Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS, KÉRLEK SEGÍTSETEK?...

SOS, KÉRLEK SEGÍTSETEK? (többi lent)?

Figyelt kérdés
Ma vettünk egy beagle kutyát,kb. egy éves,kan. A volt gazdája mindent részletesen elmondott róla. Van minden eszköz (póráz,nyakörv,sampon,stb..) A gond csak az hogy miután elvittük,kocsiban vittük haza ott nagyon durva volt,alig bírtam leületni. Aztán itthon szinte vonszolt maga után,mert nem mertem elengedni. Aztán levettem róla a póráz,szaladgált sok-sok kört de iszonyat gyorsan. A vezényszókra nem hallgat(pl. gyere ide). Ülni megtanítottam úgyahogy,de én már sétáltatni se fogom merni elvinni,mert annyira vonszol,hogy félek hogy megfullad. Mit csináljak? Lehet hogy még csak a környezetet kell megszoknia? Előzőle szobakutya volt,és sosem volt szabadban elengedve ,csak pórázon,de most a nagy udvarban van elengede..Kérlek írjatok tanácsokat! Nagyon sürgős lenne! KÖSZÖNÖM!!

2013. aug. 24. 20:42
1 2
 11/16 ödi2 ***** válasza:

Ne aggódj, nincs semmi baj, egyszerűen bekerült egy idegen környezetbe és az ő szemszögéből egy idegen falkába.

Nagyon következetes légy az elkövetkező 1-2 hétben főleg, mert most alakíthatod ki a tekintélyed és a falkán belüli helyét. Egyet ne felejts el, a falkán belül a család után az utolsó helyen kell lennie a kutyának!

Családod minden tagjának tudnia kell fegyelmezni, de ettől még Te leszel a falkavezér és nevelheted egy gazdásnak. Ez így érthető?:)

Mindig ajánlom Fennel könyvét, az egyik legjobb a nevelési témában, ha küldesz privátban email címet, szívesen átküldöm levélben.

2013. aug. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
egy családba bekerülő kutyát miért kéne egygazdásnak nevelni???
2013. aug. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 ödi2 ***** válasza:

Mert egygazdássá nevelve, sokkal jobban kontrollálható és könnyebben szocializálható, mert teljesen falkába simuló, hierarchikus rendet követő kutya válik belőle. Sokan félreértelmezik az egygazdás kutya fogalmát, ez lehet egy fajta jellemzője, mely valóban csak egy falkavezért fogad el, de nevelés tekintetében pl egy beagle esetében sokkal világosabb helyzetet teremt a kutya számára.

A családot tekintve teljes értékű kutya lesz, különösképpen a gyerekekre való tekintettel, de ugyanakkor a kutya falka ösztönű állat, NEM szabad emberként bánni velük... Nagyon sokan elfelejtik ezt a tényt...:( A kutya a méretétől és természetétől függetlenül csak kutya marad, akinek szüksége van erre a hierarchikus rendszerre és akkor lesz teljes értékű társ.

Nincs olyan, hogy családi vagy hobbi kutya! Csak olyan kutya van, amelyik jobban vagy kevésbé alkalmazkodik az emberhez, de ez nevelés és sokszor hosszadalmas oktatás és teljes elfogadása a kutya igényeinek.

2013. aug. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszonöm szép a válaszokat! A sétáltatás nem megy még túl pompásan néha mar futnom kell vele mert annyira menne. Az a baj hogy szabadon nem merem engedni mert nem hiszem hogy visszajönne,de nagyon menne és nagyon gyorsan. :( és néha megharap, de azt nem tudom miért :(
2013. aug. 27. 15:58
 15/16 ödi2 ***** válasza:

Ez két külön kérdés és a harapás a fontosabb...

Milyen szituációban harap? Játék közben vagy csak odakap? Agresszív a hozzáállása ha mondjuk közeledsz hozzá? Kicsit részletesebben és akkor tudunk segíteni...:)

Szerintem a falka sorrendet kell elsőre belőnöd, de csak türelemmel és higgadtan lehet.

Kezdjük a sétával most. Elindultok, ajtón,kapun MINDIG kizárólag TE! mész először ki. Séta tempója és iránya a TE döntésed! Amint húzni kezd állj meg és ne mozdulj, ne szólj semmit, egyszerűen zárd ki a kommunikáció minden formáját. Ha már nem húz, akkor ültesd le és dicsérd is ha jól csinálta./juti falat most kötelező tartozék!!!/ Ha nyugodt elindultok, póráz legyen laza, ne idegeskedj légy nyugodt. Ha húz megállsz. Ha már nem húz mert érti az összefüggést elindulsz, amint ismét húzna akkor AZONNAL irányt váltasz és arra mentek tovább, ha ismét húz, akkor megint váltasz... A lényeg, hogy kimozdítod a saját ritmusából és rákényszeríted az akaratod. Ha olyan kedved van, akkor kezdj kocogni vele, de amint megindulna és ismét húzna válts irányt és sebességet, lényeg hogy megértse van séta amerre és amilyen tempóban TE akarod, más lehetőség nincs. Ne légy ingerült, sohasem kiabálj vele, ne rángasd, egyszerűen urald a helyzetet... Pár alkalom után vágni fogja és a séta rendben lesz.

A harapásról meg írd meg amit kértem és segítek.

2013. aug. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, mivel kiszakítottátok a környezetébúl. Egy szobakutyát ne rakj ki a kertbe állandóra. Majd megfogja tanulni a dolgokat.
2013. aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!