Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha tenyésztőtől veszek nj-t,...

Ha tenyésztőtől veszek nj-t, akkor a későbbiekben vállalja a felelősséget, ha esetleg diszpláziás lesz?

Figyelt kérdés
Vagy ez tenyésztőnként változik?Mert azt írja,hogy adás-vételi szerződéssel adja őket,de ebben a szerződésben ez benne van?Előre is köszi!
2013. aug. 20. 10:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
85%
A csd. nem szerzett, hanem örökletes jellegű betegség. A kölykök többnyire egészséges csípővel születnek, a nem kívánatos eltérések a fejlődés során genetikailag kódoltan, ill. másodlagosan, az ízfelszínek pontatlan illeszkedése következtében alakulnak ki. Az elváltozásokért több, nem domináns (recesszív) gén felelős. Ennek az a következménye, hogy akár a röntgenológiailag mentes szülők is örökíthetik a dp.- t kölykeikre. A dp.-s elváltozások többnyire kétoldaliak, de általában a két csípőízület nem egyforma mértékben érintett, és az esetek egy részében egyoldali is lehet. A felnevelés során a kutyát érő kedvezőtlen külső behatások (túltáplálás, nem megfelelő mennyiségű és arányú fehérje, ásványi anyag és vitamin felvétele, túlterhelés) negatív irányban befolyásolják a dp. kialakulását, ill. az elváltozások súlyosságát.
2013. aug. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:30

Van tenyésztő, aki bizonyos mértékig felelősséget vállal Dp-re is. Természetesen ez a kiskutya árában általában jelentkezik. Ilyenkor pl az az általános, hogy pl beírja a szerződésbe, hogy tenyésztésre, vagy éppen sportra adja a kiskutyát, és pontosan beleírja, milyen mértékben kárpótolja a vevőt, ha gond van.

A Dp az, amelynél sajnos nem csak az öröklődés a felelős, hanem a tartás, etetés is .

2013. aug. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
84%

Lehet lepontozni, meg minden, egyes tenyésztők visszavesznek, és cserélnek kutyát, ami szerintem helyes, ha valaki munkakutyáért ad ki pénzt. Egy tenyésztőnél eleve nem túl olcsó a kutya, és ha valaki egy évig kuporgatta a vagyonát, hogy aztán mondjuk komoly kiképzésre vegye meg a kutyust, teszem azt agilityre, vagy őrző-védőre, lovat kísérni, bikejöringre, akármire, annak tényleg igazi érvágás lehet, ha mondjuk 6 hónapos korban a kutya már a hátsó lábaira sem tud ráállni. Ilyenkor van kutyacsere. Persze benne van a pakliban az, hogy megszereti, és nem adja vissza (nekünk pl az volt, anya megszerette, megtartottuk, csak beszállt a tenyésztő a műtét költségeibe) de ettől még vennünk kellett egy másik kutyát, és ha anya nem lett volna, akkor én cseréltem volna, hiszen a komoly fizikai munka mellett én tenyészcéllal szerettem volna kutyát (nem mellesleg kiállítás minőségben vettem). Ha meg "csak" családtagnak kellett volna, akkor inkább menhelyről hoztunk volna ebet, hogy megmentsünk egy életet.

Szó ami szó, a tenyésztő csak akkor vállal felelősséget, ha a szerződésben benne van. Ha valami nincs leírva, akkor ne számíts arra, hogy majd pusztán a jó szándék fogja vezérelni mikor a műtétekre kerül sor, sajnos a legtöbb (hangsúlyozom: nem az összes!, de szánalmasan sok) tenyésztő egy fűszálat nem tesz keresztbe ha a kutya kikerül a kezéből, a szerződéssel ezeknek elejét lehet venni. Kérj ki EÜ garanciát, rögzíts mindent szerződésben.

2013. aug. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!