Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyája is mindent megeszi...

Más kutyája is mindent megeszik ami az útjába kerül?

Figyelt kérdés

Még kölyök, nem kapta meg minden oltását, ezért még a kertbe se nagyon engedem le, de ha lemegyünk, nem telik el alkalom, hogy ne kellene a szájából kiszednem az éppen jóízűen falatozott macskaürüléket (a fadarabokról, fűcsomókról stb nem is beszélve, de ez a kisebbik gond).

Le fog erről szokni vagy hosszabb távon, ha nagyobb lesz és megerősödik lehet tőle baja?

Nem szobakutya, ezért később szeretném inkább a kertben tudni, nem a házban, de azt sem akarom, hogy beteg legyen.


2013. aug. 24. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már kicsit túlzás. Ilyen alapon egy csomó kutya már rég nem élne, hisz nem hogy kiengedik őket a kertbe, de inkább be sem engedik őket! Nekem mindegyik kutyám kint lakott a kertben amikor kicsi volt, semmi bajuk! Miből gondolod, hogy a házban nem lesz beteg? Mindenki aki érintkezik vele először lefertőtleníti magát tetőtől taplig? Nem hiszem. Mert különben simán behozod a cipőddel is. Nem kell ennyire görcsölni. Arról nem is beszélve, hogy a szocializációja sokkal fontosabb, és ez egy kritikus időszak, ő meg elzárva tengeti az életét... Talán ha megszokhatná a kinti világot, egy idő után rájönne, hogy nem kell mindent felzabálni...
2013. aug. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem fertőtlenítünk semmit, csak mikor elhoztuk, egy hét után, az alig 9 hetes kutya olyan vírusfertőzést nyalt be, hogy az állatorvos, miután több nap kezelés után is csak romlott az állapota, már nyíltan aggódott, hogy életben marad-e.

És minekután még nincs meg minden oltása (értsd, eddig csak kettőt kapott), úgy gondolom egy kicsit jogos az aggódásom, ha azt látom, hogy a környék kóbormacskáinak ürülékét lelkesen nyammogja.

Csupán ennyiről van szó.

És nem tartom burokban, különben nem kéne min aggódnom hisz ki sem engedném a kertbe. De kiengedem, szóval...

2013. aug. 24. 18:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ezt mondom, akkor ugyanúgy beteg lehet mert te is beviheted.

Hát akkor takaríts fel mielőtt kimész vele. Ha rosszat csinál vedd el tőle és szídd meg. Úgyis el kell kezdeni a nevelését. Kicsi még, nem hiszem hogy okosabb, gyorsabb vagy erősebb nálad. Mutass neki valami érdekesebbet. Amúgy sosem értettem azokat akik azt mondják, hogy tele van a kertük macskasz*rral. Mi is kertesházban élünk, nálunk is vannak átjáró macskák, de még soha az életben nem tapasztaltam ezt, szóval nem túlzol egy kicsit?

2013. aug. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem túlzok. Nem rég költöztünk ide és a kertet minimum 3 éve nem gondozták, tiszta dzsungel az egész. A rendberakás folyamatban van, de a macskákat elég nehéz kiűzni, miután a környék öregei ideszoktatták őket...

A másik az, hogy néhány helyen alul viszonylag nagy a rés a kerítésen (a kutyához képest, egyébként nem feltűnő) ezért felügyelet nélkül nem is tudom kiengedni a kutyát, mert átfér rajta. Szólhatnék a szomszédnak, hogy csináltassa meg (nem a mi részünk), de mivel a kutya max két hónap múlva akkora lesz, hogy már nem fér át, így fölösleges lenne csak ezért megcsináltatni.

Szóval sajnos (szerintem) jogosan görcsölök néhány dolgon.

2013. aug. 24. 18:46
 5/5 anonim ***** válasza:

A macskaürülék kimondottan gond lehet, erre feltétlen oda kell figyelned! Ezek a macskák biztos, hogy soha semmilyen oltást nem kaptak, és vírusterjesztők. Nálunk is nyalt már be a kutya olyan szép hányásos, hasmenéses vírust, hogy ... Szóval ezzel vigyáznod kell, mert bármit összeszedhet. Ráadásul a macskaürülék kimondottan finom falat...

Fűcsomó nem gond, a fadarab annyiból, hogy a szálkák tudnak gondot okozni a szájban.


Leszokni nem fog, neked kell résen lenned és tiltanod, de ehhez szót kell fogadnia.

2013. aug. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!