Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasok! Fogom ezt igy...

Kutyasok! Fogom ezt igy birni? Ti, hogy oldjatok meg?

Figyelt kérdés

A nyariszunetben kaptam egy kutyust, kinti kutya, de reggel-este setalunk. Mindjart suli, de a reggeli setat semmikepp sem szeretnem kihagyni max. Egy kicsit leroviditeni.

A helyzet, hogy 7kor kell indulnom suliba, kb. 1 orat szanok a keszulesre (fogmosas, haj, smink, feloltozes, eves meg ebbe minden benne van). A seta meg nem tudom milyen hosszu legyen. Mostanaban kb. 50 perc korul szokott lenni, az esti hosszabb. Szoval hanykor keljek? Mikor fekudjek le? Hogy csinaljam a reggeleim? Nem leszek nagyon faradt? Ti, hogy csinaljatok?


2013. aug. 24. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem a reggeli sétát hagyd el, és miután haza jössz, megtanultál, leckét írtál vidd ki egy hosszabb időre sétálni.

Azért van udvar, hogyha a séta nem jön össze, akkor mégis letudja magát ott mozgatni.

2013. aug. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Én mikor 8-ra jártam, 6-kor keltem, gyors készülődés, 45-60 perc séta, 7-7.15 közt indulás...

Kelj fel fél órával korábban, kb. 5.30-kor...készülődj kicsit tovább :D

Suli után nagy séta, játék, aztán Te tanulsz, majd késő este kutyával kis gyakorlás-tanulás és vacsora neki.

Csak szervezés kérdése az egész :)

2013. aug. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Reggel elég, ha pár percre elviszed, hozzá fog szokni, és el tudja végezni az alatt az összes dolgát.
2013. aug. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én úgy oldottam meg, hogy a reggeli sétákat felváltottam labdázásra az udvaron, ezáltal a kutya szaladgált a labda után és nekem vissza hozta. Aztán suli, tanulás és séta jött ami 1 óra 1.5 óra volt kb.
2013. aug. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!:) Az a nagy gond, hogy reggelente nagyon fel van porogve a kutyam. Multkor pl. El kellett mennem es nem volt idom kivinni es nem tudtam otthonhagyni, mert nyuszitett es valahogy ki is szokott utanam. (fogalmam sincs, hogy hogy csinalta). Majd miutan megsetaltattam nyugodtan mehettem a dolgomra.
2013. aug. 24. 14:33
 6/14 anonim ***** válasza:
Kihagyhatod simán a reggeli sétát, viszont valami gyors, intenzív játékot iktass be helyette. Labdázzatok például a kertben, vagy amit a kutyád a legjobban szeret. Legalább egy 20 percet foglalkozz vele, mert különben unalmában randalírozni fog, vagy szökéssel próbálkozik.
2013. aug. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Na tessék, pont egyszerre írtuk ugyanazt. :)
2013. aug. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Ne készülődj egy órát reggel... Én este fürdök, kirakom a másnapi ruháimat. Reggel felöltözök, fogmosás, fésülködés. Mindez 15 perc. Így maradna 3/4 órád sétálni.
2013. aug. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
5:15-kor én 5:30-kor kelek a kutya miatt.
2013. aug. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz sétálni, akkor a kertben egy 15-20 perces labdakereséssel le is tudod mozgatni, és mellette még az agyát is fárasztod. Betakarod a szemét és eldobod messzire a labdát nagyobb növényzetbe, aztán küldöd keresni. Vagy becsukod/kikötöd és a látóterén kívül eldugod, majd küldöd keresni...közben lehet kis ül-fekszik-marad-figyel koncentrált feladat gyakorlás is...max fél óra elég ebből :)
2013. aug. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!