Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több kutyás gazdik, tenyésztők?

Hovarju kérdése:

Több kutyás gazdik, tenyésztők?

Figyelt kérdés
Elsősorban titeket szeretnélek kérdezni. Több kutya esetén, hogy jut idő mindegyik kutyára? Mindegyikkel ugyanannyit foglalkoztok? Mi az az "ideális" létszám, ami kordában tartható és amire még a fajtának megfelelő foglalkozást, időt biztosítani lehet?

2013. aug. 26. 21:09
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

a 8 kutyás vagyok

természetesen ekkora falka azzal is együtt jár, hogy bonyolultabb a logisztika :) egyszerre max ötöt viszek ki sétálni, ez az a létszám, amire még tudok figyelni, ha pórázon kell vezetni őket, akkor max három. ha kirándulni, vagy nyaralni megyünk, akkor választunk a csapatból valakit/valakiket.

2013. aug. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egy ismerősömnek a legnagyobb létszám asszem 4 kutya volt. Dobi és három mudi. Ebből két mudi kint volt kennelben, egy mudi és a dobi a házban. Nap jó nagy részében volt a kertben játék, futás a kutyák közt, és 1-2 naponta nagy séta-futtatás a határban, vagy a közeli Duna parton. Emellett mindig vitt magával egy-két kutyát. Az aktívakkal sulizott is.


Szerintem max 5-6 kutya az a létszám, amivel egy ember naponta lelkiismeretesen tud dolgozni sétáltatás, tanítás, játék és szeretet kapcsán. Mert két turnusban még kényelmesen kezelhetőek, ha jól neveltek.


Nagyon szeretnék második kutyát Argos mellé, de még nem lehet :(


Fantának szerintem bőven elég, amit tudsz nyújtani...mármint ha mostanában nem csökkent jelentősen a napi foglalkozás-séta minősége-mennyisége :)

2013. aug. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Szilvi: miért nem lehet? Ne haragudj, hogy firtatom, csak kíváncsi vagyok.
2013. aug. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ. Szilvi köszönöm a biztatást.

Egyenlőre nem tervezek Fanta mellé másik kutyát, csak beszélgettem egy ismerőssel, aki elmondta, hogy ismer egy embert, aki 20 kis testű kutyát tart otthon(kertben, lakásban). Nekem ez rengetegnek tűnt, még akkor is ha kis méretűek.

2013. aug. 26. 23:20
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont jót tett a második kutya, nem szegény Shellyt szekírozom a nevelési kényszeremmel, hanem Zizit, aki igényli is :D Úgy érzem, van még kapacitásom, de egyelőre nem kapkodunk, albérletben két kutya is bőven elég :)

Külön nem szoktam foglalkozni velük, a tanítás kétszer annyi idő, de minden más közös program. Shellym 10 éves, nem igényel olyan rettenetesen sok foglalkozást, nem játszós, nem feladatozós, néha elpattog a labdáért, de hamar elveszíti a lelkesedését, szóval sétákon vele nincs különösebb gond, megy felfedezni, én meg ráérek a dinkát fárasztani meg nevelni. Persze eleinte voltak gondok, annyira lekötötte a figyelmemet Zizi, hogy Shellyt egészen elhanyagoltam a sétákon, de erre gyorsan figyelmeztetett, elkezdte nagyon magasról letojni a fejemet, és akkor észrevettem magam :) Bele kell szokni :)

Viszont szerintem csak az egy és a kettő között van ekkora különbség, utána már nagyjából mindegy, hogy 3, 4 vagy 6 felé osztod magad, menni fog :) Bár persze kutyafüggő is, ha túl sok a minden lében kanál, az nehezíti a helyzetet... :D

2013. aug. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha valakinek a kutyázáson kívül is van élete akkor max 4 kutya az ami mindig minden helyzetben vállalható úgy, hogy nekik is jó legyen. Például ha pórázon viszed őket akkor 2-2 egy kézben megoldható és nem kell két körben sétáltatni. Külön tanításnál, labdázásnál, foglalkozásnál a fejenkénti idő is elég mindenkinek úgy, hogy magadra is maradjon. Amikor egyszerre foglalkozol velük akkor is még 4 kutya éppen belefér abba, hogy semelyikük ne érezze háttérben magát. Viszont fontos szerintem, hogy egyszerre maximum 2 kutya legyen a tanulási fázisban, de még jobb ha a másik 3 már megbízható és csak a negyedikre kell különösen figyelni. Egy már kialakult falka mindig húzza magával az új tagot, az már a gazdin múlik, hogy jót vagy rosszat tanul el tőlük :)
2013. aug. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kettő kutyám van. Sokat gondolkodtunk, hisz nagy házunk, kertünk van, etetni is tudnánk őket... Én viszont úgy vagyok vele, hogy ha sétálni megyek, nem tudnám azt megtenni, hogy egy vagy több kutyát otthon hagyjak, azt olyan kiszúrásnak érezném. Kirándulni, túrázni se jó szerintem kettőnél többel. Nem annyira a saját kutyáim aggasztanának, egyszerűen nem lehet 8 kutyával bevonulni mondjuk a Csókakői várba, vagy bármelyik, turisták, gyerekek által látogatott helyre. Még erdőbe se mennék túl sok kutyával, bármikor szembejöhet egy idegen, agresszív kutya, és ha egy nagy falka van velem, egyszerűen nem lehet kontrollálni a helyzetet. Nyaraláskor - hacsak nem saját busszal vagy teherautóval megy az ember - szerintem a nyaralós csomagok mellé 2-3 kutyánál több biztos nem fér be egy normál autóba. Kutyasuliban egyszerre 1 vagy 2 kutyával lehet normál foglalkozás keretében foglalkozni, többel semmiképp... Olvasom itt is, hogy ahol több kutya van, némelyik kutyára csak 2 naponta jut egyáltalán idő. Én ezt így nem tudnám csinálni, hogy tudom, hogy ma egyáltalán nem viszem sétálni valamelyik kutyámat... Számomra ez elfogadhatatlan. Ti ezt hogy élitek meg, nem zavar?
2013. aug. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Nekem két kutyám van. Egy felnőtt és egy növendék. A növendék még tanulás/képzés alatt áll, így külön viszem őket sétálni. Általában mindkettőt viszem minden nap, egymás után. Ha a párom itthon van, akkor együtt megyünk négyesben. Igyekszem mindkettővel ugyanannyit foglalkozni, de van, hogy a kicsivel többet.


Nem tudom mennyi az ideális létszám. Ez szerintem függ a kutya fajtájától is. Mert pl. 5 tacskót simán el lehet vinni egyszerre sétálni, így jut idő mindre, ugyanakkor 5 kaukázusit már nem mernék együtt sétáltatni, tehát nem jutna idő mindre. Szóval szerintem 2-3 kutya az ideális egy családban. De mondom, ez függ a fajtától, ki tud a családban velük foglalkozni, stb.

2013. aug. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én is azért vittem mind a hármat egyszerre,mert lelkiismeret furdalásom lett volna nekem is, meghát miért is hagytam volna otthon. Gond sosem volt az egyszerre sétáltatásnál.
2013. aug. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

"Olvasom itt is, hogy ahol több kutya van, némelyik kutyára csak 2 naponta jut egyáltalán idő. Én ezt így nem tudnám csinálni, hogy tudom, hogy ma egyáltalán nem viszem sétálni valamelyik kutyámat... Számomra ez elfogadhatatlan. Ti ezt hogy élitek meg, nem zavar?"


a 8 kutyás vagyok ismét. más nevében nem beszélek, én magam igyekeztem tisztán fogalmazni: az EGYEDI foglakozásokra értettem, azt, hogy 2-3 naponta kerülnek sorra, sima labdázás, futtatás, bandázás jut mindenkinek minden nap. vannak olyan sportok is a repertoárunkban, amit nem is szabad heti 2-3 alkalomnál többször űzni, de rugalmasak vagyunk, akivel versenyre megyek, azzal többet foglalkozom _egyénileg_, mint akivel nem.

ahol választanom kell azok a kocsikázások, nagyobb kirándulások, oda már nem jön mindig mindenki, de igyekszünk igazságosan beosztani, átlagban hetente egy ilyen kalandunk azért akad, vetésforgóban viszem azokat a kutyáimat, akik nem fognak aznap edzeni, nem tüzelnek, stb.

2013. aug. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!