Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Trükk kérdés? Ötletek?

Trükk kérdés? Ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy tudnátok-e mondani pár trükköt, amik bemutatókon is látványosak lehetnek.

A kutyámmal úgy kb 35-40 trükköt tudunk, és minden városi rendezvényen szoktunk dogdancinget előadni( nem egy igazi kűrt, hanem csak trükkök egymás után zene nélkül, kűrt még nem állítottam össze-de ami késik,nem múlik)

Szóval a ti kutyátok milyen trükköket tud, amit ha jártok ti is bemutatókra akkor általában sikert arat.

Nekünk eddig a "legmenőbb" ami a bemutatókon mindig mindenkinek nagyon tetszik az a karika, a hátamon dobbantásos átugrás meg hogy a lábfejemre állva sétálunk.

De szeretnék még más, ilyesmi trükköt tanítani neki, csak van, hogy rám tör az ihlet és hirtelen eszembe jut vagy 5 új trükk, azokat fel is írom, de van az, amikor semmi jó nem jut eszembe, vagy ha eszembe is jut, valami oknál fogva nem tetszik az a trükk.

Szóval, kérlek titeket, hogy mondjatok nehéz, illetve bonyolult trükköket, mert szerintem a könnyűek közül már majd mindent tudunk, meg amit még nem az fel van nekem írva.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm:)



2013. aug. 19. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:

elösször is ajánlanám ezt a könyvet: Kyra Sundance: 101 kutyatrükk

szerintem a foci, kosár vagy ezek utánzása ilyen lehet, ugrás bukfenc fölött, ugró kötelezés, kánkán (ezek mind benne vannak a könyvben

2013. aug. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

megvan a könyv:) csak azért vannak olyan trükkök, amiket nem szeretnék megtanítani, pl kosár, foci, rugby meg ezek, mert nekem valahogy nem tetszenek, meg amúgy is viszünk annyi mindent bemutatókra, hogy egy utánfutó tele van vele, nem lenne hely azoknak az eszközöknek, amikkel kivitelezhető lenne mondjuk a kosárlabda. A bukfenc fölött ugrás az tetszik, azt el is kezdjük tanulni, csak sajnos a bemutatókon se mindig biztosítanak nekünk nagyon jó körülményeket, pl múltkor lovas napokon voltunk, és a sok lócitrom között kellett a kutyával trükközni, meg engedelmesezni, ami azon kívül, hogy rendkívül csábító volt a kutyáknak, roppant undorító volt nekünk.

Olyan környezetben sajnos nem kivitelezhető trükk, mert nem szeretném, hogy egy adag paci kakival a hátamon kelljen haza ballagnom:D

De amúgy köszönöm szépen az ötletet, azt mindenképp megtanítom neki:D csak nem mindenhol fogom tudni alkalmazni:)

Amúgy várok még nagyon szívesen egyéb ötleteket is;)

2013. aug. 19. 13:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a láb fölött átugrás elég látványos és könnyű.
2013. aug. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
azt tudjuk:S
2013. aug. 19. 16:27
 5/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Körbetolatás mindkét irányban

Szlalom és 8-as tolatva

Lábkeresztezés mindkét manccsal

Kúszás

Betakarózás

Vödörbe tárgyak pakolása

Karika állványra helyezése

Ugatás

Hanyatt fekvés

A pitizést is imádják, pedig nem nehéz :D

Most tanuljuk, hogy hátsó lábakkal tolasson fel magaslatra

Illetve a home-ot magának fejlesztette ki: előttem állva megfordul nekem háttal és betolat a lábam közé :D

2013. aug. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Az utolsó válasz igazán jó, mert vannak benne olyanok, amiket nem tudunk, és tetszik:D

A tolatva szlalomot azt már régóta gyakoroljuk, de sajnos két lépés után nem tudom hogy betolat úgy, hogy velem szembe kerül:D

Azt mi is tudjuk, hogy előttem állva megfordul, és betolat a lábam közé, de nekem nem magától, hanem tanítottam.

Nálunk, ami magától megy, az az, hogy felemelem a kezem, és ő szökken egyet:D ha megint emelem, akkor megint.

A kúszásra nem tudom egyszerűen rávenni, mert egyet lép hason, és feláll. Már csináltam azt is, hogy két vödörre tettem egy hatalmas deszkát, és alatta kúsztattam át, de egyszerűen nem akarja.


Amúgy nálunk a bemutatókon az emberek úgy viselkednek sokszor, mintha ez egy tök hétköznapi dolog lenne, hogy egy kutyával számtalan trükköt,engedelmes dolgokat, meg agilityt csinálunk, mert van aki azt mondja, hogy ez semmi, ilyet az övé is tud...ez nem nagy szám, sőt, vannak olyanok is, akik bekiabálnak elég sértő dolgokat, vagy bemutató közben elkezdik hívni a kutyát... szóval vannak rendesen parasztok.

Múltkor azért voltunk mi bénák, mert előttünk egy kistestű kutyával voltak, aki a gazdi hátára ugrott, és ott pitizett, mi meg csak dobbantottunk a háton, és rögtön mondták, hogy ez nem tud semmit, minek áll ki az ilyen, meg stb...Ezért gondoltam, hogy valami látványosat tanulunk, hogy az ilyen mindent tudó emberek is eltátsák a szájukat:)

Még egyszer köszönöm:)

2013. aug. 19. 23:28
 7/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nincs mit :) Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam eddig utcán és bemutatókon egyaránt. Már az nagy szám az embernek, ha a buszon fekve marad a kutya a nyitott ajtó mellett, vagy a buszmegállóban fekszik-marad, amíg az út túloldalán zsemlét veszek :D

A trükköknél egyenesen elalélnak :)

2013. aug. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A minden napokban nálunk is ez van:) Sokszor azért ajnároznak, mert az úttest szélén egy szóra leül.

De szerintem ebben a stílusban, meg megnyilvánulásban van egy adag irigység is...mert eddigi tapasztalataim alapján, ha minden 20. kutya tud olyanokat, mint mi, meg a sulistársak, akkor lehet, hogy sokat mondok.

Persze nekünk is vannak pozitív élmények a bemutatókról, ha nem lennének nem járnánk, csak ez most így már vagy a 3. bemutató volt ahol beszóltak, meg csesztették a kutyákat, és hát mutatni akarok nekik olyat, hogy tátva maradjon a szájuk:D

Jövőhéten megint megyünk majd egyre, addig nem hiszem, hogy megbízhatóan megtudok egy trükköt neki tanítani, de majd a legközelebbire:P

2013. aug. 20. 00:29
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

1 hét alatt, ha naponta gyakoroltok esténként 5-10 percet, főleg formálással, akkor azért egy adott szinten már meg tudja mutatni a dolgot, amitől elalélnak az emberek ;) Tapasztalat. 1 hete gyakoroltuk a karikapakolást és már versenyen bemutattuk...igaz, nem az 5 karikával, csak a két legnagyobbal :D


Általában minden 100. kutya tud vmi extra dolgot az ül-feksziken kívül :D a kutyatartók nagy százaléka cseszik nevelni őket :(


Ha beszólnak bemutatókon, válaszold azt, hogy mutassa meg akkor a saját kutyájával :)

2013. aug. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!