Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Főzöl külön a kutyádnak?

Főzöl külön a kutyádnak?

Figyelt kérdés

A szomszédom vett egy kutyát és minden nap külön főz neki,általában csirkehust.

Én a kutyusomnak tápot adok,és nagyon szeretem őt,de szerintem azért kicsit tulzás minden nap főzni neki.

Te mit gondolsz erről?


2009. okt. 30. 19:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Én főztem 16 évig. Szép, egészséges, boldog kutyus volt. SOHA nem adtam volna neki semmilyen tápot, mint ahogy én sem eszem meg a konzerveket és a mőkajákat.
2009. okt. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Én 3-4 naponta főzök a kutyámnak, 3-4 napra való kaját:) Egy cseppet sem tartom túlzásnak.
2009. okt. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
én is minden nap és nem nagy szám... (kutyaboltban kapható fagyasztott pulykafejet)
2009. okt. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
24%

nekem nincs kutyám, de imádom a kutyákat. Ennek ellenére szerintem tulzás.

Gondolom az én véleményem nem számit. :)

2009. okt. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem sem túlzás. Ha lenne időm és pénzem, akkor főznék neki minden nap, miután utánanéznék hogy mire van szüksége, milyen arányokban, stb. Én azt vallom, hogy a kutyának nem a csirkeláb való. Az a hús ami kielégíti a szükségleteit, az ugyanolyan drága, mint az amit mi eszünk. És amúgy félek is hogy valamilyen hiánybetegsége vagy túladagolás alakulhat ki nála, mivel rosszul találom el az arányokat. Lehet leszavazni, meg a szomszéd kutyája is élt 16 évet maradékon, én nem kisérletezek evvel, régóta kutyázom, utána néztem sok helyen. Így inkább Acana sport & agillity-t esznek. Ez egy jóminőségű táp. Nem vagyok ennek ellenére sznob meg semmi ilyesmi. Gazdak sem vagyok, inkább lemondok 1-2 dolgról ami nem fontos.
2009. okt. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Ha úgy alakul, hogy elfogy a tápom és akkor hirtelen nem tudok venni, mindig külön főzök nekik, soha nem kapnak konyhai maradékot. Volt, hogy két hétig is. Minden nap ugyan nem, de 2, max. 3 naponta főzök meg ilyenkor előre. Sokan egyébként is esküsznek a dologra, a természetes táplálásra.
2009. okt. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%
Miért pontoztatok le? Én csak elmondtam hogy én főzök
2009. okt. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%
Mert sznobék nem tudják, hogy a csirke-, pulykafej nagyon is kiváló táplálék egy kutyának, már ha csak az agy tápértékét nézzük. Mondjuk én (ált.)adok mellé az enyémnek valamilyen izomszövetet is de ha ez elmarad, akkor is szebb és egészségesebb lesz a kutya, mint tápon tartva. Tapasztalat..
2009. okt. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sem túlzás a kutyának külön főzni, sőt !

Ha olyan körülmények között élnék, nem adánék neki tápot.

Mostanában lett nagy divat kutyatápot adni. 30-50 évvel ezelött a tenyésztők és az emberek is főztek a kutyára külön. Az már más kérdés mennyire egészséges amit kapnak.

Csak gondolj bele: Nem kell neki könyörögni,hogy megegye a csontot. Pedig az nincs a tápban!

Az én szüleim el se tudnák képzelni a kutyát, hogy ne rágjon valamilyen csontot !

2009. okt. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Az enyém kap tápot is és hetente 1x-2x főzök neki.
2009. okt. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!