Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálhatja ezt? Mi legyen?

Miért csinálhatja ezt? Mi legyen?

Figyelt kérdés

Van egy szuka kutyám, staffi keverék 5éves lesz 1 hónap múlva. Hoztunk a házhoz egy kamasz kandúr cicát, és próbáltuk meg mutatni neki. Nem túl jó fogatta. Visított ugatott és amikor fogtuk a cicát és oda vitük neki, hogy szagulgassa meg, elkezdte (vagyis próbálta) harapdálni a lábát. Egész nap visít és a kennelét próbálja szét szedni. Mindig is volt vele baj mert kiskorában nem szocializálódott vagyis más kutyákat simán leterít a nagy dominanciájával. Egészen kis termetű de egy nagyobb kutyának simán neki megy. Voltunk kutya iskolába sajnos nem mentek vele sokra. Húgomat aki 8 éves többször megkapta. Ma rám mordult, ami eddig sosem fordult elő és megkapta a kezemet.

Nagyon, de nagyon rosszul esett. Már az altatás keringet a fejünkben... Szokásom vinni sétálni, de akkor is kiborít azzal hogy ha meglát egy kutyát meg akarja támadni, vagy ha egy macskát szintén de még vonyít is közben. Nem lehet vele bírni és félek hogy rosszabb lesz. Egy állatnak mennie kell itthonról... Egymás mellet nem férnek meg.

Azon gondolkoztunk, hogy a kutya mellé vennénk egy kis kutyát legyen társasága. De félek, hogy netán megtámadná többször. Segítsetek! Valakinek hasonló esett? Mi tévők legyünk?



2013. aug. 27. 16:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Köszönöm, nem tudtam, hogy fogalmazzam meg szépen, hogy ez nettó f*sság, és még veszélyes is.
2013. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Én csak egy példát írtam egy módszerre, nem írtam sehol, hogy 10 perc és kész az új kutya de mindegy.
2013. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
58%
Én csak kutyaiskolát javasolni, többet nem is írni mert csak félreérteni. Jaj, megyek is enni.
2013. aug. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Azt viszont látni, hogy emberek csak első 3-4 sort olvasni mielőtt reagálni.
2013. aug. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
"Ilyesmiket kéne gyakorolni vele is" - ez nekem eléggé javaslatnak tűnik. Egyébként használni google fordító, vagy csak simán lenni retardált?
2013. aug. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Hovarju ***** válasza:

Ha 5 év alatt nem sikerült megoldást találni a problémára, valóban veletek van a gond.

Még mielőtt nagyobb baj lenne a dologból keress egy házhoz járó kiképzőt, aki látja, hogy pontosan mi történik, és tud segíteni.


De talán a legjobb az lenne, ha keresnétek neki egy fajtához értő gazdát, ti pedig neveljétek tovább boldogságban a cicát, és ne akarjatok kutyát tartani.

2013. aug. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Valóban nem tudjátok mi az egész történet és hogy milyen a kutya. Sajnos, igen az én kutyám 10 évesen kaptam meg akkor nem tudtam ilyesmikről, nem vittem kutyák közelébe itthon volt mi babusgattuk semmi más állattal nem élt még együtt! Sok mindent megtanult, tanítottam engedelmes kutya. Szépen sétál, tudja az alap trükköket...

Csak mikor el kezdtem sétáltatni akkor vettem észre, hogy egyáltalán nem szereti más kutyák társaságát.. játszani se akart velük. Soha az életbe nem bántottuk még az orrára se ütöttünk mikor valami rosszat csinált. Mindig megszidtuk a hátára fordítottuk meg mondtuk neki nem szabad!!

Na de. Kb. 3 évesen kezdte el a férfiakat ugatni, őket nem tűrte a közelében. Az utcán is ha elment mellettünk egy bácsi, azonnal elkezdett morogni rá.

Aztán már a kutyákat is elkezdte "nevelni" az utcában. Néha azért szökött ki mert valaki előttünk sétáltatta a kutyáját és az enyém szó szerint levadászta a semmiből.

Anyja, cocker spániel, apja, Staffordshire terrier. Kiderült h az ő apja volt nagyon agresszív. Tőle "örökölte". És mára már oda kap a húgomnak is... Ilyenkor én szokásosan rászólok de most már az orrára is ráütök! Olyankor besértődik, fél óra múlva meg vissza jön.

Persze próbáltam nevelni is!! Próbáltam kutyák közé vinni, és egy könyv szerint ott nevelni. Ahogy már elkezdett morogni az egyik kutyára úgy én hozzá értem a nyakához kicsit meg löktem és csitítottam. De már szinte nagy ívben lesz@rja mit csinálok, vagy mit mondok neki.

2013. aug. 27. 20:15
 18/22 A kérdező kommentje:
Ahogy anyukám azt mondta el kellene altattni, mert csak rosszabb lesz én csak sírtam mert ugyanis én ezt nem akarom!!! De azt sem akarom, hogy bántson akárkit is vagy meg egye a cicát. A galambot is pillanatok alatt elkapja és szét ráncigálja. Lehet hogy nem tudom nevelni... ezért kérek tanácsokat!! Meg hogy, hogy kéne a cicához hozzá szoktatni. Vagy elég, ha megszokja a látványát a kifutójából?
2013. aug. 27. 20:20
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül nem fogod tudni megoldani, bármit is írnánk.

Kutyaiskolába kéne vele menni, méghozzá olyanba, ahol ezt a problémát kezelni is tudják.

Merre laksz?

2013. aug. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Nem Te vagy a hibás, hanem a drága SZÜLEID! Ugyanis GYEREKNEK NEM VESZÜNK KUTYÁT, csak az egész családnak. Anyuci-apuci dolga lett volna a nevelés, szocializáció, séta, tanítás, nem pedig kibacarintani szerencsétlen kutyát a kertbe!

Szülőkkel beszéld meg, hogy keressetek új gazdát a kutyának! Az amstaff fajtamentők tudnak segíteni sztem, függetlenül attól, hogy keverék.

Ez nem játék, ha már rátok morog/harap. Még mielőtt komolyabb sérülés történik, adjatok túl a kutyán. De csak HOZZÁÉRTŐ GAZDÁNAK!!!

2013. aug. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!