Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rendeltem elektromos nyakörvet...

Rendeltem elektromos nyakörvet. Nektek mik a tapasztalaitok róla?

Figyelt kérdés

Azért rendeltem, mert a kutyám megrögzött mániája a 11-től hajnali 2-ig acsarkodás a szomszéd kutyával, és már rám szóltak.


Megkötni nem szeretném, és a lakásba bezárni sem mert szerintem nem oda való. Elkeríteni nem tudom mert most arra nincsen anyagi fölöslegem. Egyébként majd elfogom bokrosítani ilyen szúrós sövény tujával.


Azért vettem a nyakörvet, hogyha csinálja akkor egy gombnyomásra picit megrázza. Remélem be fog válni.

+ Arra szeretném még használni, hogyha nagyon húzni kezd séta közben.


Ha csak erre használom, azzal elérhetőek az eredmények?


Olvastam róla, hogy "kiképző" nyakörvnek is mondják, mondanátok ilyen példákat, hogy Még mire lehetne használni?



2013. aug. 26. 12:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem ugatásgátló ami rezgésre működik?
2013. aug. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát az drágább lett volna, így ez távirányítós nyakörv. ( 6.000ft)-ért rendeltem, így jól megúsztam az árát.
2013. aug. 26. 12:07
 3/15 A kérdező kommentje:

Meg nem szeretnék este 11-kor hátra kiáltozni a kutyának, hogy maradjon csöndbe és hogy jöjjön ide, mert néha se hall se lát. Annyira bele van bolondulva a szomszéd kutyájába.


Így amikor csinálná, csak kisétálok az erkélyre és megnyomom a gombot. Így szerintem praktikusabb.


Egyébként jó házőrző, már fogott is betörőt, ezért sem akarom teljesen megszüntetni az ugatását, csak azt amit a szomszéd kutyával művel.

2013. aug. 26. 12:09
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ugatásra ugatásgátlót kellett volna venned. Ami te vettél, azt pl lehet, a kutyád nem fogja bírni , ha érzékeny idegrendszerű. Ráadásul az elektromos használata nem csak abból áll, hogy nyomkodjuk a pici gombot.A húzásra sokféle módszer van, amivel le lehet szoktatni a kutyát.Igaz, kissé neked is meg kell érte dolgoznod.
2013. aug. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
38%
Egyem meg a szívedet, már ha van neked egyáltalán olyanod! Tudod, három kutyánk van, van velük elég gondunk, de elektromos nyakörvet, egyiknél sem használunk. Ja, és a kutya nem lakásba való, de meg lehet tanítani különböző dolgokra, mint szobatisztaság, stb. Ha hullajtja a szőrét, akkor fogod a kecses kacsódat és a porszívó nevű dologhoz nyúlsz. Örülök, hogy legalább nem akarod megkötni, mert talán az még durvább, de tudod mit, az ilyennek a nyakába én is raknék elektromos nyakörvet, mint te! Anyádék jól felpofoztak, amikor gond volt veled? Csak, mert egy kutya ugyanúgy szófogadatlan és tanítható (kellő türelemmel),mint egy gyerek, csak mondjuk szeretni kellene.
2013. aug. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
6000 forintért? Egy jobb ilyen nyakörv inkább 50-100e Ft, ahol rendesen lehet állítani az erősséget is, ez a szar gondolom semmit nem tud.
2013. aug. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, az ugatásgátló lett volna a praktikus. Egész éjjel nyomkodni akarod a gombot heteken át? Ráadásul másodpercekkel késni fog a büntetés mire odasétálsz, a kutyának így lassan fog leesni, mintha 1 másodpercen belül lenne kellemetlen. Ráadásul ha nem vagy otthon akkor az egész folyamat felborul. Működni fog csak sok melóval.


Egyébként egy egészséges ugatási szint nem árt a kutyának, az sem jó ha örökre megnémul. Az, hogy a harmadik utcában történő eseményekre reagál, az aztán totál felesleges, az ilyesmit büntesd. A vendéget, postást, gyalogos ugató kutyát csak módjával.

2013. aug. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyén hangzik, de bevetés előtt próbáld ki magadon. A párom is megtette. Ha csak kellemetlen akkor jó az erőssége, ha baromira fáj, akkor a kutyádnak is olyan érzés lesz. Függ a testmérettől és a nyakörv teljesítményétől. Az árából ítélve ez gagyesz.
2013. aug. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

az emberi fájdalomtűrő küszöböt azért ne hasonlítsuk össze a kutyáéval.

Valamelyik nap a kissebb dög elindult macskesz után szerencsére jó helyen voltam és egy sikeres mellrugással kizökkentettem belőle..

A lényeg nem is ez, hanem hogy nekem fel volt dagadva a lábam vagy 4napig a kutyának meg fél perc után semmi baja nem volt.


Ha az ugatás a baj akkor tényleg marhaság volt ilyet venni. Viszont az acsarkodásból nem fogja kivenni az elektromos sem.. enged be a házba és meg van oldva a probléma.


Séta közbeni húzásra meg teljesen tökéletlen dolog. Nem erre van kitalálva arra ott a póráz..

És ha én tudok pórázfegyelmezni egyszerre két 50kilós kutyával akkor csak menni fog

2013. aug. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Húzás ellen nem jó.


Ugatás ellen jó lehetne, de nem fogod tudni úgy időzíteni a büntetést, hogy valóban össze is tudja kötni az ugatással. Ha nem vagy következetes, nem kap büntetést minden ugatással egyidőben, akkor nem ér semmit az egész. Ezért vannak az automatikus ugatásgátlók, mert az elektronika akkor is azonnal reagál, amikor te mondjuk alszol vagy fáradt vagy és rosszak a reflexeid. Az ugatásgátló ebay-en 1500 forint ingyenes házhozszállítással:

[link]

2013. aug. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!