Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babeziás lenne a kutyám?

Babeziás lenne a kutyám?

Figyelt kérdés
Ma belázasodott az öreg kutyám. 40,1 fok volt. Reggel a munkából haza térve olyan bágyadtnak tünt, de a kajáját megette, ezért csak azt gondoltam biztos fáradt. Ám du. ugyanolyan volt, és megmértem hőmérővel. Után megfigyeltem a pisijét. Felhívtam a dokit, mondfa, hkgy adjak neki láz csillapítót, de holnap ér haza, és reggel megnézi. A pisije szép sárga volt. kullancsot eddig nem láttam benne. Rövid szőrű. Ettől függetlenül még lehet babeziás? Valakinek volt hasonló tapasztalata?

2013. aug. 25. 01:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet. Meg az elejen nem latszik a pisijen, de szerintem mas a baja. Rengeteg mindentol lehet bagyadt es lazas a kutya. Ha iszik akkor ne ijedj meg, aztan ma majd ugyis latja a doki ugyhogy minden rendben lesz:)
2013. aug. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk halt meg babéziában egy pumi kutyánk, akkor még nem nagyon volt ismert, a helyi állatorovos rendesen félre is kezelte. Mire már az állatorvosi egyetemre vittük volna, nem tudtak rajta segíteni.

Olyan tünetei voltak, első az étvágytalanság, a hányás, egyáltalán nem mozgott(puminál kissé feltűnő) és kimentem az éjszaka közepén, és ott állt egy helyben a szoba közepén. Az orvos szerint nagyon fájhatott a feje, meg az ízületei, ezért volt ez.

Benne volt kullancs, a sok csodacsepp/nyakörv ellenére(frontline, stb...)

2013. aug. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha más tünet nincs, csak a magas láz, és levertség, már ugy értem nem köhög a kutya vagy ilyesmi, akkor nagy a valószinűsége a babéziának. Én nem várnék holnapig, mert ha már szines a vizelet, akkor ott már rombolt a virus. Inkább kapjon felelslegesen egy Imizolt, minthogy nagyobb baj történjen.
2013. aug. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja, és igen, nekünk ugyanigy volt, csak annyit láttam, hogy kedvetlen a kutya, aztán a hasánál éreztem, hogy forróbb mint kellene. A vizelet normál szinű volt. lecsattogtunk az orvoshoz, az első volt, hogy megkatéterezte, és akkor már látszott, hogy kisség elváltozott a szine. Kapott egy IMizolt, és infuziót, lázcsillapitót, másnap megint elvittem infuzióra, és szerencsére hamar helyrejött. És ami lényeges, hogy kullancsot nem találtunk benne. (dobermann)
2013. aug. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ma voltam vele a dokinál, tök jó a kedve még most is. Vért vett tőle, de negatív lett. Van a rendelőben labor, így du. meg lett az eredmény. nem kapott semmit, most néztem hőmérsékletet, és hál Istennek normális. Doki szerint valamit benyalt a munkahelyen. Köszönöm a válaszokat.

Sajnálom a pumit! :-(

Neki scalibor nyakörve van, de így is figyelem, nehogy bele menjen a kullancs.

2013. aug. 25. 21:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Örülök. csak azért mégis jobb félni:)))
2013. aug. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Így van! :-)
2013. aug. 28. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!