Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetes bishon havanese kan...

Alfaa kérdése:

6 hetes bishon havanese kan kutyám van. Érdekelne: Mikorra várhatom hogy szobatiszta lesz? Újságpapírra vagy alomra szoktassam elsőnek? Mikor kezd el ugatni? 2 éves kandúr macskám nem fogadja el menekül tőle fúj rá. Mit tehetnék hogy elfogadja?

Figyelt kérdés

2013. aug. 22. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

kötelező elmondani hogy 6hetesen még nem lehetne nálad..


A szobatisztaság az idő függvénye.. ha sok időd van és letudod vinni 2óránként akkor kb azonnnal szobatiszta lehet.

Ha 9órát egyedül hagyod akkor 7-8hónapos korára talán..

Ez azért van mert fizikailag csak akkor bírhat ki ennyi időt. egy ilyen kis kutya.

2013. aug. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
60%
Nekem is bichon kan kutyusom van. Nálunk ez problémás volt, mert hozzá kellett szoktatni a kinti kutyámhoz is, ezért sokáig tartott míg szobatiszta lett. viszont amikor már gond nélkül ki lehetett engedni az udvarra, nagyon hamar megszokta. nekünk kertes házunk van, az elején mi is az újságpapírosdival próbálkoztunk, de nem volt hajlandó odapisilni, inkább mindig megrágta és játszott vele.. :D egy pici kutyus is tud ugatni, ez elég vicces kérdés. a macskákhoz nem értek, ebben nem tudok segíteni :)
2013. aug. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknek a kérdéseknek a kutya érkezése ELŐTT kellett volna válaszra találniuk. És 6 hetesen még tényleg az anyucinál kéne, hogy legyen.

Egyébként meg soha, ismétlem SOHA ne engedd, hogy bent végezze el a dolgát. Szóval se alom, se újság, se pelus! Tessék naponta akár 15x levinni! Értem én, hogy kicsi és nincs meg minden oltása, de akkor annyira kell figyelni, hogy ne engedd oda senkihez. Se emberhez, se kutyához.

De a ház elé 10 percekre akkor is le kell vinni-már ha bérházban laksz.


Az ugatás változó, majd kialakul idővel. Fogod még eleget hallani szerintem.


A macskára meg annyit, hogy majd megszokja, nem megy egyből. Ezért szokták fordítva csinálni (előbb kutya, aztán cica), mert a macska nehezebben fogad el másik állatot, mint a kutya. De ebben is esetben is kell úgy 2 hét, hogy normálisan megférjenek egymás mellett. Szóval ennyire te is számíts. Az én cicám is fújt vagy 3-4 napig a kutyámra, pedig a kutya volt előbb. :) Ez ügyben annyit tehetsz, hogy egyformán foglalkozol mind a kettővel, ne kivételezz. Legyenek egy légtérben minél többet, de csak felügyelettel.

2013. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:D
2013. aug. 22. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!