Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez vajon mitől lehet?

Ez vajon mitől lehet?

Figyelt kérdés

Lehet tüdőgyulladás? A kutyusom olyan 10 év körüli és tegnap óta nagyon levert! Alig eszik, láza nincs, de a levegőt felszínesen, kapkodva veszi. Reggel alig akart kijönni a házából, nagyon remegett. Adtam neki fél-fél algopirint. A doki este 6től van. Tudok még tenni érte addig valamit?

Válaszaitokat köszönöm.


2009. okt. 28. 11:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem irány az állatorvos! Ez a legtisztább és legegyenesebb módja a probléma megoldásának!
2009. okt. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Persze, viszem, de este 6-tól van!
2009. okt. 28. 11:31
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is néz meg, nem ment-e bele semmi az orrába, nem akadt-e semmi a torkán, nem váladékozik- e a torka, orra. Tapintsd meg a gyomra tájékát, győződj meg róla, hogy puha, rugalmas, nem pedig kemény és felfújódott, mert ha igen, akkor bélcsavarodása van, azt pedig műteni kell. A fölfújódott gyomor nyomhatja a tüdőt, ez is lehet probléma. Tapintsd ki a pulzusát, normális-e, nem lassabb, nem gyorsabb-e, mint a megszokott.

Hallgasd meg a lélegzetvételét, nem szörcsög-e, nem hallasz-e esetleg vizet a tüdejében.

Ha valamelyik tünetre is van gyanú, hívd fel az állatorvost még akkor is, ha csak este rendel, mondd meg neki, hogy ez meg ez van, nagyon rosszul van, és jöjjön ki.

Sok sikert, mihamarabbi gyógyulást!

2009. okt. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Úh! Köszönöm szépen már megyek is!!!
2009. okt. 28. 11:47
 5/17 A kérdező kommentje:
A hasa elég kemény... sőt.. sztem nem ilyennek kellene lennie :S
2009. okt. 28. 12:03
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs másik állatorvos a környéken?! Merre laksz? Segítünk keresni...
2009. okt. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Bizony! Írd meg hogy hol laksz, segítünk állatorvost keresni! EEgyébként sürgős esetben biztos kimegy a dokitok, de legalább ajánl vkit!!! Sok szerencsét! Majd írd meg hogy mi lett kutyusodaal!!!
2009. okt. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szoritok a kutyusodnak, remélem mihamarabb kiderül a baja.

Mindenképpen hivd fel az állatorvost, egy jó orvost bármikor el lehet érni telefonon, és kimegy megnézni. Ha nem sikerül, keress egy másikat, ha tudod vidd be a lakásba, legalább a jelenléteddel nyugtatod egy kicsit.

Jobbulást, majd irjál hogy mi lett.

2009. okt. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Aranyosak vagytok hogy igy érdekel titeket! Köszönöm!

Elvittem tegnap, mondta hogy a hasa jó, megnézte a szemét, kérdezte hogy volt-e benne mostanában kullancs (ezt elfelejtettem leirni, hogy pont tegnap reggel vettem ki belőle egy hatalmasat)... szóval volt benne. Mondta, hogy a kullancs és megfázás külön külön sem jó, együtt meg pláne nem, de kapott egy szurit mindkettőre. Ma viszem vissza, most megyek megnézni hogy hogy van. Este hányt szegénykém, de a doki mondta, hogy ne ijedjek meg. A házát kivül-belül jó melegre megcsináltam.

Köszönöm mindenkinek aki szorit, remélem meggyógyul, már 10 éve van velem :) L/22

2009. okt. 29. 09:26
 10/17 A kérdező kommentje:
:( Előbb kiengedtem. Ma sem jobb, mert támolyog, összef*sta magát, pedig ilyen még soha nem történt... ;( Nem eszik csak iszik. És félúton az udvaron összeesett... :S Pedig tegnap este már ugatott meg szaladt... hát most mi lehet??? Este újra vinnem kell azt orvoshoz... :(
2009. okt. 29. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!