Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugaton is sokan vannak,...

Nyugaton is sokan vannak, akik nem értenek egyet Cesar Millan tanításaival? Ez nem egy egyetemes elmélet lenne?

Figyelt kérdés
Vagy ott mennyire ismert? Mert én úgy láttam, itthon sokan "szidják", pedig a falkaelméletes dologban nagyjából mindenki egyetért. Azt tudom, hogy Amerikában nagy népszerűségnek örvend.

2013. aug. 21. 17:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Ott még sokkal többen vannak, akik nem értenek vele egyet, mert ott elég elterjedt a csak pozitív megerősítéssel történő nevelés. Amerikában is.
2013. aug. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 zsuzsabazsa ***** válasza:
84%

Nagyon szeretem és nagyra becsülöm, ahogy be is mutatja azt amit mond.

Nem csak a száját jártatja, mint sokan mások, meg a botcsinálta kiképzők akiknek a zagyvaság jön ki a szájukból. Tisztelet a kivételnek, mert sajnos azok kevesen vannak.

2013. aug. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Csak pozitív megerősítéssel is el lehet érni azt, amit ő csinál a problémás kutyákkal?
2013. aug. 21. 17:52
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
De hát miért ítélik el annyian? :O
2013. aug. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A módszerei miatt. Túl durva, nem dicsér eleget, stb. Azt hiszem.
2013. aug. 21. 17:53
 6/19 zsuzsabazsa ***** válasza:
97%
Miért lenne túl durva? Talán a falhoz vágott már egy kutyát is? Nem. Egyáltalán nem durvák a módszerei és hidd el dicsér is, és nyugtatja is a kutyákat.
2013. aug. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én tudom ezt, de azért mondtam, mert elvileg ezek miatt ítélik el a munkáját. :)
2013. aug. 21. 17:59
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

Én inkább a pozitív megerősítés híve vagyok, nálunk nagyon bevált. 5 évesen került hozzám a kutyám, nem tudott semmit, rohadt neveletlen volt. Én Victoria Stilwell műsorát néztem, onnan lestem el a dolgokat. 2 hónap alatt sikerült jól nevelt kutyát faragnom belőle. :)

Persze a falkaelmélet is rendben van, figyelek erre is, betartom az alapvető szabályokat. Én úgy gondolom a kettő egymás nélkül nem működik.

2013. aug. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Én személy szerint imádom Cesart,nagyon jókat mond,etológiai szempontból is teljesen helytálló a mondandója.És ő valóban évtizedek óta figyeli a kutyákat és tanul tőlük.Tiszteli őket,és nagyon jól működik a módszere.


Akik elítélik,azok még hírből sem hallottak a kutyapszichológiáról...az etológiai tanulmányokról nem is beszélve.Bár ezekhez kell egy átlagon felüli intelligencia..

2013. aug. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%
Amelyik országban van national geographic, ott ismerik ;) én Hollandiában élek, és azt vettem észre, hogy itt noncs ilyen nagy személyi kultusza egyik híres kutyásnak sem. Az emberek elmennem a kutyasuliba, ott megtanítja őket a helyi kutyatréner arra, amire kell. De kutyás körökben sincsenek ilyen nagy viták, hogy Millan vagy Fennel vagy akárki más... Voltam persze pl élőben Cesar előadásán Amszterdamban, teltház volt. Na ott volt utána egy kis beszélgetés a látottakról hazafelé menet más kutyásokkal, de még az sem volt ennyire heves vita, mint ami itt szokott menni pl a gyakorin.
2013. aug. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!