Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy pulinak mégis hogyan...

Egy pulinak mégis hogyan lehet olvasni a testbeszédét? (:

Figyelt kérdés
Nemhogy a szeme, füle, farka se látszik, de általában még az se, milyen magasan tartja a fejét. :D Sokszor csak arról lehet felismerni az elejét, hogy merre megy.

2013. aug. 18. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem a bőr jeleit olvasod, hanem a szőr mozgását nézed, ugyanúgy olvasható, mint más kutya.
2013. aug. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

igen, ő az egyik példája annak hogy az ember tenyészt ámde nem figyel arra hogy ezzel a kutyát megfosztja a kommunikáció lehetőségétől.

az ő esetükben szerintem marad a cesaros elmélet: az energiák szintjén kommunikálnak.


komolyabban: szerintem egy okos puli ezt a hátrányát a hanggal pótolja. illetve intenzívebb testbeszéddel. csak a finomabb kommunikációban van hátrányban mint pl az arcmimika, fülek állása. de ettől függetlenül képes ő is a lényegesebb kommunikációra.


"de általában még az se, milyen magasan tartja a fejét. :D Sokszor csak arról lehet felismerni az elejét, hogy merre megy."


ez azért egy kicsit túlzás. ugyanis minden kutya feje magasabban áll mint a hátsófele.

2013. aug. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért írtam mert volt egy fotó, egy rendezvényen készült, és az volt a kérdés, merre megy a kutya...És rosszul tippeltek. :D Tényleg nem volt egyértelmű, bár lehet hogy a valóságban az.
2013. aug. 18. 11:57
 4/11 anonim ***** válasza:
be tudnád linkelni azt a fotót, csak mert számomra hihetetlen hogy akár fotó alapján ne lehessen eldönteni melyik az eleje és melyik a hátulja.
2013. aug. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egy blogon volt, ahova egy horgolt-csipke minta miatt tévedtem, úgyhogy keresem égen-földön, egyelőre sikertelenül. (Persze, csak kamu, mi?...:D)
2013. aug. 18. 12:09
 6/11 anonim ***** válasza:
nem, dehogy. el tudom képzelni hogy sokan összekeverik egy pulinak a hátsóját az elejével. de azért ez nem azt jelenti hogy valóban így lenne. kiváncsi vagyok azon a képen mennyire szőrös a kutya hogy ezt valóban ne lehessen megítélni. lehet arra még én is azt mondanám hogy jobbra tart miközben balra.
2013. aug. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát tesómnak két pulija van, akikkel majdnem minden nap találkozunk, de ez a probléma még fel sem merült.Ugyan úgy látszik a mozgása, és annak ellenére hogy nem látod a szemét, valahogy mégis van tekintete. Mintha orral néznének, vagy nem tudom. :) De pont ugyan úgy érezni a tekintetüket és az egész testbeszédüket, mint a rövidre nyírt szűrő és kiborotvált arcú uszkáromnak.
2013. aug. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Amúgy most már elmondhatom, hogy nekem is pulim van, de előtte kíváncsi voltam mások véleményére. :) Ő még csak 5 hónapos, és bár a szeme már nem látszik, de a farka járása, a füle tisztán kivehető. Még sima a szőre, nem ér földig, szóval olyan kutya-forma, de egyszer ő is begubózik. :D Amúgy tényleg érezni, hogy rádnéz.
2013. aug. 18. 13:17
 9/11 anonim ***** válasza:
11:53 a puli munkára alakult nem kedvtelésből. Mégis ilyen lett a szőre. Persze gondolom amikor terelt, nem volt ennyire látványos, de valami csak volt! Amit meg a természet alakított ki, annak oka van.
2013. aug. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
raA pulinál nem tom pontosan, de a komondornál amiatt alakult ii a zsinóros szőrzet, hogy a vadorzók (pl. farkas) ne tudja megharapni. Nem tudom, fogtál-e már benemezesedett komondor bundát, szinte áthatolhatatlan, az ellenfél is képtelen rajta fogást találni. Tehát funkciója van, nem azért lett ilyen, mert a pásztor bácsi szerint dizájnos. Arról nem beszélve, hogy télen fűt, nyáron hűt, és foglalkozni sem sokat kell vele.
2013. aug. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!