Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki első terhessége 6...

Yorki első terhessége 6 évesen. Lehetséges komplikációmentesen?

Figyelt kérdés

2,5 kg-os, egészséges, aktív, nem túltenyésztett 6 éves yorkimnak nem voltak még kölykei. Kifutottunk az időből? MIATTA szeretnénk, hogy kölykei lehessenek, nem szaporítás céljából, tehát nem minden áron! Ilyen korban lehetséges ez? Nem értek a kutyákhoz annyira, másik keverék kutyámnak nagyon jót tett, hogy anya lett, de ő fiatalabb volt.

Előre is köszi a választ.



2013. aug. 15. 16:47
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

#7 alias kérdező



Hogy Te milyen primitiv vagy.

Annyi pénzed legyen amennyit sok tenyésztő ebből profitál! XD Táp/gyógyszer/vizsgálatok díjai/kiállitás nevezési díj/utiköltség/chip/tk mikor mibe forgatják vissza....nem nyaralni mennek. stupid

2013. aug. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy komplikációmentes lenne, de nem véletlenül nem javasolják a kutyák tenyésztésbe vonását 5 éves kor felett, ha korábban még nem voltak kölykei. Én azt javaslom, hogy ne tedd.

Másrészt rosszul gondolod azt, hogy ezzel megfosztod őt az anyaság érzésétől. A kutyákban ilyen nincs, bennük ösztönök dolgoznak, nem vágyak. Ő nem akar szülni, azt csak Te akarod. Ő azt akarja, hogy játszhasson, sétálhasson, kajálhasson, szunyálhasson a gazdi mellett békében.

Remélem jó döntést hozol :)

2013. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy tenyleg felreertettem, igazad van ma 18:37:) Hajlamos vagyok ilyen dolgokra:D

Egyebkent mar tudom, milyen felirat lesz a sirkovemen: Horvath Bettina, elt 16 (esetleg 17, ha addig kibirom) evet, halal oka: Gyakorikerdesek.hu-n Allatok - Kutyak menupontban ostoba kerdeseket feltevo, nehez felfogasu szaporitok miatti agyverzes. Ez mar biztos.

2013. aug. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted a tenyésztők miatt nem lehet gazdát találni a sok kis keveréknek? Nagyon tévedsz! Két okból nem lehet találni:

1: mindenki szaporítóhoz rohangál, mert a keverék már nem jó, de a yorkinak hazudott tacskókeverék, na az már igen....

2: rohadt sok van belőlük. Egy évben több kiskutya születik bele a semmibe, mint ahány gyerek születik az országban! Egyszerűen nincs ennyi kutyás ember!

2013. aug. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szempontból káros, hogy leterheli Őket. Nagyon. De egy tenyésztő, elviszi tenyésszemlére, hogy érdemes-e pároztatni, továbbvinni azt a vérvonalat amit a kutya hordoz magában. Vannak szűrései a kutyának és a lehető legjobb tápot kapja. Viszik a vemhesség alatt ultrahangra, kontrollra stb. Szóval mindent megtesznek, hog tökéletes almot hozzanak le, a fajta standardjának megfelelőt, élet, és ösztönerős kutyákat. (nem olyan border colliet ami nem tud terelni, vagy fél a juhoktól -példának okáért-) A kutya ellésénél is jelen van állatorvos, vitamint kap a kutya, hogy ne viselje meg annyira a kölykök kihordás/felnevelése. Infralámpa van a szuka helyénél, hogy ne fázzanak. Láttam már olyat, hogy egy keverék kutya miután kihordott 7 kölyköt, drasztikusan lefogyott, kivoltak a bordái, annyira, mintha egy hónapja nem evett volna. Járni alig tudott, annyira kiszívták a kölykök. Végül a kölykök 5 hetesen bekerültek a menhelyre, az anyakutya pedig fölépült. Majdnem belehalt, a kölykei meg vagy élnek, vagy nem. Azért egy erős, idegrendszerű jó kutyát, (tenyésszukát) ez nem viseli meg annyira.
2013. aug. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

Megfosztani az anyaság örömeitől az embert lehet. Az állat ösztönlény, a szaporodás nem lelki kérdés, még oly nagyon embernek tekintik is egyesek szerencsétlen kutyájukat.


Ha annyira szereted a kutyádat, vagy szeretnéd ha lenne játszótársa, akkor inkább vegyél magadhoz a kutyádhoz hasonló kvalitású ebet.

2013. aug. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig én is úgy voltam vele, hogy a törzskönyv csak sznobság. Akárki akármit írhatott, nekem akkor is úgy tűnt, hogy csak a pénzről szól, éppen ezért sajnos az én kutyám is szaporítóktól van.

Nekem senki nem mondta el azt a kulcsfontosságú infót, ami alapján az egész értelmet nyert, hogy valójában mi értelme van a tk-nek és az igazi tenyésztőknek: mert nélkülük nem beszélhetnék külön fajtákról. A különböző fajtájú kutyákat ők hozták létre. És igen, valaha ezek a kutyák is keverékek voltak, de nem kevés pénzt és időt beleáldozva jöttek létre különböző ágakra specializálódott kutyák. És valóban nem csak két kutya összeeresztéséről szól, hanem azok legjobb tulajdonságainak (fizikai, szellemi, genetikai stb) továbbörökítéséről. Igen, ennek ára van.

És komolyan eszembe jut néha, hogy lassan már nem is tenyésztőkről, hanem fajtamentőkről kell beszélni.

2013. aug. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!