Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese kiskutyát...

Bichon Havanese kiskutyát lehet kint tartani?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 3 éves, kan, Bichon kiskutyám,és mióta megvan (2,5 éve) bent volt tartva.Most viszont jön a baba,és nem szeretnénk bent tartani. Elajándékozásról nem lehet szó,ugyanis azt hallottam,hogy ha egyszer már nálunk megszokta,máshol már nem tudná megszokni, búskomor lenne.Elaltatni sem akarjuk. Mindenképp kint szeretnénk tartani.Hőszigetelő házikót is fogunk neki csinálni.Télen persze vigyáznék,hogy ne fázzon meg,vannak ruhái is,felöltöztetném.Így lehetséges a kint tartás?

2013. aug. 12. 18:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%

Nem, nem alkalmas kinti tartásra.

Jön a baba, és? Mi változik, miért akarod kirakni szerencsétlent?

Mi is tervezünk babát idővel, bullmasztiff mellé, de eszünk ágában sincs változtatni a körülményeken, ha baba lesz.

2013. aug. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
95%
Nem való kinntre.Megtudná szokni máshol inkább adjátok tovább...
2013. aug. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
96%
És aztán ha jön a baba?Miért nem maradhat bent?Az osztálytársamnak az anyukája se tette ki a kutyát azért mert a lányok megszületek minden megy a régiben...
2013. aug. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:
43%
ha már majdhogy 3 évig a házba tartottátok , szegénykének biztos nem lenen jó odakint, meg amúgy is elég kis termetű a kutya szerintem valami kis elkerített helyet kéne neki csinálni bent a házban , belebetegedne szegény kutya . amúgy a babával össze ehet szoktatni nem hiszem hogy bántaná, nekem egy egy éves kicsi yorkim van 3kg-os (ivartalanított) lány kutyusom van és bent alszik az ágyamba velem, mivel pár hónapja volt egy kisebb földrengés nálunk , akkor nagyon megijedt . És azóta sem bírom kiköltöztetni a nappaliba.
2013. aug. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
95%

Nem lehet. Sőt! Semmilyen kutyát nem kell kirakni 'csak' azért, mert jön a baba...

Ha teljesen elzárkóztok a kutya bent tartásától, akkor tényleg nem való nektek kutya. Semmilyen.

Gondolom oltott, egészséges kutyáról van szó. Tessék rendszeresen féreghajtani és nem lesz semmi baja senkinek.

2013. aug. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
94%
2,5 éve még nem akartatok babát?
2013. aug. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
18%
Én se tartanék lakásban kutyát ha kisbabám lenne. Egy kisgyerek szájába vesz dolgokat. Hiába takarít minimális szőr marad utána. A kutyszőr nem tesz jót egy kisgyereknek. Inkább ajándékozd el kérdező. Fiatal kutyus még, biztos megszokná az új helyét.
2013. aug. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
95%

Megnézném én azt, h egy bichonból mikor hullik ki a szőr...Max ha kifésüli, akkor a fésűre akadva...


Amúgy ha jön a baba, akkor mi van? Nem burokban kell tartani azt a szerencsétlen gyereket! Így lesz mindenre allergiás!


Kicsit olvass utána, h mi a különbség a kutya mellett és anélkül felnőtt gyerekek között! Meg fogsz lepődni, h mennyi előnye van egy kutyának!

2013. aug. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
96%
Pont, hogy voltak olyan vizsgálatok, akik kimutatták, hogy ha kutyás lakásba születik egy gyerek, kevésbé lehet allergiás. A három éves kutya pedig elég komoly, nyugodt már ahhoz, hogy a helyén kezelje a kisbabát. Szerintem nincs mentség arra, amire készültök, egy ölebet kirakni a kertbe? Pont tegnap láttam az Én vagy a kutya egyik részét, amikor egy kis csivava depressziós lett, mert a gazdája szült és kevesebbet foglalkozott vele. Az a szerencsétlen kutya nem fogja érteni, miért változik meg ilyen gyökeresen az élete, teljesen jogosan lesz féltékeny a babára. Szóval szerintem az se lenne kegyetlenebb, ha elajándékoznátok, mint az, hogy kiköltöztetitek a kertbe, ahol majd megfagy. Alig öt kilós egy ilyen kutya...........
2013. aug. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
0%
Biztos van előnye. De van aki nem szeretné, hogy a kisgyereke kutyatálból egyen. És egy kicsi gyerek kiváncsi, mindent megkóstol stb. Én se éltem kutyával együtt, mégsem vagyok allergiás semmire.
2013. aug. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!