsz elmenni orvoshoz. A te kutyád, így írtad, akkor legyen meg benned a felelősség is hozzá, ne anyukád rángasd. Nem tudom mennyi idős vagy, de ha egy telefont nem tudsz elintézni nem való neked kutya. Ettől függetlenül remélem rendbe jön és tényleg csak valami enyhe gyomorbaj.
2013. jún. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád nyilván úgy gondolja, hogy azt a kevés pénzét nem a kutyára költi, hanem inkább a családjára. Ezzel a gondolkodásmóddal csak az a baj, hogy a kutyusodnak lehet olyan betegsége is, ami rátok is veszélyt jelenthet. Ha ilyen indoklással mentek oda az állatorvoshoz, biztos, hogy akár ingyen is megvizsgálja, mert senkinek sem érdeke, hogy az ember az állattól összeszedjen egy betegséget, fertőzést. Azonkívül az állatorvosok többsége segítőkész - legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

Viszont további problémát jelent, hogy a kutyus betegségének a kezelése sokba kerülhet. Az állatgyógyászati szerek drágák és lehet, hogy anyukád azért vonakodik elmenni az állatorvoshoz, mert szégyellné azt mondani, hogy nincs pénze a gyógyszerre.

2013. jún. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, közben olvastam, hogy l9 éves vagy. Miért gondolod azt, hogy anyukádnak kell viselni a te kutyáddal kapcsolatos költségeket? Azt el tudom fogadni, hogy nem találsz állást, de egy-egy alkalmi munka csak akad, amiből legalább a zsebpénzed megvan. Ha ezt sem tudod előteremteni, akkor miért akartál kutyát? De mindenképpen fogd a telefont és hívd fel a legközelebbi állatdokit, hogy hitelben megnézné-e a kutyádat.
2013. jún. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezt a kutyát anyám találta és hazahozta. Azóta is itt van, és azért mondtam, hogy az enyém, mert csak én foglalkozok vele, anya a simogatáson kívül nem csinál semmit. Viszont úgy veszem észre, hogy az se érdekelné, ha elpusztulna.
2013. jún. 8. 14:29
 7/10 A kérdező kommentje:
simogatáson=babusgatáson*
2013. jún. 8. 14:29
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ok, bocsi azt hittem 13 éves kis csaj vagy, aki kisírta magának a kutyát. Nos akkor, tudom ajánlani továbbra is a telefont, 19 évesen gondolom meg se kottyan. :) Mondjuk ilyenek, hogy van chipje a kutyának? Mert ha nincs az kell +feljelentéssel is járhat (nem tudom ez konkrétan hogy működik, lehet, hogy fiatalabb kutyáknak még nincs) és oltásokat kapott-e?
2013. jún. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nemár hogy egy 19 éves ennyire életképtelen legyen a mai világban! ez valami vicc? szépen lenyomozod neten hol van az állatorvosi rendelő, vagy megkérdzed anyukádat fogod a kutyát és elsétálsz vele. ilyen egyszerű!
2013. jún. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen nincs pénzed? Na ne már.. Eszedbe jutott már hogy dolgozz? Ha még tanulsz, mellette is el lehet menni. Ha meg mégsem, akkor nem itt kellene hisztizni, hogy a kutyád elpusztulhat. Sajnálom a kutyust, de cselekedni kéne... Kérdj kölcsön valakitől, rokon, barát, ismerős, haver. Valaki úgyis megszán, utána meg keress munkát, mert bármikor újra szükség lehet pénzre akár a kutya, akár más miatt. Ha ennyire nincs pénze anyukádnak, akkor felnőtt nőként igazán segíthetnél neki, és nem mindent rá kéne hárítani. Ezért tart ott a világ manapság, ahol.. Mondom ezt én úgy, hogy a te korodban ( nem volt az még olyan régen) már régen dolgoztam. Önszántamból. És ha beteg a kutyám elviszem orvoshoz.
2013. jún. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!