Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudnám VÉGLEG ki irtani...

Mivel tudnám VÉGLEG ki irtani a kutyáimból a bolhát?

Figyelt kérdés
Van egy kd. 5 kilós és egy 15 kg feletti kutyánk. Mind a ketten bolhásak. Szeretnénk már végleg megszabadulni a bolháktól. Olyan bolha irtó és védettséget adó szer kellene, ami nem veszélyes az emberre, mivel a kicsi a házban tartózkodik,és velünk alszik. Halottam olyan éremről ami évekig védettséget ad a kutyáknak, a nyakörvre kell rátenni. Valakinek van arról tapasztalat?

2013. aug. 15. 14:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nem csak a kutyát hanem a helyét is meg kéne tisztítani, meg az egész lakást és mindent ahol szokott tartózkodni.
2013. aug. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A bolhák kiírtására a neostmosanos oldat jó, ezzel nem csak a kutyákat kell alaposan megfürdetni, hanem a környezetüket is meg kell tisztítani vele, a fekhelyüket, egyéb dolgokat is szükséges átmosni, amivel érintkeztek. Miután ez megtörtént, tenni kell a kutyákra valamilyen repellens hatású nyakörvet vagy spot-ont, esetleg mindkettőt. Minden kutyánál más válik be, de amiket én ajánlanék, az a Kiltix és az Advantix, ha nem jók, akkor mást kell keresni. Arról a bilétáról már én is hallottam, nem nagyon tudom elképzeoni, de aztán előfordulhat, hogy hasznos dolog, kísérletezni lehet vele. Viszont amellé is kell mindenképpen spot-on, vagy nyakörv is, én sak azt egymagában nem merném alkalmazni.
2013. aug. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Bocsi a helyesírási hibákért:) *elképzelni *csak
2013. aug. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És ezzel a neosmosanossal a szőnyeget is ki kell kefélni? A bútorokat áttörölni stb..? Vízbe kell feloldani? mennyibe kerül?
2013. aug. 15. 14:26
 5/13 A kérdező kommentje:
Az udvaron és a kertben is sokat tartózkodik, ott viszont nem hinném hogy ezzel a szerrel ki tudom tisztítani...
2013. aug. 15. 14:35
 6/13 anonim válasza:
Inkább a textíliákra figyelj oda. A bolhák a lakásban leugranak az állatról és rengeteg petét raknak mindenhová. Védett, textillel borított helyekre, szőnyegekbe, satöbbi. A kertben nem igazán van nekik ilyesmire alkalmas hely, inkább csak a lakás fertőzött.
2013. aug. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
értem
2013. aug. 15. 15:15
 8/13 Jázi&Csenge ***** válasza:
A problémára tényleg a Neostomsan lenne jó megoldás, 1 ampulla 500 Ft körül van, ez kb. 5 kg-mos kutyának elég (tehát egy 10 kilósnak két ampulla kell, egy 15 kilósnak három...) vízben kell feloldani, 1 ampullát 1 literben. A kutyát egy jó negyedórán keresztül kell locsolgatni, fürdetni vele, majd a bolhapeték miatt 5-6 nap múlva meg kell ismételni mégegyszer.
2013. aug. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De ez nem károsítja a szőrét és a bőrét? Mert fürdetni csak 3 hónaponta szabadna úgy tudom.
2013. aug. 15. 15:24
 10/13 Jázi&Csenge ***** válasza:

Ja, és nyakörvek és spot-onok (ezeken az oldalakon mellesleg nagyon sok hasznos információt is találsz):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


A legtöbb pozitívat a Kiltixről, Advantixről és Exspot-ról hallottam eddig, de ahogy már írta a második válaszoló, a kutyától és a lakóhelytől, a környezettől függ, kinek mi válik be.

2013. aug. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!