Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék 1 kutyát, de...

Nagyon szeretnék 1 kutyát, de sajnos nem családi házban, hanem panelban lakunk, ráadásul a 4. -en. Így aztán olyat szeretnék, aminek kisebb a mozgásigénye. Milyet válasszak?

Figyelt kérdés
Közepes termetűt és valami kissé harciasabbat szeretnék. Tehát csivava, puli, mudi és hasonlóak kizárva.
2009. okt. 29. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A rövidszörű standard tacskó igazán harcias, és panelban is jól elfér. Csak ne felejtsd el megnevelni, különben nagyon ugatós lesz.
2009. okt. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
minden kutyának van mozgás igénye! egy pici testű kis öleb kutyusnak is legalább egy óra,másfél óra a minimum, szétosztva reggel délben este!! nos egy közepes termetű kutyusnak meg mégtöbb.Gondolkozz még ezen egy picit :) de azért sok sikert, remélem okosan fogsz dönteni.Ha más nem akkor fogadj be a menhelyről egy idősebb kutyust aki már inkább csak pihenget lehet hogy neki elég 1 órás séta egy nap szét osztva.
2009. okt. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mindenféleképpen kölyök kutyust szeretnék. Mindennap levinném több órákra is. Futni is elmennék vele néha. :D Szóval sokat lenne lent. Csakhát vannak olyan kutyák is, mint pl a német vizsla, akit nem igazán lehetne megtartani panel 4.-en mert egésznap fel-alá rohangálna. :D Valami kicsit nyugodtabb kutyát, ami nem túl ugatós (szomszédok miatt) Tacskót azért inkább nemszeretnék :D

Amerikai Bulldogról mit gondoltok? Mondjuk ez kicsit nagyobb termetű, de nekem nagyon szimpi kutya, csakhát nemtudom, hogy ajánlatos-e ilyen körülmények között tartani. Vélemény?

2009. okt. 29. 19:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Francia bulldogunk van második emeleten. Most másfél éves. Nem ugat sokat, most már szinte 7-8 órát is kibír egyedül, nem sokszor hadjuk ennyi ideig egyedül egy hónapban kb. 2-3 nap előfordul. Akkor szinte egész délelőtt alszik. Szomszédok nem panaszkodnak. Az éjszakát is átalussza.
2009. okt. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Yorki, francia bulldog, csivava, vagy keress menhelyen kistestű nem ugatós kutyát.
2009. okt. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hmm... Amerikai bulldog, Staffordshire terreir, Staffordshire bullterrier? Shar-pei? Valaki tartott vagy tart ilyen kutyákat lakásban? És ha igen, mi a vélemény? Légyszi írjatok!
2009. okt. 29. 21:52
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik szuper fajta, de amiket felsoroltál, különösen az amerikai bulldog, igen nehéz, kemény kutyák, szakértő, következetes nevelést igényelnek! Te képes vagy erre, értesz a kutyákhoz ennyire? Ezenkívül van pénzed megvenni egy ilyen, fajtatiszta kutyát?

Én egy szuper menhelyi kutyát tudok neked ajánlani, számtalan kölyök vár gazdira, illetve kamasz lakli is. 8-10 hetes korára azért már meg lehet mondani, mekkora lesz nagyjából a kutya. A jelleme, ugatóssága pedig a te munkád és nevelésed függvénye.

2009. okt. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom, hogy ezekhez a fajtákhoz határozott nevelés kell. Ezzel nem is lenne gond, már volt Pit bullom is, és megtanultam bánni a kutyákkal. Tény, hogy most még nem lenne pénzem 1 ilyen drága fajtiszta kutyára. De megtudnám oldani. Viszont tudom, hogy a fajtiszta kutyák sajnos könnyen megbetegedhetnek, főleg az Amerikai bulldog. A keverékek sokkal ellenállóbbak, gondolkoztam is már menhelyi kutyákon, csak az meg nagyon zsákbamacska. Egyik ismerősöm menhelyről vitt haza 1 kis kölyök kutyát, ott azt mondták neki, hogy nem fog nagyra nőni 40 cm-nél nagyobb nem lesz a marmagassága, aztán mire felnőtt a kutya hát 60cm-nél is nagyobb lett. :D Hiába mondják... nemtudják pontosan megállapítani 100%ban. Ezért gondoltam, hogy inkább fajtiszta kutyát szeretnék, de lehet hogy mégis menhelyi kutyus lesz belőle... :) Mégnemtudom
2009. okt. 29. 23:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért azt tudod kell hogy a mozgásigénye egyiknek sem kisebb....csak kis testű kutyáknál ez nem akkora távolságot jelent. De időben ugyanolyan igénye van mint bármelyik kutyának!


Tehát a napi minimum 3 séta és legalább heti egy nagyobb kirándulás jár minden lakásban tartott fajtának!

2009. okt. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szia! ismerösömnek volt sharpei kutyusa és ö lakásban lakott.jó fej meg minden csak elég sürün pukizott nagyon büdid és az állatorvos azt mondta erre h ez ennél a fajtánál szokott lenni és nem lehet vele semmit se csinálni hiába váltanak kaját.

nekem viszont egy pici yorkim van igényli h napi 3szor levigyem sétálni különben rosszalkodik egész nap.ö pici de elég drága kutya.és ha egy ilyen bekerül a családba akkor nem 4en lesztek + egy kutya hanem 5ten lesztek mert olyan mint egy kisgyerek. :)de nagyon aranyos és ragaszkodó fajta. :)

2009. okt. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!