Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistermetű kiskutyát...

Cinti12 kérdése:

Milyen kistermetű kiskutyát kapjon?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az 5 éves unokatesóm (fiú) kis kutyát szeretne kistermetűt Írjatok nekem légyszi!

2013. aug. 14. 23:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Láttam, hogy valaki írta sz uszkárt.

Nos, ők ugyan elviselik, de nem szeretik ha egy kisgyerek nyúzza őket. Nem lesz gond, nem fogja megharapni, de nem fogja szeretni.

2013. aug. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
42%

"Èn egyébként menhely pàrti vagyok, egy nyugodtabb kis keverék kutyus is nagyon jó társa lehet a kisfiúnak."


Én meg nem.


A menhelyi kutya a legnagyobb rizikó. Ki tudja miért került az utcára (valszeg a gazdája dobta ki, vagy elmenekült magától), milyen bánásmódban részesült az előző gazdájánál. Lehet, hogy ütötték, verté, megalázták és szerencsétlen fülét-farkát behúzva kucorog a menhelyi ketrec végében.


Kisgyerek mellé egy ilyen ideggyenge kutyát hazavinni nagy felelőtlenség. Nem ismered az előéletét, elég egy rossz mozdulat és a kutya támadhat, elborulhat az agya.


Ellenben, ha három-négy hónapos korától te neveled a kutyát, tetőtől talpig ismered, nemigen okozhat meglepetést, tudod mennyit visel el, összecsiszolódtok.


A menhelyi kutya időzített bomba lehet.

2013. aug. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
69%

# 12/12 Időpont ma 09:47


na most nyilván ha bemész egy menhelyre és azt mondod hogy gyerek mellé szeretnél kutyát nem azt fogják odaadni neked ami a kenel végébe összekuporodik és bizalmatlan az emberrel. a mi menhelyünkön (ami nálunk van) kifejezetten ismerik a kutyákat, és tesztelik őket kutyára macskára is. Lehet mondjuk az Illatosúton basznak erre de a legtöbb menhelyen nem. 9 hónapos volt a kutyám mikor elhoztuk menhelyről, 4 hónapot töltött ott, és a két éves kisgyerekkel semmi baja nem volt. ha már unta hogy a gyerek nyuza, bebujt a lábaink közé. amikor a gyerek ott is nyuzni akarta rászoltunk hogy most nem szabad. (amugy is ajánlják hogy kisgyerekes családban a kutyának legyen egy olyan helye ahova visszatud vonulni, és a gyereket is rá kell nevelni hogy ott hagyjuk a vaut aludni/pihenni)


nem igazán hiszem hogy volt menhelyes kutyád, ha mindegyikről azt gondolod hogy időzitett bomba... egy szaporítós "fajtatiszta" hamarabb lehet időzitett bomba mint egy menhelyes...



[link]

2013. aug. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A cavalier king charles spániel tökéletes lenne.
2013. aug. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ajándékba soha nem adunk semmilyen élő állatot. Mint írtad a kisfiú anyukája 1 év múlva akar kutyát, most valószínű nem lenne neki alkalmas. Azt akarod, hogy ne legyen jó a kiskutyának, menhelyre kerüljön vagy hogy elajándékozzák egy ki tudja milyen helyre a gazdái? Valószínű te még nagyon fiatal vagy, ezért nem is fogod megérteni, hogy miről beszélünk. Egy kölyökkutya rengeteg felelősséggel, munkával és pénzzel jár, nem csak annyi, hogy te szépen megveszed és odahajítod az unokatesódnak, aki majd időnként játszik vele, de nem ám. Ha azt akarják, hogy szobatiszta legyen a kutya, akkor óránként le kell vinni az udvarra, a kölyökkori oltások, minőségi táp, kutyafelszerelések egy kész vagyon. Ráadásul feltételezem nem is szánnál 100 ezer forintot a kölyök megvételére, hanem valami idegbeteg, számtalan egészségügyi problémával küszködő fajtajellegű keveréket kapnának a szerencsétlen rokonok. Vajon lesz nekik több tíz/száz ezer forintjuk egy beteges kutya kezelgetésére, amit te varrtál a nyakukba?

Az egyetlen ésszerű megoldás az lenne, ha felhívnád a kisfiú anyukáját, megbeszélnétek a dolgot és együtt elmennétek egy menhelyre kiválasztani egy édes, kisméretű kölyökkutyát, ez ingyen van és feltehetőleg a keverék kutya nem szenved örökletes betegségekben. Ti hazaviszitek a kiskutyát, megfürdetitek, nyakába köttök egy masnit és odaadjátok a kisfiúnak.

2013. aug. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Theia, 2x is leírta:

"De nem én akarom neki ajándékba adni az anyukája veszi magának és a kisfiának"

2013. aug. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
"hát de az anyukája akar venni neki majd kb 1 év múlva nem most!!!!!" Ja, meg ezt is írta...
2013. aug. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
ne intézkedj mások nevében. majd anyuka eldönti hog milyen kutya legyen, és ha nem tudja akkor majd ő tanácsot kér. ne legyél tulbuzgó
2013. aug. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem akarok túlbozgó lenni értek én a kutyákhoz van egy négy meg egy 8 éves németjuhászom és az anyukája mondta hogy nézzek kiskutyák után mert szeretnének majd egy kiskutyust amit ők nevelhetnek ápolhatnak stb :). Köszi a többiek válaszát és már mondtam hogy nem én akarom neki venni ajándékba!!!!!!!!!!!!!!!
2013. aug. 15. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!