Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több kutyás gazdik, tenyésztők?

Hovarju kérdése:

Több kutyás gazdik, tenyésztők?

Figyelt kérdés
Elsősorban titeket szeretnélek kérdezni. Több kutya esetén, hogy jut idő mindegyik kutyára? Mindegyikkel ugyanannyit foglalkoztok? Mi az az "ideális" létszám, ami kordában tartható és amire még a fajtának megfelelő foglalkozást, időt biztosítani lehet?

2013. aug. 26. 21:09
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

"Nem annyira a saját kutyáim aggasztanának, egyszerűen nem lehet 8 kutyával bevonulni mondjuk a Csókakői várba, vagy bármelyik, turisták, gyerekek által látogatott helyre."


Dehogynem :))) no igaz, a Csókakői várban még nem voltam, de a Mecsekben gyakran bandázunk egyszerre 8-10 kutyával a haverokkal, mindenki ügyel a sajátjára és nincs semmi gond. Abban egyetértek, (írtam is korábban) hogy egyszerre, egyedül póráz nélkül (tehát kihalt területen) 4 a limit, városban ill. pórázos helyeken pedig 2, nagyon max 3. Belvárosban is sétálgattunk már egyszerre 6 kutyával, jól megnéztek az emberek, de a polgárpukkasztáson túl nem történt semmi :) ettünk egy fagyit, és leültünk egy sörpadra dumálni.

2013. aug. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Nem azt gondoltam, hogy mondjuk 6 gazda 8 kutyával nem meget a várba, de ugye abból indultam ki, hogy ha neked, egy személynek, max mondjuk a pároddal van egyszerre 8 kutyátok, az azt jelenti, hogy egy ilyen közös fagyizásra fejenként 4-4 kutyával kellene menned, ami azt jelenti, hogy mindkét kezedben 2-2 pórázt tartotok fejenként a városi sétán. És ha nyalod a fagyit, akkor egy kezedben tartod a 4 pórázt a 4 kutyával, a másikban meg a fagyit? Erre értettem, hogy 8 kutyával (de szerintem 4-gyel sem) nem tud egy ember (egy gazdi) normálisan kirándulni.
2013. aug. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen kutyák, barátnőm a múltkor 7 kutyát vezetett egy kezével (3 nagytestű, 4 kicsi), a nyolcadik kutyus a csivije volt, ő azért volt a másik kezében, mert nem szeret annyi láb között lavírozni :D
2013. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Bocsánat, 7-en voltak összesen a múltkor, nem 8-an :D

Néha már én sem tudom :)

2013. aug. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Szilvi & Argos ***** válasza:

1. Anyagiak

2. Nagyapám

3. 2. pontból kifolyólag nem is tudnám hova tenni :)Késő ősztől késő tavaszig Argos elfér a lakásban, csak fekszik :D Ha nélküle megyek el, ami sajnos/szerencsére napi 1-2 óra maximum, akkor biztonsági okokból hosszú láncon van. Nem szeretem, ha a kapuhoz tud menni őrjöngeni, ha nem vagyok itthon. Ezért most éjjel is hosszabb láncon van, de neki tök mindegy, alszik csak :D Örül, hogy békén hagyom :P

Kennelt lehetne csináltatni, de nem akarok...a mi telkünkön át jár haza a hátsó szomszéd, akit Argos imád :) Csengő nincs, kaput nem zárjuk, ételfutár jön hajnalonta, már azt sem tudom, kicsoda...az első kettőt elfogadtattam Argival, nem is jelezte...aztán mindig váltják egymást.

Nem akarom, hogy akárcsak egyetlen embert véletlen megcsípjen, vagy vki kiengedje a kertből...nem kell a balhé, a feszkó.

Az első 1-2 évben, volt, hogy feltekerte a lánccal magát az oszlopra vagy a fára, de aztán hamar megtanulta a dolgot :D

Annyi, hogy délelőtt 9-ig van csak kis árnyék a helyén, ezért a kánikulában nem a házához kötöttem, hanem a szomszéd ház mellé és dögölhetett a homokba ásott gödrében, ahol egész nap :D

Ha meg tisztán akartam tudni reggel, akkor a kerti kanapéhoz erősítettem, amit el sem akart hagyni még reggel se :D

Lehet lepontozni a notórius pontozóknak ;)

2013. aug. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
3 kutyám van, bőven jut rájuk idő. Gyakorolni külön szoktam velük, addig a másik kettő helyben marad vagy meg van kötve. Minden mást együtt csinálunk. Sétálni általában póráz nélkül szoktunk, de ha nagy ritkán rájuk teszem, akkor simán tudom őket egy kézzel fogni. Játszani nem igazán szoktam velük, mert azt annyira nem igénylik, nem szeretnek labdázni vagy ilyesmi, inkább egymással fogócskázni. Inkább simogatni szoktam őket, falkasorrandben egymás után, vagy két kézzel. Nem szeretem szétszedni őket. Ha megyünk egy kutyás helyre akkor mindet viszem. Emberi programokra viszont nem szeretek kutyával menni, nekem nem igényem, hogy a boltba vagy fagyizni is elkísérjenek meg nem is kényelmes. Addig ők szépen el vannak otthon.
2013. aug. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Szilvi & Argos ***** válasza:
Amikor 6 kutyát kellett rendszeresen sétáltatnom, akkor agyilag jobban elfáradtam, mint az ebek :D Utcán általában 2-3 volt pórázon, a többi szépen jött mellettem-mögöttem, a parton meg mehettek egyszerre szabadon...horgásznál továbbküldtem őket, pórázos kutyánál, gyereknél magamhoz hívtam őket, szabadon lévő kutyánál lassan mehettek oda...nem volt gond, de észnél kellett lennem
2013. aug. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Hát az anyagiakkal nem lehet mit csinálni:( Azt hittem,Argos nem fogadná el, vagy nem tudnád úgy szeretni stb.
2013. aug. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Szilvi & Argos ***** válasza:
Argos-nak ebbe nem lenne, nem lesz beleszólása ;)
2013. aug. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!