Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akita inu kutyafajtáról mi a...

Tundernita kérdése:

Akita inu kutyafajtáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Akita Inu kutyát szeretnék majd venni. mi a véleményetek a fajtáról. már volt 2 kutyám és most szeretnék majd egy másikat. egyedüli kutya lenne.

2013. aug. 17. 14:00
 1/8 anonim válasza:
Szerintem nagyon aranyos! Bár én IMÁDOM a kutyákat!!!! :)
2013. aug. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszenek, főleg a japán akiták, azok közül is a szikár, nem túl magas/vékony egyedek. A jellemét tapasztalatból nem ismerem, de nem lehet egyszerű a bizalmukat elnyerni, szabad szellemek :) Csodás kutyák. Remélem egyszer nekem is lesz egy.
2013. aug. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 nagy568 ***** válasza:
Valóban aranyosak! De sokat kell velük foglalkozni,minden nap vinni sétálni kutya ovi, iskola ezeknél szerintem nélkülözhetetlen ha azt akarod hogy más állatokkal, emberekkel ki jöjjön. Amúgy azt tetszik bennük hogy ugatnak hiába!!!
2013. aug. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 nagy568 ***** válasza:
bocsi nem ugatnak hiába ok nélkül
2013. aug. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves nagy 568. utánaolvastam és az Akita inu-t nem szabad kutyasuliba vinni mert nála az a célravezető ha változatos minden egyes kiképzés mert ha elunja magát akkor nem hajlandó megcsinálni a feladatokat. van kutya kiképző ismerősöm és ő is azt mondta hogy az Akita Inu-t otthon kell kipépezni és nem kutyasuliba vinni mert az akár árthat is és nem használ. amúgy köszi a válaszodat.
2013. aug. 19. 06:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem japán akitám van, és most készülök vele kutyaiskolába. Ez nem úgy működik, hogy ő elunja magát, és nem csinálja meg a feladatot. Ez pont a kihívás része a dolognak, hogy legyen annyi tekintélyed, hogy csak érted és miattad megcsinálja amit kérsz tőle. Kisebb korában nálunk is volt olyan hogy hazafelé tartva rájött, hogy hazamegyünk, ezért lecövekelt az utca közepén, hátha engedek. Ha ott engedek neki, akkor ezután is meg fogja csinálni, vagy mivel ott is a saját feje után ment, nem megyek vele többet sétálni?? Ez nem így működik. Szerintem a suli nagyon jót tesz a kapcsolatotoknak, mert egyedül nevelni egy akitát nem egyszerű feladat, még akkor is, ha volt már előtte kutyád.
2013. szept. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyet értek az előttem szólóval.Nekem is akitám van,3 hónapos kora óta járok kutyaoviba vele,fontosnak tartom a szocializáció miatt és hogy felnőtt korában ne legyen agresszív más kutyákkal.Természetesen a későbbiekben kutyaiskolába is fogunk menni.Amit te olvastál,azt nagy valószínűséggel úgy értették,hogy olyan kutyasuliba nem szabad beadni,ahol a kiképző foglalkozik csak a kutyával,te pedig ott sem vagy.Az akitáknál nagyon fontos hogy te képezd ki,te legyél a főnök.Tiszteljen és szeressen téged.Nagyon intelligensek,okosak,bátrak és ha egyszer kialakul köztetek a kötődés,elválaszthatatlanokká váltok.
2013. okt. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasznos információk: ;)

[link]

2014. jan. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!