Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki első terhessége 6...

Yorki első terhessége 6 évesen. Lehetséges komplikációmentesen?

Figyelt kérdés

2,5 kg-os, egészséges, aktív, nem túltenyésztett 6 éves yorkimnak nem voltak még kölykei. Kifutottunk az időből? MIATTA szeretnénk, hogy kölykei lehessenek, nem szaporítás céljából, tehát nem minden áron! Ilyen korban lehetséges ez? Nem értek a kutyákhoz annyira, másik keverék kutyámnak nagyon jót tett, hogy anya lett, de ő fiatalabb volt.

Előre is köszi a választ.



2013. aug. 15. 16:47
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom, az egészségügyi szűréseket is leszarnád, mert a kölykök egészsége sem fontos, csak legyenek cukik, mert te nem vagy ilyen tenyésszemlés társaságba való. Nem viccből csinálják ám ezeket, hanem hoigy a fajta megmaradjon olyannak, amilyennek kell lennie, és legfőképpen egészségesnek. Ha kicsit utánaolvasnál (lett volna időd éppen, ha végig kölyköket terveztél), rájönnél te is, hogy nem sznobság a törzskönyv meg a rendes tenyésztés (és nem is pénzkereseti lehetőség, a jó tenyésztőnek nincs haszna a kutyáin), hanem biztosíték.
2013. aug. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Még sosem írtam ilyen oldalra, csak a napokban rájöttem, hogy elment az idő... És hibásnak éreztem magam, de reménykedtem, hogy rossz a laikus feltételezésem, hogy öreg ehhez, így gondoltam segítséget kérek. Meglepődtem ezen a stíluson...kutyabarátoktól.
2013. aug. 15. 17:29
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
kutyabarát válaszom: ivartalanítsd, ne legyenek kölykei mert SZERINTED az jó neki..mert nem jó neki.
2013. aug. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

A kutyádnak akarunk jót, meg úgy általában a kutyáknak. Felesleges szaporítani, főleg mindenféle hozzáértés nélkül, csak a baj van belőle. Önmagában az, hogy darabra egyre és egyre több kutya van cél nélkül (mert az, hogy szegény had szüljön, nem lehet cél), az okozza a menhelyek telítettségét, hogy a sintértelepek is tele vannak, csodálatos kutyákat kell elaltattatni, csak mert nem férnek el... Ne szaporíts, és főleg ne fogd a kutyádra, mert neki nem teszel jót azzal, ha elleted. Az előző kutyádnál véletlenül nem volt gond, meg amúgy persze hogy nyugodtabb lett, baromi megterhelő felnevelni egy almot, nyilván elfáradt bele, de ez nem jelenti azt, hogy amit csinálni akarsz, az jó.

Becsülöm egyébként, hogy nem ragaszkodsz a dologhoz. A hangnemünk igazából annak a rengeteg idiótának szólt elsősorban, akik már jártak itt és mindenáron kölyköket akartak, pénzért, meg mert olyan cukik, és semmiféle észérv nem hatotta meg őket.

2013. aug. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Akumi ne feltételezgessél Te semmit se rólam, nem ismersz. Nem tervezgettem, csak úgy voltam vele, ha egyszer lehetnek kölykei. Jó tenyésztőnek nincs haszna... azért adnak nyamvadt kis minire tenyésztett kutyákat 150 ezerért, mert ez a hobbijuk a munka mellett, mi?. Hagyd már, ezt senki sem hiszi el. Megnyugodhatsz: nem rontom a bizniszt, mert az időd elcsesztem azzal hogy dolgoztam (!), és amúgy sem eladni akartam. Köszönöm a választ annak, aki válaszolt egy olyan embernek aki szereti a kutyáját - Függetlenül attól mennyire képzett és mennyire van ideje a neten olvasgatni olyan dolgokat ami amúgy nincs leírva sehol konkrétan.
2013. aug. 15. 17:38
 16/37 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy nem ragaszkodom hozzá, mikor 10 percet sántított, remegett kezem-lábam, mi baja, majdnem elájultam. Nem mondom, féltem attól is, hogy felvágják, de nagyim kutyájának kétkilós emlődaganához hasonlótól még jobban, úgyhogy ivartalanítva lesz.
2013. aug. 15. 17:41
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Kifutottál az időből,ami nagyon jó.Ha félted,ne tedd ki egy vemhesség és ellés kockázatának.A keveréket meg főleg nem kellett volna,mert épp elég keverék kiskutyát gyilkolnak le naponta.Minden nálad született és gazdihoz került kiskutyával egy már gyepin vagy menhelyen élő kölyök esélyét vetted el.

Egyáltalán nem biztos,hogy az ellés tett jót neki.Amint idősödik,ugyanígy nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb lett volna.

A szukának nem öröm az,hogy kölykei vannak.Nem ember,nem tudatosan gondolkodik,hogy ő ezt akarja,mert szeretne kiskutyákat.

A legtöbb szuka,ahogy idősödnek a kölykök,szabályosan menekül előlük és a lehető legkevesebb időt tölti velük,mert sokszor egy percre nem hagyják békén.

Az ennyire kicsi kutyánál főleg nagy a kockázat.Tenyésztők is csak akkor fedeztetnek 6 éves vagy idősebb kutyát,ha az valamiért nagyon értékes,pl.sokszoros győztes ő maga vagy klasszis kölyköket adott.Az ilyen korú szukát már ők is "nyugdíjazzák".

2013. aug. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
92%

kérdező, ne bántsd Akumit, ő itt az egyik legjobb legértelmesebb válaszadó kutyástémákban. a "Harag" nem ellened szól, csak tudod nagyon sok kérdés van (szinte mindennapos) amikor a tudatlan emberek jönnek hogy hát így ugy meg amugy, és nem értik meg hogy a kutyának nem tesz jót. Olan is van, akinek 13 oldalon keresztül magyarázták mire megértette hogy miről szól a tenyésztés és mi a különbség a szaporító (legyen az a mocskos kategória vagy a tudatlan kategória) volt aki még tételesen is leírta neki hogy a tenyésztőnek mennyibe kerül egy alom (ahhoz képest a 150 ezer egy biztosan egészséges kutyáért semmi) és nagyon sokszor kellet leirni neki hogy a tenyésztés nem csak abbol áll hogyvan két szűrt tk-s kutyám és összeengedem őket.


azt tudnod kell hogy minden egyes tüzelés növeli az emlő és méhdaganat kialakulását, a szülések pedig kb duplázzák ennek az esélyét. Egy hat éves kutya már amugy is öreg hozzá, hiába tüzel (a kutyáknál nincs klimax mint az embereknél, életük végéig nemző képesek)

2013. aug. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a választ és az emberi hangot. Sajnos a keverék kutyus véletlenül esett teherbe, akkor én még nem volt az "én kutyám" nem laktunk együtt, a páromé volt - mielőtt ezért is megkapnám. Szerencsére sikerült szerető gazdikat találni, ivartalanítva is lett. Nos, amit a tenyésztőkről írtál, hogy akkor pároztatják 6 éves kor után, ha "értékes", na ez az ami miatt engem ettől a kutyabiznisztől kiráz a hideg. Ebből élnek, és részben emiatt nehéz is a kis keverékeknek gazdit találni. Köszi a válaszokat.
2013. aug. 15. 17:59
 20/37 A kérdező kommentje:
Nos, a hangnem neveltetés, nem pedig szakértelem kérdése, én nem bántottam senkit sem. Csak akkor még arra válaszoljanak a kedves szakértők, hogy egyébként, ha ilyen káros a kutyáknak az ellés, akkor a tenyésztők most szeretik a kutyákat, vagy a pénzért csinálják? Hm?
2013. aug. 15. 18:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!