Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálni egy vemhes...

Mit kell csinálni egy vemhes kutyával?

Figyelt kérdés
Törpespitz,1 éves. Valahogy átszökött a szomszédba, ahol 2 kan van, egy beagle és egy spániel...Nem tudom mi fog kisülni belőle, teljesen váratlan volt. Valaki elmondaná szülés előtt/közben/utána mit kellett csinálni?
2013. aug. 15. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szülés előtt: ivartalanítás!
2013. aug. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalaníttatni;) Az lesz a legjobb a szukának, a leendő kölyköknek és neked is.
2013. aug. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy törpespitz súlya 4-5kg aki párzott egy 10-15kg nagyságú kannal. Ha nem ivartalanítod valszeg a vemhesség alatt belepusztul mert nagyok a kiskutyák és nem fogja tudni kihordani őket.
2013. aug. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A mi kutyánk kb 6 kg (igen,nem fajtiszta törpe),a szomszédé sincs 10,mert még nem "fejlett ki",de ivartalanítani mindenképpen fogjuk,köszi:)
2013. aug. 15. 20:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De még az ellés előtt ivartalanítsd. Az utolsó pillanatig lehet, de persze jobb és kevésbbé megterhelő a minél előbbi műtét.
2013. aug. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

:D Attól, hogy még nincs kifejlődve a kan attól még a genetikai háttere változatlan. Attól még a kiskutyák nem lesznek kisebbek mert nincs még kifejlődve az apa. Ivartalanítás még az ellés előtt. Itt egy másik felelőtlen gazdi akki nagyon szépen leírta a saját esetét te is erre számíthatsz: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4277960-a-kut..


Olvasd el, tényleg tanulságos!!!

2013. aug. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem semmi jelét nem mutatja,csak a hasa,és az emlői nőttek meg vagy nem tudom ezt hogy kell mondani :D De nem szenved,ugyanolyan mint előtte és már nem is az első hetekben van...Nem tudom mi lesz vele,megteszem amit lehet,hogy neki jobb legyen és hogy életben maradjon,először is elviszem orvoshoz.
2013. aug. 19. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!