Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják ezeket? Kicsit...

Miért mondják ezeket? Kicsit idegesítő.

Figyelt kérdés

Néhanapján az unokatestvéremék kisspitzét sétáltatom, ha megengedik. Nagyon szép kutya, kiállítási minőségű.

Mikor mentem vele az utcán, valaki (minden bizonnyal nem laikus) elkezdett sértegtni, mondván, miért nem jó nekem a menhelyi keverék, miért kell nekem 300-400 ezer Ft-t költeni egy kutyára (megjegyzem, a kutyus 350 000 Ft volt), meg hasonlók. Természetesen azt is a fejemhez vágta, hogy én milyen plázap***a vagyok...

Ez volt a rosszabbik eset.


A többi inkább mulatságos. Mivel az adott kutya orange (vörösees) színű, és kissé hasonlít egy rókára a pofija és a színe miatt, mindenki azt mondja rá, hogy róka. Van, aki csak viccből, de sokszor volt, hogy valaki teljesen komolyan megkérdezte tőlem, hogy ez egy róka? De most tényleg nem látszik rajta, hogy kutya...?


2013. aug. 24. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A tengerimalacomat kiskutyának nézték tíz éves koromban. Azóta semmin nem lepődöm meg.
2013. aug. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tengerimalacot kutyának? Jessszusom. :/
2013. aug. 24. 11:35
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Neked tényleg ez a legnagyobb problémád?
2013. aug. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Rengeteg a kóbor, menhelyes, gyepis kutya, ezért amikor az emberek arra vetemednek, hogy tenyésztőtől (nem szaporítótól, mert azt én is utálom) vesznek egy kutyát, akkor megy a köpködés sok helyről/sok embertől.


Alapvetően én sem nézem jó szemmel, ha valaki csak azért vesz fajtatiszta kutyát, mert tetszik a külleme. Hány meg hány magyar vizsla tengődik pl. az udvarokon, nulla foglalkozás mellett, mert "megvettük, mert szép" alapon. Na az ilyet nem bírom.


Viszont ha valaki azért vesz egy fajtatiszta kutyát, mert célja van vele, verseny, vadászat, őv, stb, akkor oké.


Ne érts félre! Nem mondom, hogy aki hobby célból vesz kutyát tenyésztőtől, az rohadt szemét. Mert nem. Ahogy egy tenyésztő ismerősöm mondaná: "Hobby célra is egészséges, szép kutya kell." De akkor foglalkozzon is vele, fajtájának megfelelően is: vizslával menjen el vadászni, rottival őrző-védőzni, agárral coursing-ezni, stb.


És ezzel nem azt mondom, hogy egy menhelyes kutyával nem kell foglalkozni, az jó a kertbe is kicsapva, csak azt, hogy nekik nincs annyira a fajtájukra jellemző feladat, mozgásforma. Ettől még lehetnek ügyesen agilityben, vagy bármiben.


Na, kicsit kacifántos lett, de a lényeg az, hogy vásároljon tenyésztőtől, aki szeretne, de akkor már foglalkozzon is azzal a kutyával, elégítse ki a fajta igényeit, és ne csak azért vásárolja, mert tetszik a külleme. Plusz ne nézze le mellette a keverék, menhelyes kutyákat.


Aki menhelyről, gyepiről vesz/hoz kutyát, az meg ugyanúgy foglalkozzon vele, ne csak kerti dísznek használja, viszont sokkal inkább "jobbak" családi kedvencnek (séta, foglalkozás alap), mint mondjuk egy munkaigényes malinois (belga juhász).


Nem tudom érthető-e ez így.

2013. aug. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsó: tökéletesen érthető volt.

A cslalád nagy spitzes, előző év telén halt meg a díjnyertes fekete kisspitzük, utána jött ő. Célra vették (kiállításra), és nem szaporítótótl, sőt! Olyan nagy dobra vették a keresést, hogy a spitzesek fele tudja, kiről is van szó, ha elmondom a kutya gazdáját...


És nekik olyan kutya kellett, mert ismerik a jellemét, tstszik nekik kivül-belül...

2013. aug. 24. 11:55
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Nem teljesen értek egyet. Szerintem, ha valaki csak egy családi kedvencet szeretne, akivel eljárnak sétálni és családtagként van tartva, az is nyugodtan vehet tenyésztőtől, én ezt nem kötném ahhoz, hogy akkor avval a fajtával, valamilyen fajtájának megfelelő foglalkozásra kell vinni. Sokan vannak, akik tényleg megbízható helyről szeretnének kölyköt, de nincs vele konkrét céljuk. Mindemellett természetesen támogatom az örökbefogadást, viszont azt azért nem merném így kijelenteni, hogy a menhelyi keverékek jobb családi kedvencek, alapvetően hálásabbak stb. Mert ott is minden kutya külön egyéniség, külön múlttal.
2013. aug. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%

6os!


De, igenis kellenek a fajtára jellemző foglalkozások. Egy vadászkutyát igenis vigyenek el vadászni hobbyból, nem lesz elég neki, ha csak dobálgatják neki a labdát, egy rottit úgyszintén vigyenek el őv-re, mert neki sem lesz elég se a labda, se a séta...


És írtam, hogy vegyenek fajtatiszta kutyát a hobby kutyások is, de elégítsék ki a FAJTA igényeit. Ez alap.

2013. aug. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Megint ugyanaz vagyok. Az, hogy a menhelyes/keverék kutyák jobb családi kedvencek, azt úgy értettem, hogyha valaki nem képes kielégíteni a kiválasztott fajta igényeit (amiket már írtam, vadászkutya-vadászat, stb.), akkor "felesleges" pénzt költeni rá, hiszen arra, hogy legyen kit szeretni, legyen kivel foglalkozni, stb., tökéletesen megfelel egy keverék kutya is.
2013. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Keverék kutyák között is ki lehet fogni elképesztően munkásat, akinek szintén nem elég a napi séta.Fajták között pedig, nem csak a két általad felhozott fajta létezik, rengeteg fajta van akiket ma már csak kedvencnek tartanak és maximum nevükben őrzik az eredeti céljukat. És igenis élhet teljes életet egy vizsla aki soha nem látott vadászatot, de emellett futnak, sétálnak esetleg más kutyás sportot űznek vele. Arról nem beszélve, hogy nem csak munka célú tenyészetek vannak. Szerintem nem lehet így besorolni.
2013. aug. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Megcáfolnám ezt a "fajta igényeit ki kell elégíteni" dolgot.

Elég csak fölmenni bármelyik fajtamentős oldalra, a legtöbb kutyát azért dobták ki, mert nem voltak meg a fajtára jellemző vonásai -független, hogy törzskönyves, különböző célra tenyésztett kutya-e-, ezért a választott kutya a kívánt célnak nem felelt meg, utcára vagy menhelyre került.

Tisztába vagyok vele, hogy a legtöbb fajtatiszta kutya bizonyos célokat szolgál, de ne felejtsük már el, hogy a kutyáknak is van személyiségük! Nekem pl border collie-m van akiről mindenki szentül meg volt győződve, hogy ha nem veszek neki birkát vagy nem viszem agilityre akkor szétszedi a házat, meg fog őrülni. De az én kutyám, köszöni szépen, esze ágában sincs ilyesmit csinálni (próbáltuk, nem érdekli).

És sorolhatnám a környezetemből a példákat rá, mert alig ismerek olyan kutyát akit ha arra van tenyésztve, hogy vadásszon, vadászni viszik stb...

A legtöbb kutya, pláne ha kölyökkorától van a gazdánál akkor alkalmazkodik és kedves, délután sétálgatós, labdázgatós családi kedvenc lesz belőle, ha erre akarják tartani.

2013. aug. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!