Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Enyhén biceg a kutyám. Mi a...

Enyhén biceg a kutyám. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Egyik nap séta közben észrevettem, hogy picit máshogy jár a kutyám, mint szokott (fiatal kan vizsla). De ugyanolyan kedve volt, mint akármikor, a lábait áttapogattam, semmire nem érzékeny. Hazaértünk, játszott még keveset a másik kutyánkkal, itt eléggé felpörgött, szaladgált, aztán lefeküdt aludni, alvás után már észlelhetően sántított az egyik mellső lábára. Ez este volt, reggelre nyomát se láttam a dolognak. Ez kb. két napja volt, azóta rövid időre elő-előjön nála, hogy kicsit csámpásan jár (ez alig látható szabad szemmel, mind a négy lábára rálép), de csak lassú sétánál, rendes tempóban vagy ha fut, akkor nem látszik, nem is igazán kíméli magát, ugrándozik bogarak után is 'önként'. Kedve jó, picit talán hamarabb fárad. Ha masszírozom neki, gond nélkül engedi, nem kapja el a lábát meg semmi ilyesmi. Mi lehet, mit gondoltok? Egyszer húzta meg eddig a lábát kutyasulin heves játék közben, akkor másnapra teljesen elmúlt a dolog, ezért sem szaladtam vele dokihoz. Délutánig biztos nem tudok elmenni vele, mert nincs autó, gyalogoltatni-bkv-ztatni meg nem szeretném így. Szerintetek addig tudok tenni valamit érte? Szabad egyáltalán így sétálnia? Elvileg holnap lenne a középfokú tanfolyam végi vizsga, gondolom, hogy az orvos majd mond valamit, hogy mehetünk-e így, semmiképp nem akarom terhelni, ha ezzel ártok neki.

2013. aug. 22. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy rosszul ugrott.

Én várnék még a dokival.


Az én kutyámmal többször előfordult,hogy sántított.Az elsőnél rohantam vele a dokihoz.Azt mondta nem érez semmit.Ha egy hét után is látjuk,hogy sántít akkor röntgenre kell menni.4 nap alatt elmúlt.Azóta ha sántít egy hetet várunk.Pár éve viszont 5 nap múlva már rá se állt a lábára ,elvittük dokihoz,nem látott semmit elküldött röntgenre.Kiderült,hogy az ínszalagja meglazult.Meg lett műtve azóta jól van.Néha egy-egy futás ugrálás után szokott 2-3 napig sántítani,de alig észrevehetően.


Szóval szerintem te is várhatsz,ha már egész nap sántítana vagy föl emeli a lábát és rá se áll akkor van gond.

Én várnék az orvossal.Persze ha jobbnak látod vidd el,ártani nem ártasz vele :)

2013. aug. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nállunk is volt hasonló probléma. Pont ugyanúgy mint ahogy te irtad. Csak egy bizonyos járás módban látszott. Megröngenezték, sajnos porclevállás volt. Meg kellett műteni. A helyedbe csináltatnék egy röntgent, azzal megállapítható a gond. Persze más is lehet.
2013. aug. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mennyire "fiatal" a kutyád? Akár csonthártya gyulladás is lehet. Pontosat csak doki tud mondani ilyen esetben.A vizsgára pedig nem a doki mondja meg a tutit, hanem, ha sántikál a kutya vizsga alatt, azt nem engedik tovább. Mindenféle vizsgán egészséges kutya vehet részt.Hiába nyomkodod, te nem tudod úgy megnyomni, hogy eltaláljad, mi, hol fáj. Menj vele este orvoshoz.
2013. aug. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Alapból én is türelmesebb lennék, ha én sántítok, azzal se megyek rögtön orvoshoz, de egyik ismerősöm kutyáját épp most műtötték porcleválás miatt, úgyhogy már rémeket látok. Délutánig figyelem mindenképp, hogy mi a helyzet, de lehet, hogy a rtg megnyugtatna.

2013. aug. 22. 12:09
 5/12 sippara ***** válasza:
66%
Porcleválás, csonthártyagyulladás, DP, bármi lehet, érdemes megnézetni dokival - ha másért nem, a saját nyugalmad érdekében.
2013. aug. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszoló, neked is köszi. 15 hónapos. Csonthártyagyulladás a gyors növéstől lehet, vagy rosszul tudom? Ha az orvos nem javasolja, akkor oda se cibálom a kutyát a helyszínre. Na meg az a helyzet, hogy annyira nehezen látható ez a bicegés, hogy elképzelhető, más nem is látná, ha nem hívom fel rá a figyelmet külön, pláne nem normál sétatempóban, mert úgy még én sem veszem észre.
2013. aug. 22. 12:14
 7/12 A kérdező kommentje:

Na mindig lemaradok egy új válaszról..!

Sippara, köszi, mindenképp orvos lesz, csak várom a páromat és az autót. Szerintetek addig borogassam, csináljak bármit vagy inkább hagyjam békén?

2013. aug. 22. 12:17
 8/12 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, nállunk is alíg volt látható. De az a doki akihez vittűk azonnal mondta hogy melyík lábával van gond. A röntgen pedig bebizonyította hogy neki van igaza. Nem is a sántaságot mondta, hanem a merev lábtartást ami nekem addig nem is tünt fel. Ennek már 8 hónapja.Az biztos hogy én az eddigi tapasztalatom alapján a rgt választanám, akkor is ha a doki nem javasolja. Szeretek nyugodt lenni.
2013. aug. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak hagyd pihenni. Ha lehet ne adj neki enni, ha röntgenezik ahhoz bódítás kell. Majd ird meg mi volt.
2013. aug. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 sippara ***** válasza:
Hagyd pihenni, viszont pontosan tudnod kell, mikor evett utoljára, ahogy már írták előttem, sokat számít a rtg-hez bódításnál. Annyira szörnyen azért nem kell aggódni, nyugi :)
2013. aug. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!